Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik együtt élnek az idősebb...

Akik együtt élnek az idősebb generációval miért panaszkodnak folyton?

Figyelt kérdés

Akik együtt élnek anyósékkal/szülőkkel, és így vállaltak gyereket, miért háborognak, ha az idősebbek beleszólnak a gyereknevelésbe és kéretlen tanácsokat adnak? Mégis mire számítottak? Hogy majd szó nélkül néznek végig mindent? Persze, hogy anyós azt hiszi, hogy ő mindent jobban tud...

És ha ez zavar valakit, miért itt panaszkodik, miért nem vállalja szemtől szembe a véleményét?

Szerintem jobb egyszer jól összeveszni, mint nyelni hosszú évekig?


2014. júl. 21. 09:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem mindenki határozott jellem. Nálam nem lenne beledumálás, de én is inkább akármit megtettem, csak ne kelljen együtt élnem másik generációval. Nem szeretem, ha két dudás van egy csárdában. Az én családom az én csárdám. Más máshol dudáljon... ;) De vannak önállótlanabb, konfliktuskerülő, magában puffogó és szenvelgő személyiségtípusok is... ők ide írnak, aztán sírdogálnak, ahelyett, hogy azt mondanák anyukának: Semmi köze hozzá, maga már felnevelt egyet (2-t), most én jövök. Ő az én gyerek, én döntök vele kapcsolatban.
2014. júl. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
* az én gyerekem
2014. júl. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem, miből gondolod, hogy aki itt "panaszkodik", az nem vállalja szemtől-szemben is a véleményét. Egyáltalán nem zárja ki egymást a két dolog.

Én ugyan nem szoktam ide írni anyámékról, akivel együtt élünk, de igenis meg szoktam mondani, ha nem tetszik valami. Csakúgy, mint anyóséknak, akik nem élnek velünk, de sokkal inkább megpróbálnak mindenbe beleszólni, mint anyukámék. Látod, ez se törvényszerű, habitus kérdése, hogy ki mibe szól bele, nem lakhelyfüggő. És az se, hogy ezt ki hogyan tűri...

2014. júl. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!