Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig fogok minden babával...

Meddig fogok minden babával kapcsolatos íren olvasmányos pityeregni?

Figyelt kérdés

Akárhol olvasok, hallok, látok babákkal kapcsolatos híreket, mindig sírva fakadok. Ha jó hír ,akkor örülök, hogy a baba jól van, ha rossz, akkor nagyon elszomorít, sokáig gondolkodom rajta.

Már 10 hónapos a koraszülött babám, azt gondolom ilyenkor már nem a születése körüli sokk miatt van ez.


2014. júl. 18. 20:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Még 6 hónapig.
2014. júl. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egyénfüggő. Én régen is képes voltam egy filmen elérzékenyülni, de azért normálisnak gondoltam magam. Aztán az első magzatom elvesztettem, utána nagyon érzékeny lettem. Született két gyerekem, a nagyobbik már 6 éves lesz, de mai napig, ha egy kisbaba sír, vagy olyat olvasok, akkor már gyűlik a könny a szememben, meg nő a gombóc a torkomban. A munkatársnőim már röhögtek rajtam, mikor olvasgattam és látták, hogy sírok. Hiába próbáltam visszatartani. A legcikibb esetem az volt, mikor a nagyobbik fiam még 2 év körül lehetett. Találkoztam egy viszonylag távoli ismerősömmel, aki elmesélte, hogy több vetélés után milyen drámai úton született meg a babája. Én úgy sírva fakadtam, hogy nem győztem bocsánatot kérni. Nagyon kellemetlenül éreztem magam, mert annyira nem voltunk jóban, mégis nagyon megérintett a dolog. Úgyhogy már azt gondolom túl érzékeny vagyok, ez már nem normális, így igyekszem kerülni az ilyen helyzeteket, vagy közben másra gondolni, harapni a nyelvem, stb. Az, hogy egyedül min bőgök, azt meg úgy sem látja más! :) Szóval jó esetben nálad elmúlik néhány hónap múlva, vagy rossz esetben így marad...
2014. júl. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

5 éves a lányom, meg mindig sírva fakadok ha rosszat hallok a hírekben...

Minap a boltban láttam egy anyukát, aki rákos volt, kopasz, sovány, besett szemek... Nagyon rosszul nézett ki.

Vele volt a kislánya, aki 3-4 éves lehetett. Bele gondoltam, lehet annak a kislánynak hónapok múlva nem lesz Anyukája, hát ott könnybe labadt a szeme, de most is...

2014. júl. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát, lehet, hogy én ilyen maradok. Régebben is érzékeny voltam, de nem ennyire.

Ma hallottam Madárék koraszülött babájáról, és hát rendesen folytak a könnyeim.

2014. júl. 18. 21:41
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is bőgőmasina lettem mióta megszületett a fiam. Múltkor pont akkor sétáltunk a kórház mellett amikor bekanyarodott a koraszülött mentő, és már ott várták az udvaron az inkubátorral :( Hát még jó hogy napszemüveg volt rajtam, mert ott sírtam az utcán :(
2014. júl. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen, sokszor az utcán is elpityeredem.

Ma annyira sírtam, hogy a 3 éves lányom megijedt. Ő is sírva fakadt és csak kérdezgette, anya mi a baj, hol ütötted meg.

2014. júl. 18. 22:10
 7/9 anonim ***** válasza:
hát, nekem gyerek előtt is elszorult a torkom, most meg pláne. szerintem nálam is állandósult a "fokozódás" és nem fog elmúlni.
2014. júl. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

azt hittem én egyedül váltottam érzékenyebb üzemmódra, hogy így jöhet ki a szülés utáni depi, de akkor nem :)

én ha meglátom már a szalagcímeket, hogy pl "Meggyilkoltak egy koraszülöttet" én már ettől majd "meghalok" komolyan én ki sem merem nyitni(rákattintani) az ilyen jellegű híreket, annyira még egy icipici igedzetsugaram sincs hozzá.

2014. júl. 19. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

* és a szalagcímek mellett egy kisbaba fényképe, ahogy néz nagy szemekkel rád és tele infúziókkal...már ettől csorognának a könnyeim, gyorsan el is kattintok máshová


szóval ahogy látom 5 év múlva sem biztos, hogy elmúlik az érzékenység...o

2014. júl. 19. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!