Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Próbálkozunk a babával. Ártok...

Próbálkozunk a babával. Ártok azzal, ha csak onnantól nem cigizek és nem iszom alkoholt, ha már pozitív lett a tesztem?

Figyelt kérdés
Rakjam le a káros dolgokat még a próbálkozás időszakában, vagy "bulizhatok" még a nyáron addig, amíg nem tesztelek pozitívat?

2014. jún. 25. 09:48
 1/7 anonim ***** válasza:
én inkább előbb letettem a cigit, hogy ne történhessen olyan, hogy esetleg nem sikerül. Illetve azért is javallott előbb letenni, mert a hirtelen nikotin megnyomás nem jó a szervezetre nézve, és ezt is jobb a baba előtt megélni, ,lesz elég bajod az első trimeszterben. Az alkohollal más a helyzet, én iszogattam alkoholt, de töményet már nem, mi alatt próbálkoztunk. Pár fröccs, vagy egy-két sör nem árt meg akkor sem, ha netalán már megfogant a baba. A cigit azonban tedd le.
2014. jún. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*megvonás
2014. jún. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Felelősséged tudatában már akkor egészségesebben kellene, hogy élj, amikor már próbálkoztok.

Persze van, aki véletlen lesz terhes, és csak akkor hagyja el ezeket a dolgokat, amikor pozitívat tesztel. Jobb később mint soha végülis.

De ha már tudatosan készülsz, akkor szerintem add meg a módját jól és egészségesen! :)

2014. jún. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A gyereknek magának egészséges szülőkre is szüksége van. Én úgy gondolom, hogy a felelősségünk nem csak addig terjed, hogy neki legyen jó, hanem az is beletartozik, hogy magammal megfelelő módon bánok azért, hogy megfelelő formában és egészségben élhessek vele, mellette sokáig. Az, hogy iszol és dohányzol káros rád nézve. Egy anya nem engedheti meg magának ezt a luxust, hogy károsítja a szervezetét. Főleg nem akkor, ha gyermeket akar vállalni. Sokan nagyon lazán veszik ezeket a dolgokat, de az én értékrendem szerint amikor valaki felnőtt, és gyereket vállalt, akkor ezt is vállalta. Ezért nem tudom elfogadni azt sem, ha egy anya nem foglalkozik magával, elhízik, dohányzik, szétcsúszik, mert a gyereknek ő lesz a példa, a minta, a legszebb nő a világon. Aztán amikor feléri ésszel, akkor döbbenjen rá, hogy akit példaképnek, női mintának tekintett az valójában milyen ember??? Hiteles, jó anya nem engedi ezt meg magának.
2014. jún. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én a helyedben inkább a nőgyógyászt kérdezném, ő jobban ért hozzá, de azért leírom, ahogy én tudom:


Az alkoholizálást "ráérsz" akkor megszüntetni, de a cigit le kéne tenned, hogy a nikotin kiürüljön a szervezetedből és a testednek legyen ideje kicsit regenerálódni még a megtermékenyítés előtt.

Persze azt se felejtsük el, hogy mire pozitívat tesztelsz már pár hetes teres leszel, szóval úgy nagy általánosságban megéri egészségesebben élni, de komoly gondot nem okoz, ha alkoholt iszol vagy hasonlók, mivel ilyenkor még nem tud átmenni a babába (pontosabban zigótába).

2014. jún. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Amíg ennyire gyenge vagy, ne gondolkozz gyermekvállaláson. Nem tudnál felelősségteljesen gondoskodni róla.
2014. jún. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6,


gyenge? Mégis miért lennék gyenge? És ki a francnak képzeled te magad, hogy ilyen stílusban nyilatkozzál rólam? Többet nem írok erre az oldalra, a hozzád hasonló rosszindulatú, ostoba emberek miatt.

2014. jún. 26. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!