Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mért gondolja sok szűlő hogy...

Mért gondolja sok szűlő hogy a 2-3 éves gyerek hiperaktív?

Figyelt kérdés
Természetes hogy ebben a korban élénkek mért kell rögtön a legrosszabbra fordulni.
2010. ápr. 14. 23:52
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
mert elmulasztották nevelni őket, így kezelhetetlenné váltak, és könnyebb ezt egy betegségre fogni, mint saját magukba nézni, és a hibákat elismerni :)
2010. ápr. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Mert ma mindenkire rámondják hogy hiperaktív és ezzel lehet takarózni.

Én tudom milyen egy hiperaktív gyerek(pedagógus vagyok).

DE amennyiszer hallottam már szülőktől hogy hiperaktív a gyerekük... Igen, vannak eleven gyerekek... Nevelni kell őket:)

2010. ápr. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
mert könnyebb lónyugtatókkal tömni a gyereket,amit persze sok orvos készségesen fel is ír,mindenféle alaposabb vizsgálat nélkül,mint foglalkozni vele,találni valamit ami levezeti a felesleges enegriákat..ebben a korban minden gyerek tele van élettel,állandóan mozgásban vannak,sokan megállás nélkül csacsognak..a koncentráció egy 3 évces gyerek számára 5 percig szükséges,van akit még annyi ideig sem köt le a rjazolás,kirakó,cska a szaladgálás,hinta. Erre már 10 ből 6 szülő azt mondja hogy hiperaktív a gyerek. Az a másik fele,hogy 5 éves kor alatt nem is jön szóba hiperaktivitás.
2010. ápr. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Azért mert elfelejtik, hogy Ők is voltak gyerekek:-)Nálunk anyu, nagyon szigorú volt, sok dolgot nem tehettünk meg és megtanultuk tisztelni a szülőket. Nem az volt amit mi akartunk, néha ki is kaptunk mégis 5percenként hülyeségen törtük a fejünket:-)Ez ma is így van a gyerek az gyerek, mindig feszegeti a határt, sok szülő meg sz@rik rá. Könyvesboltba dolgoztam és ezerszer volt, hogy anyuka kisgyerekkel bejött, anyuci olvas a gyerek meg kitudja...pakolja a könyveket lefelé, amikor rászóltunk az anyuka kiborult, mit képzelünk mi, Ő a vásárló és a gyerekére ne merjünk rászólni. Hát ennyi, ebből is okos felnőtt lesz.
2010. ápr. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Én is ismerek ilyen 3 éves gyereket. A szülei szerint hiperaktív, szerintünk a férjemmel borzasztó rossz és neveletlen.
2010. ápr. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem az is lehet az oka, hogy ma már ez a hiperaktivitás sok szülő szótárában csak annyit jelent, hogy eleven a gyerek. Olyan szó lett, mint a hiszti. Ugye az a hisztéria rövid formája. A hisztériának van egy orvosi definíciója, de mégis rámondjuk a gyerek viselkedésére sokszor, hogy hisztizik, akkor is, ha a definíció nem illik rá.
2010. ápr. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mert a gyerekenek sok az energiájuk a szülők meg lusták. Hagyni kell őket tombolni, játszani, gyereknek lenni.

Ki a szabdba és nem a 4 fal között ülni, moziba cipelni őket, hagyni a tv előtt ülni.

2010. ápr. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az utolsónak igaza van!!

Az anyuka lejön a játszótérre,leül a padra,előveszi a nasit(mi nem iszunk teát,nem eszünk csokit)ott ül 3-4 órát a gyerek nyüsszög,mert hintázna,csúszna.És anyuka közli,hogy hiperaktív!Mondom,de jó neked,hogy ilyen okos vagy!Az én lányomat 12 éve össze-visszaküldték vizsgálatokra.2 évembe került mire a felzárkóztatást elintéztem.3 éves korától mozogni hordtam(balett,aerobic),míg 4 évesen rájött,hogy öttusa legyen.10 évig csinálta,egy szuper jó edzővel.A csoporttársai elfogadták,de igaz barátai nincsenek.A hiperaktivítás egy nagyon összetett állapot.Néha szörnyű,de sokszor isteni egy ilyen emberrel élni.

most van egy lassan 13 hónapos ördögöm.Fut,pakol,tépked,szóval eszméletlenül rossz!De,nem hipi,mert ők teljesen más tüneteket produkálnak!Egyébként,én mindig megkérdezem,hogy kedves anyuka:

Mit jelent a hiperaktív szó?Na erre mondanak olyan hülyeségeket!

2010. ápr. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!