Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy viseltétek lelkileg,...

Hogy viseltétek lelkileg, hogy nem tudtok annyit foglalkozni a nagyobbik gyerkőccel? Vigasztalásra van szükségem.

Figyelt kérdés
21 hónapos a nagyobbik lányom, egy hete vagyunk itthon a kisebbikkel. Tartom magam, de amikor valaki elviszi a nagyot, mindig sírok. Hiányzik, de szükségem van pihenésre. Császár volt. Attól félek, hogy a nagy jobban szereti már a Mamát és a Húgomat, mint engem. Mióta itthon vagyok, nem tudtam még fürdetni a nagyot. Van, hogy éjjel választanom kell, hogy melyiket hagyom sírni. Nagyon oda vagyok, most is sírok...

2014. júl. 8. 16:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Már régen oda kellett volna adni a nagyiknak, és nem csak magadhoz szoktatni a lányodat. Nem tulajdonod, nélküled is jól elvan. Azért, mert másokkal is szeret lenni, nem fog téged kevésbbé szeretni. Éjjel a nagyhoz már miért kell felkelni?
2014. júl. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem szoktattam magamhoz. Már többször aludt máskor is ott és napközben is többször elvitték. Köszönöm, hogy ilyen rendes vagy. Teljesen magamba vagyok roskadva, nem kioktatást, hanem vigasztalást kértem és olyanok segítségét, akik szintén így élték ezt meg.

Felkel éjjel és kész. Rossz alvó. Ennyi.

2014. júl. 8. 16:47
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Megertelek kerdezo... mert neked az faj hogy nem tudsz anyiy foglalkozni a nagyobbik gyerekedel amenyit kene vagy amenyit szeretnel!!! Ebbw sajnos jo tanacsot sem tudok adni mert a noverem volt igy mint most te !! Csak annyi kulombsėgel hogh a nagyobbik lany ott 8 eves.... nalad viszont eleg kicsi meg a nagyis.... csak ugy tudod mwgoldani ha a pici alszik akkor esetleg addih jatszol nagyal,meg ha faraszto is neked... mert ne hogy leleki serulest okoz a nagyal ezzsl hogy haterbe erzi magat!! Es tobbszor menj a nagyhoz megolelni pusxilgatnk is sokazor mond neki hogh naghon szereted.....stb... ne aggodj nem sokaig lesz ez igy mire a picinis elkezd oda noni akkor majd egyuttbjatszanak.... es egyutt tudsz mind 2 lenni....
2014. júl. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Bocsi a heluez.i hibaert....telorol irok...es neha (sokszor)felre irok...
2014. júl. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Első,hogy Te milyen tapintatlan,érzéketlen,primitív ember vagy!A NAGY is csak 21 hónapos.Szerined miét kell(het)felkelni hozzá?Pl. jön a foga,fáj valamilye,rosszat álmodik,megijed a sötéttől stb.Soroljam?Nem tudom van-e egyáltalán gyereked.Ha igen,sajnálom Őt/Őket.

Kérdező:ne legyen lelkiismeret furdalásod.Nekem 3 gyerekem van,a legkisebb 21 hónapos.Mivel még szopizik,velünk alszik.Sokszor gondoltam rá,hogy a nagyobbaknak rossz lehet,de rákérdeztem(a középső 6 éves),azt mondta,mivel este mesélek,és Ő már nem baba,így nincs ezzel gond.A legkisebbem még soha nem aludt máshol,mivel-szerintünk-ez így van rendjén egy ilyen pici emberke esetében.Majd ha már beszél,és kb 3-4 éves lesz.Persze ahány ház annyi szokás.Ám az eszembe se jutna,hogy másokat lehurrogjak azért,mert másként csinálja,mint pl.én.Hidd el,a hormonok játéka is ez.Pár napja szültél,fáradt vagy,minden a nyakadba szakadt.Ne aggódj,ahogy telnek a napok minden a helyére kerül majd.És NYUGI!Sok boldogságot a gyerekekhez!

2014. júl. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek! Próbálok mindent megtenni, hogy a nagy ne érezze magát háttérben. Szoptatás közben is beszélek hozzá, kérdezgetem, mit csinált a Mamánál. Este lefekszem mellé és " beszélgetünk". Néha - ha épp engedi - megdajkálom. Felemelni még nem kéne, de nem nagyon érti, ezért néha engedek. Amúgy nagyon tetszik neki a Hugi. Bevonom a kicsi ápolásába és nagyon élvezi. Csak mégis... Lehet, hogy neki nem is okoz akkora lelki terhet ez, mint nekem. Csak bánt, amikor keresi a Mamát ébredéskor. Máskor nem bántott, tehát biztos a hormonok is játszanak velem.
2014. júl. 8. 18:12
 7/11 anonim ***** válasza:
17:45 os vagyok arra visszont vigyazz kedves kerdezo... hogy bele.ne ess abba a hibaba mint anyukam.... en masodik gyerek vagyok es volt a noverem...1 unoka nagyi kedvence volt... mindig jott erte elvitte magshoz ott aludozott vele.... ugy mond igy anya velem nyugodtan tudott velem foglalkozni...igen am... csak hete 2 alvasbol tobb lett... annyira hogy a noverem a nagyi nelkul el sem aludt... sirt... oda szokott a nagyi hoz!!es mikor meghalt a nagyi a tesom honapokig bem aludt sirva kereste nagyit. .. nem tudo. Nalad e z hogy van... de ha teheted csak hetvegen legyen a nagyinal... mert ugye ha a nagyi tobbet van a nagyobik lanyodal...dajkalja...stb...ami jo,csak a gyetek nagyis lesz igy....erre vigyazz!
2014. júl. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja! Félreérthető voltam. Most nem alszik ott, csak délutáni alvás után megy el vele és fürdés előtt jön haza. Kétszer voltam kórházban, akkor aludt ott, meg előtte kb 3-szor, mert néptáncolok és fellépés volt.
2014. júl. 8. 18:37
 9/11 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm a tanácsot!;-)
2014. júl. 8. 18:38
 10/11 anonim ***** válasza:

Látod pontosan ezt tudtam én is, mielőtt bementem a kórházba megszülni a kicsit. Sírtam este, mert tudtam, hogy az én picikém már soha többet nem lesz a picikém, mert ha hazajön a kistesó, onnantól ő lesz a "nagy". Nem tudok vele annyit foglalkozni, amennyit szeretnék. Apás is lett, mert ugye apa az ő ellátásában tud segíteni. Azért próbálok sokat vele lenni, amikor a kicsi alszik...

A kicsi most 5 hónapos. A nagy állandóan bohóckodik neki, és a kicsi le sem veszi a szemét róla, úgy nevet rá folyamatosan. Szóval nekik azért jó lesz hosszú távon azt látom. Nem egyedül lesznek, hanem mindig lesz játszó pajtásuk.

Jövő ilyenkor már nagyon fogod élvezni, csak most nehéz lesz egy kicsit, de minden hónappal könnyebb.

Sok boldogságot hozzájuk!

2014. júl. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!