Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem értem a legtöbb szülőt...

Nem értem a legtöbb szülőt akinek kamasz vagy már 20 éves felnőtt gyerekeik vannak és mégsem engedik őket hogy a barátjuknál barátnőiknél aludjanak. Miért nem? Mivel jobb az ha titkolózniuk kell?

Figyelt kérdés
Nem lenne jobb mindenkinek ha biztonságban tudnánk a gyerekeinket és nem egy koszos sikátorban a kukák mögött kéne nemi életét éljen? Az jó ha egy szülő félti a gyerekét de nem szabad túlzásokba esni. Hogyan is kérhetnénk bizalmat tőlük ha mi nem bízunk meg bennük? A normálisan fel lettek világosítva nem történhet baj.
2011. febr. 23. 14:11
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
24%
Nem a szülővel van a gond, hanem a gyerekkel, hogy még gyereknek képzeli magát, mert azt sem tudja a szülők tudtára adni, hogy már felnőtt...
2011. febr. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
78%

sajnos ez nem a gyerek hibája, mint ahogy az első válaszoló írta. Barátnőm hasonló helyzetben van, hiába mondja a szüleinek, hogy képes önálló döntéseket hozni, nem hülye, bízzanak benne, semmi értelme bármit mond.

Sajnos sok szülő bizony "buta" gyerekként kezeli a felnőtt korba lépett lányát, és az ilyen szülő ellen nem igazán lehet tenni, csak annyit, hogy amint lehetősége engedi, megpattan otthonról.

Ilyenkor áldom az eget, hogy nekem csodás szüleim vannak, és soha ilyen problémánk nem volt.


22L

2011. febr. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
42%
Első helyettem szólt.
2011. febr. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
62%

Máshogy gondolkoznak,úgy gondolják, hogy "ezt nem illik"....

De nappal is tudnak szeretkezni,szóval nem értem...

DE igaza van az elsőnek.

2011. febr. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
70%

Nekem volt nemrég egy időszakom amikor a szüleimmel voltam kénytelen lakni (31!!!éves vagyok), és apám bárhova mentem, mindig kérdezte, hova, kihez, miért stb. megyek.

Akkor közöltem vele, hogy majd ha ő is listát készít nekem arról, hogy mikor mit és hol csinál, akkor majd én is beszámolok róla.

Ez nem tartozik a témához teljesen, csak a kérdésről ez eszembe jutott.

2011. febr. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
74%

Én szülőként tudok hozzászólni..

3 gyermekem van.22 éves fiam,15 éves ikerlányaim.

Én is azt mondom amit az első.A gyereknek kell felnőttként viselkedni ha azt akarja,hogy a szülő ne gyereknek nézze.

A fiam 22 évesen talpraesett,olyan aki megáll a lábán.Már 17 éves kora óta ilyen erős jellemmel bírt.Soha nem gátoltam a szabadságában,és soha ne mondtam azt,hogy "Már pedig nem mehetsz fiam!"

A két lányom már érdekesebb. Ők 15 évesek,de az egyik lányom sokszor úgy viselkedik mintha még mindig 12 éves lenne.Nem méri fel a viselkedésének súlyát,és néha olyan dolgokat képes tenni amitől az ember haja égnek áll.

Arról nem is beszélve,hogy ők sem voltak soha tiltva semmitől,mert mindig úgy neveltem őket,hogy az őszinteség a legfontosabb egy családban.Inkább mondják el az igazat,még ha nem tetszik,de legalább tudok róla..Mégis míg az egyik lányom őszinte,addig a másik hazudik..

Nem nagy hazugságok,de mindig kiderül az igazság..Amíg így viselkedik addig,hogy bízzak abban,hogy felelősségteljes lesz?

Amíg nem képes őszinte és felnőtt lenni egy gyerek Akkor nem is akarjon felnőtt lenni,és fogadja el,hogy vannak szabályok..

2011. febr. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
80%
Egy 18 éves, ha házon kívül alszik, mondja meg, hogy elérhető lesz vész esetén telefonon. Kész.
2011. febr. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
68%

: ma 14:30

Az eszedbe sem jutott,hogy csak aggódik érted? Hiszen mégiscsak a lánya vagy még ha 31 éves,akkor is..

2011. febr. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
70%
érdekes dolog ez. exem apja is ilyen. kotonosdobozokat talált az ágya alatt (nem kutakodás vt, csak meg akarták lepni egy új ággyal, és ők lepődtek megXD) és eeeeezek után képes volt azt mondani, hogy nem örül, ha együtt alszunk, mert jaaj hogy teherbe ejt, meg minden!!!! Hihetetlen tényleg! Egyrészt nappal is teherbe tud ejteni, másrészt pont a kotonosdobozokat látta..
2011. febr. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:34


Nem, nem jutott eszembe, miután én 14 éves voltam, az öcsém meg 8, és lelépett a barátnőjéhez. (ő nevelt minket addig)

Ha akkor nem aggódott értünk, most sem azért kérdezi.

Csak szeret pletykálni a kocsmában, hogy ki mit csinál.

2011. febr. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!