Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apámmal nem akarok találkozni,...

Apámmal nem akarok találkozni, ő pedig gyámüggyel fenyegetőzik, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Apámmal megromlott a kapcsolatom, a jövőben nem szeretnék vele találkozni. Ez nem egy hirtelen jött dolog, régóta benne van a pakliban, viszont volt egy olyan lépése amikor azt mondtam, itt tényleg vége a kapcsolatunknak. Amikor ezt közöltem vele, ő gyámüggyel kezdett fenyegetőzni anyám felé. Elmúltam már 14, viszont a 18-at még nem töltöttem be. Ilyenkor nekem úgymond milyen jogaim vannak? Előre is köszönöm a válaszokat.

2014. júl. 1. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Apád fizeti a gyerektartást? Fizeti a tanulmányaidat? Támogatja Anyudat anyagilag, hogy fenn tudjon téged tartani??? Ha igen akkor kötelességed találkozni az Apáddal 18 éves korodig! Ennyi.

Ha nem támogat, nincs gyerektartás se semmi, akkor meg nem kell találkoznod vele, és ennyi.

2014. júl. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Én úgy tudom,hogy 14 éves kortól már dönthetsz erről és nem kényszeríthetnek rá!
2014. júl. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves elso, ezeknek semmi koze a láthatashoz. Ha nem fizet tartasdijat is joga van a láthatashoz.


Kerdezo, anyukád tud lepni ebben az esetben: bíróságon a lathatas ujraszabalyozasat kell kérni. Addig bpviszont, amig itelet nem születik, talalkoznod kell apukáddal, különben anyukádat büntetik meg.

2014. júl. 2. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%
Elvileg a gyereknek van joga a szülőhöz és nem fordítva. Persze ez a gyakorlatban nem sokat jelent. Te is mehetsz a gyámügyre érdeklődni hogy tudnak-e segíteni tanácsot adni. Persze nem írtad milyen égbekiáltó bűnt követett el édesapád, mérlegelj te is...!
2014. júl. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ha nincs pénzetek ügyvédre,fordulj valamilyen ingyenes jogsegélyszolgálathoz,ott hozzáértő emberek fognak segíteni!
2014. júl. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Jesszusom, első, de gusztustalan hozzáállás ez. Tényleg csak a pénz számít már??
2014. júl. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
31%

Hol élsz te?

Mi más számit ebben a világban mint a pénz?

2014. nov. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!