Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi volt a gyereked legdurvább...

Mi volt a gyereked legdurvább balesete? Hány évesen történt? Hogy lehet ezekre lelkileg felkészülni?

Figyelt kérdés
Teljesen kikészítenek a balesetek, pedig nem volt idáig sok, de soxor van olyan, hogy szinte lepörög elöttem, hogy most kész, game over. Most 3 napon belül volt 3 balesetünk is. Egyiknél leesett a mászókáról, homlokkal egy éles részre, szerencsre nem tört be a feje, csak bekékült, meg pukli lett. Tegnap a betonon hasalt el, lehorzsolta kezét - lábát, ez mondjuk nem volt vészes. Most meg elvesztette az uralmát a bicikli fölött és gurult lefelé, balról autó út, jobbról járda, de betonfal kerítés végig. Ha előre esik a foga, feje van veszélybe, ha jobbra, keze, feje, ha balra elütheti az autó. Besokkolt, megijedt, nem tudott fékezni, idáig ilyen még nem volt. Rohantam ahogy bírtam,(babakocsiban a másik gyerkőc) végül sikerült elkapnom, mielőtt kigurul az útra, de ebből nagy baj is lehetett volna. Én ezekre nem vagyok felkészülve. Belehalnék, ha valami történne velük..:-( :-(
2013. aug. 15. 12:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezekre nem is lehet sajnos:( Én a fiam mellett álltam, mégsem tudtam semmit tenni, mert olyan hirtelen történt az egész. Kb másfél éves volt, a lakásban hisztizett tél közepén, hogy ki akar menni az autóba kormányozni. Egy darabig próbáltam mindenfélét kitalálni, mit játszunk, de semmi nem volt jó neki. Végül gondoltam kézbe veszem és megnyugtatom valahogy. Ekkor elugrott előlem, de úgy, hogy a mellette lévő lépcső élvédőjének a sarka a két szeme között elkapta, spriccelt nagy ívben a vér belőle. Szorítókötés, mentők, összevarrták a kórházban. Bele sem merek gondolni, mi lett volna, ha kicsit is odébb ugrik.... lányom pedig 3 évesen a lépcsőről bukfencezett le, kis lila puklival megúszta, persze vele is rohantunk a balesetire de semmi komoly szerencsére. Szóval sajnos tehetetlenek vagyunk, úgy gondolom. Meg kell nekik tanítani, amint lehet kiskorban minden fontos dolgot a veszélyekről, többször felhívni a figyelmüket rá, ennyit tehetünk+ egyik szemünk, fülünk folyton rajtuk.
2013. aug. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

É már előre féltem a betegségektő, balesetektől. A 2.5 évesemmel nemrég voltunk a sürgősségin, mert 1.5 méterről fejre esett, vérzett az orra, és borzalmas pukli lett a homlokán. Szerencsére megúszta. A kisebbik gyerekem már most fél évesen mozgékonyabb, mint a nagy, úgyhogy már megint előre rettegek. Amúgy a kisfiam lába a rövidnacis időszakban borzalmasan néz ki. Seb, seb hátán, foltok stb.

Szóval megértelek.

2013. aug. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Legdurvább balesetük, a fiam első fejsérülése vagy az első fül sérülése nem is tudom. Feje: önmagával fogócskázott, és a szekrény élének vágódott, felnyílt a fejem.

Fül: tisztítottam a fülét, és belefordult a fültisztítóba.

Vagy a lányom fejsérülése: dédinél elbotlott a szőnyegben és a radiátor éle fogta meg.

Bár ezeket talán űbereli: kislányom egyik reggel kicsit elesett, megütötte a térdét, majd spontán elájult, cianotikus, tónustalan lett, és ezek örömére egy éjszaka kórház(fejsérülés nélkül, sima térbibi)


Lelkileg, sehogy se tudsz készülni, max az ismétlődő balesetek ellátásában olyan profi leszel, mint az E.R.-sek.

2013. aug. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nahát utolsó, nem is hallottam még ilyet! Mit lehet csinálni ilyen esetben azon kívül, hogy hívod a mentőt? (kislányodnál)
2013. aug. 15. 22:51
 5/6 anonim ***** válasza:

Azon túl, hogy a legrövidebb úton orvoshoz viszed semmit. Ugyanis egy eszméletvesztést bármi okozhat, nálunk csak a fájdalomra leadott reakció volt. De epilepszia gyanúval mentünk a neurológiára, csináltak egy teljes labort, eeg-t, megfigyelték. Gyógyszert kaptunk, ha neadja az ég jön egy kövi roham, akkor amíg kiér a mentő el tudd látni.

Azóta átnéztem, hogy ellenőrizhetem a légutakat, nyelv biztonságba helyezése, pulzusokat hogyan csekkoljam(nem csak a nyaki és csukló- ki tudja ilyen picinél is lehet sajna trombózis)..., és persze a mentők hívása.

Kopkop azóta se volt ilyen gondunk, ne is legyen.

2013. aug. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Még szerencsés vagy,kedves kérdező,hogy csak ennyi történt.Az én fiamat ilyen korban már 5-ször műtötték,szegénykém azóta is (15 éve) rengeteget szenved,legalább 30-féle egézségügyi gondja van :(
2013. aug. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!