Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy kell arra nevelni egy...

Hogy kell arra nevelni egy gyereket, hogy kamasz, felnőtt korában ne cigizzen, igyon, drogozzon?

Figyelt kérdés
szerintetek a ti szüleitek mit csináltak jól vagy mit ronthattak el amiért ti ezekkel éltek vagy nem?
2014. júl. 16. 23:09
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Bizalom, szabadság, következetes (és nem túl szigorú/indokolatlan) szabályok és elvárások. Segít a nyugodt családi háttér is, és ha jó példát lát otthon a kölök.
2014. júl. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
nem kényeztettek el..és volt tekintélyük...mert amikor baj volt, akkor ők meg tudták oldani és én nem..:S és úgy gondoltam h ezért nekem cserébe jól kell viselkednem és büszkévé kell tennem őket! :)
2014. júl. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
Anyám cigizett amíg le nem szokott. Inni nem ivott semennyit és nem is nézi el. Megengedte 12-13 évesen hogy kipróbáljam a cigit, de nem örült volna ah rászokom. Kifejezetten zavar a cigi és rá sem szoktam.
2014. júl. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:

Ezt így igazából nem lehet belenevelni a gyerekbe. Mert hiába mondod neki, hogy rossz meg egészségtelen attól még ugyanúgy használni fogja a szereket ha akarja.

A fokozott féltés talán ellenreakciót válthat ki, tehát ne tiltsd el tőle végérvényesen. Magyarázd meg neki hogy mik lehetnek a következményei, ha ezeket a szereket használja.

2014. júl. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
Ezt nem lehet belenevelni. Szerintem csak hagyni kell hogy kipróbálja,aztán rájön magától is hogy nem jó az semmire. Persze nem 11 éves korában kell belenyomni a szájába,hogy nesze próbáld ki:)
2014. júl. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Sosem drogoztam, sőt nagyon is elleneztem, de anyám 18 évesen elkezdett vádolni, és fél évig nem hagyta abba. Biztosan nem ez a helyes út.
2014. júl. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim válasza:
100%
Ja,és az első kommentelőnek teljesen igaza van..ha kap kellő szabadságot,és megbízik a szülőkben,szerintem nem is igényli..én is így lettem nevelve, és őszintén undorodok a cigitől,még csak a szagától is,és eddig még soha nem voltam részeg,mert nem a piára akarom építeni az életem,a drog meg szóba se jöhet:)
2014. júl. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Bár lehetne tudni!A legtöbb szülő biztosan úgy csinálná!Nekem még csak 2 éves a fiam,de sokszor gondolok én is ilyesmire,és hogy őszínte legyek,hallottam olyat is aki jó családból való kitünő tanuló,és mégis él ilyesmikkel...egy valami jutott erről eszembe most így hirtelen..:) Az a baj hogy van rá pénzük!Valószínűleg ezt a forrást kellene szűkíteni,hogy ne teljen rá nekik..bár ha nagyon akarják biztos megoldanák ezt is..:S nehéz ügy..
2014. júl. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Jó példa. Szerintem ennyi max, amit meg lehet tenni.
2014. júl. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
64%

"hallottam olyat is aki jó családból való kitünő tanuló,és mégis él ilyesmikkel"

Itt egyes. hát ehhez nem sok köze van. Az a fontosabb kérdés, hogy mekkora a bizalom és a szeretet a családban. Ha a gyerek kitűnő, az önmagában kissé aggasztó jel - sokszor a szülők kényszerítik a kölköt a tökéletes jegyek megszerzésére, és ez kamaszkorban és később sokszor visszaüt.

2014. júl. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!