Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikortól látszik, vagy mikortó...

Mikortól látszik, vagy mikortól állapítható meg, hogy a gyerek hiperaktív?

Figyelt kérdés

Lányom 7 hónapos.Már annyit gondolkoztam ezen.Hihetetlen mennyi energiája van.Már mászik, és bútoroknál is áll és lépeget.

De nem ez a lényeg..evésnél, pelenkázásnál meg szinte mindig jár keze lába!!Nem lehet lelőni..Ez mindenkinél így van?

Aludni csak nagy hisztik árán hajlandó..

Várom az észre vételeket, vagy a tapasztalatokat!! :)

Köszönöm


2011. aug. 25. 08:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy igen. ha nagyon extrém lenne, az eset, akkor tuti nem gondolkodnál rajta, hanem biztosnak vennéd. Az én kisfiam se tud 2 percet nyugton megülni. mesét is úgy néz, hogy égnek áll a lába közben. Neki valahol mindig van valami dolga. Lehet, hogy nekem azért nem tűnik fel annyira, mer én is az a típus vagyok, hogy egy tányér leves elfogyasztása közben is felállok legalább 3× az asztaltól. Én is jövök-megyek egész nap.
2011. aug. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szigorlati tételnek pedagógiából a hiperaktivitást húztam :) Suliban, iskolakezdéskor derül ki a legtöbb eset. Ott már figyelni kellene, ülni nyugodtan.

Egy ilyen pici babánál ez a természetes, ami a lányod csinál! Az a jó, ha jár keze, lába! Örülj, hogy egészséges, és ne aggódj! Egyébként a lányom nekem is ilyen volt. :)

2011. aug. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Unokahúgom egy cseppet sem hiperaktív. Normális gyerek aki szintén siet mindig valahova, aki imád mozogni. Az első osztályos évnyitójukat a helyi templomban tartották. Tudta a kislány, hogy amíg énekel szaval, egy helyben kell állnia. de a szoknyája szélével azért játszadozott. Miután leültek már azt figyeltem, hogy lassan a templomi padok tetejére másznak fel. Nem ő egyedül, hanem úgy ámblokk mindenki a csoportból. na akkor kérdeztem is az anyjától, hogy mi lesz így a suliban. Ő azt mondta, hogy nem tudja, nagyon fél tőle. Egész nyáron szoktatta, hogy legalább 1/12 órát üljön és rajzolgasson, viszonylag egy helyben. Aztán talán a 2. szülői értekezleten mondta el a szülőknek az osztályfőnök, hogy elkeserítő, hogy az óvodás években nem alapozták meg nekik az első osztályt. Óvó néni tett rájuk nagy ívben. az osztály együtt egy verset nem tud neki elmondani, mert az összesnek együtt nem tanítottak, mindenki azt tudja, amit otthon tanult. Lehetetlen elérni náluk, hogy 5 percre a teljes osztály nyugodtan üljön egy helyben. A szülők pedig elmondták, hogy az óvónő hiperaktívnak titulálta őket. pont ezért nem foglalkozott a kialakult helyzettel. kő kemény munka volt, de a második osztályt már ilyen szempontból normális körülmények között kezdik.
2011. aug. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát az biztos, hogy manapság nagyon könnyen rá mondják a gyerekekre, hogy hiperaktív.Közben lehet csak több energiája van, mint a többi gyereknek.

Én is a szekrény tetején, meg a fákon lógva töltöttem a gyerekkoromat.Otthon állandóan a csöveken kapaszkodtam felfele, és futkároztam evés közben.Úgy, kellett már néha le fogni.. :)

1. osztályban még is olyan voltam, mint 1 kis angyal, meg oviban is..

Akkor lehet, hogy a kislányom sikeresen engem örökölt.Na most majd vissza kapok mindent amit át kellett élni a szüleimnek!! :P

Köszönöm a válaszokat.

2011. aug. 25. 10:07
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam meg az apját örökölte. Mintha róla írtál volna. :) Én is pont a napokban gondolkodtam ezen, még álmában is "jön-megy".

5 hónapos, pelenkázásnál le kell fognom, eddig csak hasra fordult, de most már kúszik is, és kúszna le a pelenkázóról. Őrület. Most már fürdetni is hason kell, mert úgyis küzd, hogy megforduljon a halacskáért. Inkább kevesebb vizet rakunk, és így mindenki boldog.

Hihetetlen, mennyi energiája van...

2011. aug. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
2011. aug. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Személyes véleményem az, hogy a gyereket akkor vizsgálják ki és nyilvánítják hiperaktívnak (és utána szedálják le), amikor a szülő energiaszintje súlyosan lecsökken és képtelen megfelelő mozgást és foglalkoztatást biztosítani gyermeke számára. Hogy mozog a baba már az is baj? 7 hónapos és felfedezi a világot! Az lenne a baj, ha passzívan ülne és nézne ki a fejéből! Örülj, hogy van energiája és nem gyengén ücsörög a sarokban egész nap! Akkor lenne komoly baj! L27
2011. aug. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én nem mondtam, hogy baj! :) Egyáltalán. Csak tényleg ha fent van, nincs 1 másodperc megállás!Nincs korlátozva semmiben.Minden bababiztos, kivéve a mi szobánk apával, de oda csak akkor van beengedve ha mi is bent vagyunk.Mert ott van az erkély, tv, dugók...stb.

Jön utánam mindig..Vele főzök, takarítok, meg minden.

2011. aug. 25. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!