Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik nevet választanád?...

Melyik nevet választanád? (szokatlan nevek)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy két olyan név tetszett meg nekünk, ami nem az a szokványos, mindennapi név. Melyik tetszik nektek jobban? Vállalható nevek egyáltalán?

Két név: Alba és Ariana



2014. júl. 21. 21:11
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
79%
Nekem egyik név sem tetszik, de ha választani kell, akkor Ariana. A másik borzalmas, szegény gyereket ne büntessétek vele.
2014. júl. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
85%

Ezek tisztára Harry Potteres nevek! :D

Alba ~ Albus Dumbledore; amúgy fehéret jelent

Ariana ~ Ariana Dumbledore


Bocsi, de én tényleg ezekre asszociálok. :D

2014. júl. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Az Alba tetszik jobban, bár a volán kétségtelenül eszembe jut :)
2014. júl. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
Hosszabb vezetéknévhez: Alba; rövidebbhez: Ariana
2014. júl. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
55%
Fekete Alba tökéletes lenne. :)
2014. júl. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként mindkettő női név.
2014. júl. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Én egyiket sem adnám a gyerekemnek, de ettől függetlenül te ugyanúgy választhatod. :) Szerintem az már rossz jel, hogy a válaszolók fele beazonosítani se tudta, hogy fiú vagy lány név-e. :/ Vezetéknév szempontjából is nehéz lehet, hogy passzoljon hozzá, de lehet, hogy passzol. Én még a becézésüket gondolnám végig, hogy az tetszik-e illetve vállalható-e. Illetve, hogy nem hoz-e kínos asszociációkat.
2014. júl. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
56%

Az Alba olaszul napkeltét jelent. Számomra nagyon jellegtelen a hangzása, kifejezetten taszít... Akkor már inkább a magyar Hajnalka.

Az Ariana tényleg kimondhatóbb volna kis hazánkban Ariánaként, de az idegensége ellenére nem csúnya, inkább ezt választanám.

2014. júl. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semmi bajom a ritka nevekkel, ezek is teljesen vállalhatók, viszont nekem az Ariana nagyon nem tetszik, egyszerűen mert nekem egy ari Anna jut eszembe róla (mindig ezt hallom ki belőle). Az Alba nagyon szépen hangzik, de sajnos nálunk így hívták a bevásárlóközpontot a városban, szóval itt talán nem szerencsés ezt választani. :D
2014. júl. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

Rájöttem, hogy az Ariana még a Mariannára is emlékeztet. Így már egyáltalán nem tetszik. :D

Viszont (először válaszoltam, csak utána olvastam a többi választ) elképzelésem sincs, hogy lehet ezt a két nevet fiúnévnek hinni. Nem fiúsak egyáltalán. Bár érdekes, itt az oldalon még az én nevemre is azt hitték páran, fiúnév, pedig egy teljesen nemzetközi női név, minden országban az, annyi, hogy az enyémben egy betű ékezetes. Élőben soha, senki nem mondta, hogy fiús lenne. :D

2014. júl. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!