Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, a fiúgyerekek szerint...

Anyukák, a fiúgyerekek szerintetek "manipulálnak" minket a kedvességükkel már ilyen kis korban, vagy ilyenkor még őszintén édesek és később romlanak el?

Figyelt kérdés

2014. júl. 3. 14:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

...mi az az "ilyen kiskor"?

Babakorban biztosan nem, de ismerek olyan 4-5 éves ovis kisfiút, aki mestere a manipulációnak.


Nem gondolom, hogy ez kizárólag kisfiúkhoz köthető- vannak ilyen típusú gyerekek, jobban mondva olyan családi nevelési minták (vagy nem nevelésik :), ahol az élelmesebb kisgyerekek megtalálják ezt a rést, ezt a kaput és így manipulálják a felnőtteket, hogy elérjék, amit szeretnének.


Alapvetően ez nem a kisgyermek hibája vagy szégyene, hanem a szülő nevelésének tükörképe.

2014. júl. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Mit értünk "ilyen kis kor" alatt? Az én fiam 2 éves, ő még biztosan őszinte.
2014. júl. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Ajjaj, hiába tettem idézőjelbe a szót, akkor is félreérthető volt ezek szerint...

Nem erre gondoltam, egyáltalán nem tartom szörnyű dolognak, ezért írtam azt, hogy a kedvességükkel.

Nyilván nem csecsemőkre gondolok, nekem a "gyerek" már nem az. Kisgyerek, tehát 6 éven aluli nem csecsemő, akire gondolok.

Lényegében magamon sokszor azt látom, hogy a fiammal szemben könnyebben beadom a derekam, mint a lányomnak tettem. Férjemnél meg pont fordítva, ott a női praktikák válnak be. Nem tanítjuk őket erre, és nem szappanoperás bajkeverésre kell gondolni. :)

2014. júl. 3. 14:39
 4/17 anonim ***** válasza:
Értem. Azt azért tudod ugye, hogy 1 éves kortól nem csecsemőkről, hanem kisgyerekekről beszélünk. Nem 6 éves kortól kezdődik a kisgyerek kategória, ezért nem tudtuk mennyi idős gyerekekre gondolsz. Amúgy egy 6 éves már simán manipulál a kedvességével, ők már bőven rafináltak.
2014. júl. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdésben a fiút. Ha nem lenne benne, akkor sem tudnám a választ, mármint hogy honnan jön az emberekbe már gyerekként ez a dolog, hogy ha el akarnak érni valamit, kedveskednek. Azt sem tudom, mennyire tanult ez, hisz jó esetben egy gyerek nem úgy kap ajándékot, mint a kutya jutalomfalatot, tehát... kedves voltál ma, tessék, ajándék... Ha továbbgondolom, a macskámnak évek óta mindig ugyanakkor adok enni, akár kéri, akár nem, mégis odajön hízelegni előtte, pedig ő sem azt tanulta, hogy akkor kap, ha hízeleg. :D
2014. júl. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Arra gondolsz,hogy a kisbaba/kisgyerek tudja ha hisztizik elérheti amit akar mert ez már 8-10 hónapos kortól van.A hízelgés meg sztem 1,5-2 éves kor körül pl szépen vigyorog mert tudja akkor megkapja amit szeretne stb. Igen tudnak manipulálnia gyerekek akár lányok akár fiúk már egészen kis korban,de ezt nem tartom hazugságnak,csak egy eszköznek.
2014. júl. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Kedves 4.! Igen, tudom, remélem érthető, hogy pont ezért nem használtam a kérdésben a csecsemő kifejezést. Majd a következő kommentben konkrétan leírtan a korosztályokat, tehát nem értem, mi a gondod.:) Mindegy, front van, hagyjuk...

Következőnek: teljesen ártalmatlan dolgokra gondolok. A "fiú" azért van benne, mert fiúkról szól a kérdés. A lányoknál sokkal elfogadottabb (és talán evidens is) ez a fajta viselkedés, ezért nem tartom kérdésnek, a fiúk másképp csinálják és szerintem csak az anyjukkal. Ennyi lett volna, nem kell mögé gondolni semmit. Csak arra voltam kíváncsi, más anya is így látja-e, vagy csak az én környezetemben ilyenek a kisfiúk. Ha nincs kisfiad, vagy ilyet nem tapasztaltál, akkor az is jó, csak nem kell belőle oktatást csinálni. Azért köszi...

2014. júl. 3. 17:49
 8/17 anonim ***** válasza:
7%

Ezen gondolkodtam a héten. A férfiakon néha úgy elkeseredem. Mikor pl. megnéznek az utcán, úgy, hogy ott a barátnőjük. Vagy mikor a legfurább helyzetekben is tudnának szexelni, vagy azon, mennyire robotüzemmódban képesek élni.


És az unokaöcsém egy egyéves kisbaba, a világ legkedvesebb, legszebb, legaranyosabb babája. Megkérdeztem anyukámat, mikor romlanak el a fiúk. Anya szerint tizenéves korukig ők is jó emberek, csak aztán jön a korosztályi nyomás, hogy már nem "menő", ha kedves vagy, vagy jólelkű vagy ha kimutatod az érzelmeidet. Aztán emiatt befordulnak, és rossz emberek lesznek.


Szerintem röviden ennyi a sztori.:)


26N

2014. júl. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Úristen... milyen oktatás? Nem veszed te túlságosan magadra a dolgokat? Kiírtál egy kérdést, én meg elgondolkoztam rajta, gondoltam, akkor már leírom, ami így hirtelen eszembe jutott. Lehet azt is, hogy ez offolás, de akkor fogalmazz egyértelműbben, hogy mi a kérdésed, nekem úgy tűnt, hogy feldobtál egy témát, de bocs, ha erre mást vártál. Egyébként nem tapasztaltam ilyen különbséget a kisfiúknál, ezért gondolkoztam, hogy mi lehet mögötte, és mivel a nemek közti ilyen típusú megkülönböztetést hülyeségnek gondolom, főleg ilyen pici gyerekeknél, mindkét nemre jellemző viselkedésformánál, a jelenségre koncentráltam inkább, de semmi rossz szándékom nem volt. Hogy a lányoknál elfogadott vagy evidens lenne ez a viselkedés, ezt sem tapasztaltam, és nagyon remélem, hogy nincs is így.
2014. júl. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, azt is konkrétan leírtam, hogy milyen oktatás. :) Szerintem nem veszem nagyon magamra, de ha te úgy gondolod, az se baj. De talán te is magadra vetted, hogy megint reagáltál. Nem akartalak megbántani, csak pont erről van szó, hogy kiírtam egy kérdést, és közben meg egész másra válaszoltál.
2014. júl. 3. 20:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!