Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagy családdal Budapesten...

Nagy családdal Budapesten hová költöznél? (kb.3-4 gyerekkel) Családi ház, lakás, melyik kerület?

Figyelt kérdés

Hol lenne ideális lakni egy nagy családnak Budapesten?

Ha ti választhatnátok, hová mennétek?

Családi ház vagy emeleti lakás?

Fontos-e a külön szoba?

Kell-e kert, udvar, háziállat?

Melyik kerület alkalmas erre?

Minden vélemény érdekel! :)


2014. júl. 8. 13:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

Mi xv.keruletben lakunk, rakospalotan (kulvaros). Ket vyerekkel, panelba (fsz). Nekunk maximalisan megfelel, de en pl.ugyan itt nottem fel, csak kertes hazba. Hianyzik azert a kert, de nem volt feles 15-20 millionk, csak 12. Igy panelt vettunk, de nem bantuk meg.

Csendes, konnyen minden megkozelitheto.

Belvarosba 30 perc alatt bent vagyok egy busszal.

Van itt minden, amire szuksegunk van.


Pesten nalam csak a kul aros johetett szoba, amimor hazakoltoztunk. Es Budaert se vagyok oda .. ;/

2014. júl. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Csaladi haz.vmelyik budai kerulet,torokbalint,pestszentimre,rakocskeresztur...penztarca fuugo.haziallat attol fugg h a csalad szeretne e.a szobakat is ugy gondolnam h mindenkinek legyen egy kis kuckoja ha hosszutavon tervezitek a hazat...
2014. júl. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyan csak két gyerek van, és nincs is tervben több, de mi kertes házra vágyunk! Jelenleg a II.kerületben lakunk egy földszinti kertkapcsolatos albérletben. Imádjuk ezt a környéket, de itt még egy a mostanihoz hasonló kicsi lakást sem tudunk megvenni, nemhogy egy nagyobb kertes családi házat.

Egyelőre vívódunk, hogy ki merjünk-e költözni Buda környéki kistelepülésre (ahol nagyobb eséllyel tudunk megfizetni egy igényeinknek megfelelő házat) vagy keressünk itt lakást.

Nehéz, mert mindkét lehetőségnek meg van az előnye is és a hátránya is.

Ha nem lennének anyagi korlátaink biztosan budai kertes családi házat választanánk.

2014. júl. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
én agglomerációba költöznék, ahogyan tettük is azt. Nekünk a váci vonal jött be, van kötött pályás közlekedés, autópálya, főút, busz is, minden a közelben, és a panel lakás árából családi házat veszel..a külön szoba már más kérdés, ha anyagilag megtehetitek, jó ha külön szoba van, de 4-5 évig nálunk is egybe lesznek mert kicsi a ház. sajnos kompromisszumot kellett nekünk is kötni, de össze sem hasonlítható budapest egyik részével sem, ahol most élünk. Minőségi változás, pedig én törzsgyökeres óbudai vagyok, ami azért nem olyan rossz környék.
2014. júl. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Engem is volt a családi ház, kert és nyugalom, (hogy nem hallom, ha a szomszéd elmegy wc-re), de akkor meg az utazás sok, és mondjuk ha a gyerekek fiatalok már, bejárni suliba, szórakozni, nem féltitek őket a sok utazástól? Mégiscsak Budapest, éjszaka... Ilyen gondolataim is vannak. Meg persze, bejárni dolgozni sem 20 perc. Mennyi idő nektek, míg beértek munkahelyre? Milyen előnyei vannak a családinak még a lakáshoz képest, a szomszédokon kívül, és a nagyobb téren kívül?

Nem nőtt meg drasztikusan a házimunkára fordított idő?

Kert rendbentartása? stb.?

2014. júl. 8. 14:15
 6/12 A kérdező kommentje:
* volt = vonz
2014. júl. 8. 14:16
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Elso vagyok:


A ferjem es en is a 4.keruletben dolgozunk. Kocsival 10perc (se), busszal kb.15, ha csucsforgalom van.

Mogottunk mar Fot van, ami szinten nyugodt, sendes kornyek

En, mint irtam, ragaszkodtam a kulvaroshoz. Viszont nem tudnek tavolsagi busszal bejarni a varosba.. Nekem ez kulfoldon se mukodott, itthon se mukodne..


Szerintem elsonek a sajat igenyeiteket kell osszeirnotok es megnezni, anyagilag mennyi lenne ra. Utana korbe nezni.

2014. júl. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

ami azt illeti, mi jó sokáig a 4. kerületben éltünk...pest másik felén dolgozom...onnan bejárni pont ugyanannyi idő volt, mint onnan ahonnan most megyek. csak nem metróval járok a nyugatiig hanem vonattal.

a férjem 40 perc alatt van bent. én 55 perc alatt. én nem hinném, hogy egy belvárosi munkahely jobban megközelíthető mondjuk a 19,. kerületből vagy a 15.-ből.

De ha megtehetitek hogy pl. zuglóba vesztek házat, úgyhogy a 14. kerületbe dolgoztok, akkor nyilván én sem költöztem volna ki. De mi a pénzünkből vagy nagyon kicsi vagy nagyon leharcolt házat tudtunk volna venni pesten. Ezért döntöttünk úgy hogy ki költözünk, és akkor lesz mindenkinek külön szoba.

Ami a házimunkát illeti, az egész életünk megváltozott: eddig a hétvégéket a számítógép és a tv előtt töltöttük. Mivel konyhakert van, most szombat reggeltől vasárnap estig meló :) és imádom!!! remek érzés vasárnap este kiülni a teraszra, meginni egy sört és gyönyörködni a saját kertedben.

Nyilván ez nem mindenkinek a vágyálma, aki házba költözik, az felejtse el a tvt és az unatkozást mert mindig van mit csinálni :) maga a házimunka nem több, mert a ház nem sokkal nagyobb, főzni meg ugyanannyit kell. Viszont sokkal többet vagyunk levegőn, rengeteget spórolunk a konyhakerttel, és az egészségállapotunk is rengeteget javult mióta nem élünk a lakótelepen.


A gyerekek még nem utaznak iskolába, itt jó sulik vannak, általánosba ide fognak járni, mire gimibe mennek, addigra meg már utazhatnak egyedül. Miért félteném őket? itt 100-szor jobb a közbiztonság mint pest bármelyik kerületében.

Ez egy kis város, de mégis csak egy közösség. Az emberek figyelnek egymásra. És ez nem csak szöveg, így is van.

2014. júl. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
hát, ha a pénz nem akadály, akkor Buda külső széle, mondjuk XII. kerület. családi ház, udvarral, kutya már eleve meg is van hozzá :-). lenne. kell külön szoba, mindenkinek. mondjuk nekünk csak egy fiunk van, most még velünk aludna, ha 10 hálós lakásban élnénk is. olyan 2-3 éves korától (amikor "megér rá" a gyermekem) lenne saját. egy nagyobb gyereknek (nem tudom, itt hány évesekről van szó) mindenképp jobb, ha van magánszférája, egy hely, ami csak az övé
2014. júl. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon örülök, hogy ilyen sokan és sokat írtok, nagyon hasznos mindenki véleménye! Köszönöm, hogy megosztjátok velünk! :)
2014. júl. 8. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!