Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kérhetem sztk-ás terhesgondozá...

Nina-chan27 kérdése:

Kérhetem sztk-ás terhesgondozáson, hogy ne várjunk a 4. ultrahanggal a 38. hétig, hanem adjanak időpont a 36. hétre? (Többi info lent)

Figyelt kérdés

Július 5.-én voltam a 30.heti (azaz 3.) ultrahangon, amit egy törvénymódosítás szerint már nem kötelességük sztk-ás orvosodnak (nem fogadott orvos!) megcsinálni, ezért el is mentünk férjemmel 4D ultrahangra, ahol azt állapították meg, hogy: becsült nagysága alapján (július 5.én) 29 hetes és 2 napos a lányunk, és farfekvéses. Ezért aggódok. Tudtam, hogy van még 2-3 hete megfordulni. De, már lassan letelik az idő, és nem érzem úgy, hogy megfordult volna, a helye meg rohamosan csökken.

Namármost, az sztk-ás orvoshoz aug.1-re van időpontom, akkor 35-36 hetes leszek. Arra tekintettel, hogy farfekvéses a baba, kérhetem, hogy hamarabbi időpontot kérjek 4. ultrahangra, hogy tudjuk megfordult-e és természetes szülésünk legyen?



2014. júl. 13. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:
nem
2014. júl. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem sajnos ha maszekhoz járnál akkor igen de amúgy bármikor megfordulhat szóval nyugi.
2014. júl. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19%
Menj be a kórházba hogy fáj a pocakod, és nem érzed mozogni a babát. CTG-t biztos csinálnak (valahol NST-nek hívják), és ha lelkiismeretesek akkor UH-ot is csinálnak. Én vérzéssel voltam bent párszor (tényleg véreztem) és mindig volt UH. Azt is mondhatod hogy enyhén véreztél de már elmúlt (azért mondd hogy elmúlt mert megvizsgálnak és nem lesz vér a hüvelyben). És szerintem este menj, ne rendelési időben mert akkor nem lesz rád idejük, sokat kell várni, vagy valakitől elveszed a helyet aki tényleg sürgősségi.
2014. júl. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Köszi a lepontozást. Engem anno nem vettek komolyan, amikor idegeskedtem hogy a harántfekvéses babán nem fordul be, pedig próbálkozik. Mindenki flegmán mondta hogy még ráér, majd befordul stb, ne idegeskedjek. Nagyon kényelmetlen volt, és tényleg nagyon igyekezett befordulni, folyton rugdosott. 33 hetesen elkezdtem vérezni, befektettek, de csak megfigyelésre, és amikor távoztam a kórházból, kérdeztem hogy ha a baba szétrúgja a magzatburkot, életben maradhat-e, mert a köldökzsinór is rossz helyen volt. A dokim kinevetett, mondta hogy nyugi, még befordulhat a 34. hét után is. 2,5 kilós baba, én meg 50 kiló. Hazaértem a kórházból, a baba aznap szétrúgta a magzatburkot és részben leszakadt a méhlepény, mindösszesen azért mert harántban feküdt és nem tudott befordulni. Csak a lepontozás miatt írtam le a sztorinkat. Majdnem ottmaradtunk mindketten, éppenhogy beért a mentő már műtöttek is, a baba 34 hétre született, nem lélegzett, nem úgy fejlődik ahogy kellene. Szóval ha feszít a baba, vagy bármi miatt úgy érzed hogy szükséges az UH akkor menj be a kórházba és hazudj valamit hogy megvizsgáljanak, legalább megnyugszol.
2014. júl. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Hazug ember előbb úton érik mint a sánta kutyát utolsó, gyerekedet is majd így neveled.
2014. júl. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

hát én inkább hazudok, hogy biztos lehessek benne, hogy a gyerek oké ott benn, jól van.

És az, hogy erről megbizonyosodhass, hogy megvizsgáljanak, csak hazugséggal érhető el, az nem a válaszadó, hanem az eü hibája...

2014. júl. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

HoldViola1 és #3/6-os válaszadó; veletek értek egyet, és, ha az sztk-ás orvos nem adna időpontot előbbre, és még csak ki sem tapogatja hogyan fekszik a picim 35/36.héten, akkor biztosan bemegyek a kórházba arra hivatkozva, hogy a pici faros fekvésű -s ez igaz-, plusz hozzárakom, hogy 'nem érzem mozogni'. Így legalább megnézik, lelkiismeretesen és megnyugodhatok. Ennyit megér hazudni! A gyermekemről van szó, szemem fényéről. A cél szentesíti az eszközt :$ Természetesen este megyek a sürgőségire, és várok, ha kell, ez alap.

3/6os: sajnálom ami veletek történt és kívánom, hogy ne érjen baj többet titeket!

2014. júl. 13. 18:36
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne fesd az ördögöt a falra(azzal,hogy nem érzed mozogni).
2014. júl. 14. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Válaszomat több részre bontanám.

1. A kislányod becsült méretei tökéletes, ezek miatt ne aggódj!

2. A farfekvés nálunk az első szülés előtt 2 nappal változott, úgyhogy ezen ne aggodalmaskodj! :)

3. A gyermeked egészségét nem befolyásolja, hogy farfekvéses marad és császáros lesz, vagy befordul, mint annak idején az én kislányom, és természetes szülés lesz. Rengeteg idő van még, és úgy gondolom, hogy ha a 36. héten csinálnak egy UH-t és akkor is faros lesz, attól még a szülés előtti napokban is bőven meg tud fordulni, ha akar!!! Ha így van megírva! :)

4. Én egy plusz UH-ot kórházban csak akkor kérnék, ha tényleg gond lenne az anyával vagy a babával, de akkor bizony ennél cifrábbat is hazudnék, csak, hogy komolyan vegyenek!!! Egy 4D-s Uh-ot bármikor be lehet iktatni, így lenne még egy olyan felvételetek a babáról, amikor már "nagylány"!

5. Sztk-s doki meg akkor sem ad korábbi UH időpontot, amikor veszélyeztetettként indokolt lenne, nekem így halt meg a gyönyörű, egészséges második gyermekem...

2014. júl. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!