Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ilka utca (14. ) vagy Mester...

Ilka utca (14. ) vagy Mester utca (9. ) a jobb környék lakásvásárlás céljából?

Figyelt kérdés

Még van 2 épület amin gondolkodunk, de eközött a kettő között nem tudunk dönteni.


Zuglói ismerőseim szerint a Stadion és környéke főleg az Ilka utca az egyik 'legfertőzötebb' terület a városban.

Két napot töltöttünk a környéken, nagyon sok hajléktalannal találkoztunk, ott aludtak a padokon, ültek a kerítéseknél (nappal is!). Az utca és a környék feltűnően a kisebbség melegágya! Nagyon sokat láttunk, bár nem szóltak hozzánk egy szót sem.


Mások szerint a Mester utca (körúton belül) is ugyanolyan züllött és ki sem szabad menni éjszaka az utcára.

Ezen a környéken két napig sétáltunk, ültünk be egy helyre és kb. két gyanús alakot láttunk egész nap, amúgy szinte ember sem ment el az épület előtt.


Mindkettő újépítésű lakás, a zuglói egy szűk, koszos, sötét utcában van, míg a ferencvárosi nyíltabb területen, világosban, tisztaságban.



Nagy dilemmában vagyunk, nem tudunk dönteni. Előitéletek (és az általános vélekedés) alapján azt gondoltuk hogy Zuglóban egy tiszta, családias környezetet fogunk találni hajléktalanok és kisebbség nélkül de nagyot csalódtunk.


Míg Ferencvárosban arra számítottunk hogy kb. megtámadnak minket az első megállóban, de ahhoz képest teljes nyugalom volt a környéken.


Mit gondoltok?



2014. jún. 5. 22:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a Mester utcai lakást választanám,mert jobb környék,bár gondolom elég zajos lehet a forgalom miatt.
2014. jún. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Sárika1976 válasza:
Ha nem tudsz dönteni, nem lehet, hogy egyik se az ideális? Én is hasonló cipőben járok, de vidéki megyeszékhelyen. Egybe már beleszerettem, de elkelt, mielőtt meglett volna a pénzem. Addig nem veszek semmit, amíg nem jön megint az a beleszeretős érzés, és akkor mindegy lesz, hol van! :-)
2014. jún. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Az Ilka utcának ez a szakasza nem igazán jó része Zuglónak, viszont a Mester utca az elmúlt 20 évben rengeteget fejlődött, szépült, élhetővé vált. (10 éve élek Zuglóban előtte 7-et éltem a Haller utcában). A Mester utca szerintem sokkal jobb választás!
2014. jún. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindkét utcánál szerintem az is számít, melyik szakaszáról beszélünk. Az Ilka u. Stadionok felőli része nem a legjobb, de a Thököly-Ajtósi közötti (rövid) szakaszon például kifejezetten elegáns villaépületek vannak fákkal, a Thökölytől kifelé romlik a helyzet. A Mester utca ugyanez: A Körútnál szép, polgári házak, kifelé viszont egyre kevésbé szép a látvány. Kérdezzetek rá, melyik részen van (melyik házban).
2014. jún. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én itt lakom már 5 éve a Mester utca környékén, szerintem még most érdemes ott venni lakást. Én idén vettem itt, miután évekig albérletben laktam. Alapvetően a környék problémamentes, jelenleg még azért akad kb. 10 kisebbségi ház. Ezeknek is meg van számlálva a napjai, a rendezési tervek szerint pár éven belül le lesznek dózerolva és új házakat húznak fel, a lakók pedig mennek Soroksárra vagy Kőbányára. Én szeretek itt lakni, habár vannak rossz arcú emberek, de soha nem volt konfliktusom velük, elvannak magukban. Egyedül a Gát utca - Márton utca sarok az, amit nagyon gáznak tartok. De én például 100 méterre lakom onnan, szintén a Márton utcában és szeretek ott élni. Meg én úgy látom, hogy Ferencváros jó irányba halad, ha annyit fejlődik a következő 5 évben, mint az előző 5 évben, akkor sokat fog emelkedni a lakás értéke.
2014. jún. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!