Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mitől lesz egy gyerek hiperaktív?

Mitől lesz egy gyerek hiperaktív?

Figyelt kérdés

2014. jún. 24. 20:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, az ízfokozóktól és mesterséges színezékektől.
2014. jún. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, részben így van.

[link]

2014. jún. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A jelenség hátterében álló agyi folyamatokról egymásnak ellentmondó hipotézisek születtek. Egyes kutatók szerint ezekre a gyermekekre a csökkent központi idegrendszeri éberség a jellemző, amelyet a gyermek nyugtalan, ingerkereső viselkedéssel igyekszik kompenzálni.
2014. jún. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok,


1-2. válaszoló NEM okoznak ilyen tünetet az édességek és az ízfokozók.

Pont belinkeltétek a wikipédiát, én is azt teszem- ugyanezen az oldalon van leírva, hogy tévhit, nincs ilyen (bizonyított, kísérletekkel igazolt) kapcsolat:


[link]


...az oldalon lejjebb kell lapozni, főcím:

Mítoszok és valóság


bemásolom ide:

"A figyelemzavaros hiperaktivitásról számos hiedelem kering. Ezért fontos megjegyezni a következőket:


figyelemzavar tünetei nem kizárólagosak. Időnként mindenkinél megfigyelhetők. A figyelemzavarban szenvedőknél ezek intenzívebbek, tartósak és egyszerre több figyelhető meg.


Nem okoznak ADHD-t az édességek, cukrok, élelmiszeradalékok (mint pl. emulgeálószerek, színezékek, tartósítószerek, ízfokozók, mesterséges aromák stb.), tévézés, társadalmi és családi környezet, szegénység.


Nem minden ADHD-s gyermek hiperaktív! Vannak gyerekek, akiknél a legtöbb tünet jelen van de nem mutatnak hiperaktivitást. Még az is lehet, hogy a normálisnál kevésbé aktívak. Visszahúzódnak, szégyellősek és csendben vannak. Az ilyen gyerek nem tűnik fel az embereknek, mert egyszerűen nem figyelnek rá. Senkit se zavarnak. Valószínűleg éppen azért nem olyan gyakori az ilyen elsődlegesen figyelmetlen típusú gyermek, mert nem keresik.


Gyakori mítosz az ADHD-val kapcsolatban, hogy valójában nem is létezik: "Az ADHD-snak nyilvánított gyerekek csupán elevenek, és/vagy figyelmetlenek, ezért ez a diagnosztikus kategória csak egy kitaláció." Való igaz, hogy az USA-ban megfigyelhető volt egy tendencia, mely során egyes szakértők szerint (pl. Dr. Máté Gábor) indokolatlan esetben is diagnosztizáltak ADHD-t és írtak elő gyógyszeres kezelést. Ez azonban nem jelenti azt, hogy az ADHD "nem létezik". Ezt az tudja alátámasztani a legjobban aki személyesen érintett, netán a gyermeke hiperaktív."


Szép napot.

2014. jún. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam pl. a veszélyeztetett kategóriában van, mivel súlyos atópiában szenved (endogén ekcéma).

A betegséggel járó kísérő tünetek nyugtalanná teszik, megzavarja éjszakai pihenését. Ha nem piheni ki magát egy gyerek, pörög. Na, most képzeld ezt el úgy, hogy folyamatosan, éjszakákon át nem tud pihenni a viszketés miatt vagy fájdalmai vannak.

Az atópiás gyerekek körében nagyobb számmal fordul elő hiperaktív gyerek, de nem feltétlenül alakul ki.

2014. jún. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves 4.! Pont ezért írtam, hogy RÉSZBEN van így.:)

A mítoszokról meg annyit, hogy pont ilyen gyerekekkel dolgozom, és nem gondolom, hogy amíg erről a szakemberek (akik kutatják) nem adnak ki egységes állásfoglalást, addig mi egyszerű halandók állíthatnánk ellene vagy mellette bármit. Ezért linkeltem az oldalt. Viszont az édességek vizsgálattal igazoltan (!) negatív hatással vannak a viselkedésre. És: a hiperaktív gyerek általában rosszul reagál az édességre, de egy átlagos gyerek nem lesz attól hiperaktív, hogy csokit eszik, csak élénkebb, nehezebben kezelhetőbb. És persze ez sem mindenkire igaz. És az is biztos, hogy egy nagyon összetett folyamatról és tünetegyüttesről van szó, amit hajlamosak az emberek sokminden egyébbel összetéveszteni.

Üdv

2014. jún. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mint egyéb idegrendszeri problémánál is, itt is alapvetően abból indulnak ki, hogy van egy genetikai hajlam, amit aztán egy külső vagy egy belső hatás aktivál. Hangsúlyozni szokták a terhesség alatt és a szülés során fellépő komplikációkat, mint pl. terhesség alatt gyógyszerek, alkohol, dohányzás, stressz, vagy a szülés alatt oxigénhiány, a homloklebeny sérülése. Ezzel kapcsolatban a vizsgálatok egyértelműen igazolták az összefüggést.
2014. aug. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!