Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem akarok...

Mit tegyek, ha nem akarok visszamenni dolgozni oda, ahonnan eljöttem szülni?

Figyelt kérdés
Másfél éves a kisfiam és szeretnék dolgozni, de nem akarok oda visszamenni, ahonnan eljöttem.A volt munkaadóm enyhén szólva is tönkretenne lelkileg, ha visszamennék.Így mire leszek jogosult és mitől esek el ha felmondok?
2010. jan. 5. 12:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyszerű, ne menj vissza. Gondolom gyed-en vagy, majd ha az lejár, és utána el akarsz menni máshova dolgozni, akkor felmondasz (ha felmondasz, akkor a szabikat ki kell fizetni), vagy ha mégy gyes-en is otthon maradsz, akkor mindegy, mikor mondasz fel, mármint a két év után, vagy a három év után.
2010. jan. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Próbálj meg mást keresni. Gyesre ugyanúgy jogosult leszel, csak épp munkád-fizetésed nem lesz, ha nem mész vissza dolgozni. De ha találsz mást, dolgozhatsz és igényelhetsz mellé gyest. A felmondási védelemmel így nem tudom, mi a helyzet. Az tuti, hogy a régi munkahelyeden rendes felmondással nem küldhetnek el, csak közös megegyezéssel, amíg gyeden/gyesen vagy. De ha váltasz, akkor már nem tudom mi a helyzet.
2010. jan. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Egyszerű a történet. Menj el a GYED után GYES-re. GYES mellett kiveszed a szabijaidat, közben keresel munkát, és ha szerencsés vagy és találsz, akkor elmész oda dolgozni. Ha viszont nem veszed ki a szabijaidat, akkor nem vagy köteles oda visszamenni dolgozni, ki nem rúghatnak a felmondási védelem miatt. GYES mellett elmehetsz máshova is dolgozni határozott idejű szerződéssel pl. ami a GYES időtartamára szólna. De: az eredeti munkáltatódnak tudnia kell, hogy máshol dolgozol GYES mellett. Ha pedig letelt a GYES még mindig eldöntheted, hogy hova mész vissza dolgozni.

Remélem tudtam értelmesen segíteni.

üdv: 3 éves és 2 hós fiúk anyuja

2010. jan. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!