Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hány éves korig használjáto...

Ti hány éves korig használjátok a kislány szót?

Figyelt kérdés

Van 2 gyerekem (2 éves, 2 hónapos), én 23 vagyok (mondjuk tényleg fiatalabbnak nézek ki), de azért szerintem durva mikor lépten nyomon ilyeneket hallok: "jajj, de édesek a testvéreid, ilyen ügyes kislány vagy el tudod öket egyedül hozni sétálni" , nézd milyen aranyos babát fog az a kislány" , de ami a leginkább kiakasztott, ma nagyon sírt a kicsi egy játszótéren SZOPTATTAM (tehát még a hülyének is leeshetett, hogy nem kislány vagyok, hanem anya), "kicsim most ne nézd meg a babát, szoptatja a kislány" .

Most nem tudom eldönteni, hogy kb 10 éves gyereknek nézek ki vagy manapság a 20 éves is kislány? :)


2014. júl. 19. 18:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szerintem amikor téged kislányoznak le, akkor fiatalabbnak néznek a korodnál, de amikor pl. így a gyerekéhez szól valaki, akkor lehet, hogy csak hirtelen nem jut "jobb" szó az eszébe, mert mégsem akarja rád azt mondani, hogy néni, simán "az a lány" meg olyan furán hangzik (nekem), olyan barátságtalanul, vagy nem is tudom.

Én is sokszor gondolkodom, hogy mit mondjak a kisfiamnak pl. a buszon egy fiatalabb (vagy annak kinéző) lányra, azt mégsem akarom rá mondai, hogy néni.

Mondjuk ebben a szopis esetben mondhatta volna úgy is, hogy szoptatja az anyukája, lehet csak hirtelen ez jutott eszébe.

2014. júl. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szia, én 18 vagyok és állandoan lekislányoznak:( Mert nem, nézek ki annyinak xd Sokszor nagyon idegesit.
2014. júl. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
14-15éves még kislány az én szememben
2014. júl. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én 22vagyok,. Multheten mondtak hogy szép kislány vagyok, vagyok már 16? Mondom, picivel több is.. :)
2014. júl. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ha nem lenne nálam gyerek, akkor még ok, de így azért szerintem nem "illik", legalábbis nekem olyan bunkóságnak tünik (tudom, nem annak szánják). Anyu is, ha beszélget fiatal (16-17 éves) lányokkal, akiknél baba van, max megkérdezi, hogy "ugye a tiéd?", nem egyböl, hogy így kislány meg úgy... :S (mondjuk lehet, nekem ezért fura)
2014. júl. 19. 18:44
 6/15 anonim ***** válasza:
19 évesen akkor szólit apa kislányomnak ha szid, máskor a nevemen szólít.
2014. júl. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hát igen, a szülöknek 30 évesen is kislányuk/kisfiuk van :D
2014. júl. 19. 18:49
 8/15 anonim ***** válasza:

Én 19 éves vagyok és nem néznek az emberek többnek 14-15 évesnél. Az egyik munkatársam, aki 36 éves szokott azzal poénkodni, hogy jaj de cuki kislány, pedig tudja hány éves vagyok és nem viselkedek kislány módra. Igazából alacsony vagyok (kicsit több, mint másfél méter), de alapvetően nőies adottságaim vannak. Az arcom meg nem kislányos, de az emberek az összképet nézik. Ruháim se túl felnőttesek, mondjuk ilyen jellegűeket látok egyetemistákon is, de nálam fiatalabbakon is.


Nem vagy te is alacsony?

2014. júl. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én ilyet még nem is hallottam... Kislány?!
2014. júl. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
biztos hogy nem egy 20 év körüli fiatal nőt .
2014. júl. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!