Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A kérdésem a következő lenne,...

A kérdésem a következő lenne, teherbe estem 2010. szeptember 06. ra vagyok kiírva, ezzel nem is lenne gond. Kaphatok gyedet?

Figyelt kérdés
A gond ott kezdődik, hogy a fönökőm 2010 jan.1. jelent be. Az elöző munkahelyemről 2008. december 1. - jével bocsájtottak el, utána elmentem munkanélkülire 2008.12. 03. - 2009. 03.27. ezután nem volt bejelentett állásom. Szerintetek számíthatók gyedre, mert moindenhol azt olvastam, hogy a szülést megelőző évet veszék figyelmbe, de nekem akkor nem volt keresetem. Azt nem veszik figyelembe, ha 2010. 01. 01 től bejelntett állásom van? Remélem érthtő volt a kérdés.
2010. jan. 5. 12:09
 1/6 LN09 ***** válasza:

Elvileg 1 év folyamatos munkaviszony kell, hogy kapj GYES-t. Én 2009.11. hó óta nem dolgozom, de azt mondták, hogy GYES megállapításánál nem 12 hónapra hanem 10 hónapra osztják el a pénzt.

Nem nagyon értek ehhez a dologhoz, de az biztos, hogy ha 1 évet folyamatosan bejelentett helyen dolgoztál akkor kapsz GYES-t.

2010. jan. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat, de én a gyedre lennék kiváncsi. Azaz ha 2009. ben nem volt munka viszonyom, akkor a 2010. es keresetet beleszámítják?
2010. jan. 5. 12:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy 2010. május 1-e után változik a számítása a gyednek. Szerintem kérdezzd meg a munkahelyed könyvelőjétől, hogy hogyan lesz. Eddig az úgy volt, hogy a szülést megelőző 2 évet nézzték, és ott kellett lennie 1 év munkaviszonynak a gyedhez. Ha a munkahelyeden nem jutsz előre menj el az oep-hez, vagy írj nekik email-t, és kérj felvilágosítást.
2010. jan. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves első válaszoló: amit te írsz az a GYED (gyermekgondozási díj), legalábbis te annak a feltételeit írtad le. A GYES (gyermekgondozási segély) alanyi jogon jár, ahhoz nem kell semmilyen előzetes jogviszony-munkaviszony.

A kérdezőnek gratulálok a pocaklakóhoz :)

üdv: 3 éves és 2 hós kisfiuk anyuja

2010. jan. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 LN09 ***** válasza:

Első vagyok!

Bocsi, tényleg összekevertem :)

2010. jan. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, és persze a gratulációt is aranyos vagy... :)
2010. jan. 6. 06:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!