Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fogamzasgatloval kapcsolatos...

Fogamzasgatloval kapcsolatos kerdesemre valaszolna valaki?

Figyelt kérdés
Ciklusom elso napjan kezdtem el szedni,december vegen,es a 16.ik napon megjott,most kezd elmulni,de kozben nem hagytam abba a tabletta szedeset,holnapra meg van egy bogyom,aztan ugye jon a szunet,7 nap...most akkor szamitsak ra,hogy ismet megjon?vagy kb.mikor all be a mensi?es ugye a 7 nap alatt vedekezni kell mindenkepp,foleg ha meg se jon?vagy nem kellett volna tovabb szednem a 16.ik naptol,mig verzek?nem ertek semmit,most kezdtem el 27 evesen,2 gyerek utan,lehet nem kellett volna...
2014. jan. 17. 13:56
 1/7 anonim ***** válasza:

az enyémnél akkor is csak 3 hétig kellett szedni, ha valamiért előbb jött meg. a 4. héten pedig ugye szünet. És nem kellett védekezni sohasem mellette.


Viszont, azt is mondják, hogy az első egy-két hónapban kiegészítő védekezés szükséges, amíg hatni kezdenek.

Szerintem most még mindenképpen védekezzetek, aztán a következő 21 db után már nem szükséges.

2014. jan. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
bocs, talán nem volt egyértelmű a válaszomból, de attól függetlenül hogy megjött, szedd és az előírásnak megfelelően tartsd be a szünetet.
2014. jan. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem beszélj az orvossal, ez ügyben. Annak idején, amikor új fogamzásgátlót kaptam, vérezni kezdtem tőle, ami csak gyengült, de nem múlt el, a végén már csak barnázás volt. Én is szedtem végig, de visszamentem a dokihoz és mondtam neki, hogy mi van. Azt mondta, hogy valószínűleg ez a fogamzásgátló nekem nem jó, túl alacsony a hormontartalma nekem. Így felírt egy másikat, azzal már nem volt gond.
2014. jan. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt :).Tehat akkor holnap beveszem az utolso bogyot,7nap szunet,kozben nem valoszinu,hogy megjon,mert ugye most mulik el,talan meg holnap tart.A 7 nap alatt vedekezunk maskepp,es a 8-ik naptol ujra szedem a bogyot...De normalisan nem a 7napos szunetben kellene megjonnie?ok,hogy most kezdtem el szedni,es most felborult a hormonhaztartasom,de ugye idovel beall majd?
2014. jan. 17. 14:14
 5/7 anonim ***** válasza:
nekem mindig a 7 napos szünet közepén jött meg, tehát szerda-csütörtök környékén és vasárnapra vagy hétfőre (a köv. adag első napjára) múlt el.
2014. jan. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is így jártam, mint Te. Az orvosom mondta, először nagyon alacsony hormontartalmú gyógyszert ír, szedjem előírás szerint két hónapig, és ha még akkor is vérezgetek közben, erősebb kell. Egyébként a 2. hónaptól teljes védettséget nyújt a tabletta, akármikor van a vérzés, a 7 nap szünet alatt sem kell mással védekezni.
2014. jan. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az első 2-3 hónapban természetes a rendszertelen vérzés és a pecsételő-, illetve az áttöréses vérzés is, ennyi idő kell ugyanis a szervezetednek, amíg hozzászokik a tablettához.
2014. jan. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!