Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak lusta vagy meg kellene...

Csak lusta vagy meg kellene mutatnom szakembernek?

Figyelt kérdés
Babám 7 hónapos és még semmi jelét sem mutatja sem maszasnak, sem kuszasnak.ez még nem is lenne akkora gond, de még a kezére sem támaszkodik fel.lehet valami gond vele vagy még belefér? Volt más babája is így?
2014. júl. 23. 13:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ès , hogy áll a forgással?
2014. júl. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A kezére már kellene támaszkodnia, és legalább az egyik irányba forognia. Én a helyedben megmutatnám szakembernek. Inkább viszem százszor feleslegesen, nehogy baj legyen. Lehet, hogy csak egy kis tornára lenne szüksége.
2014. júl. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

A forgás már rendesen megy, minden irányban.

És milyen jellegű szakembert keressek? Devenyest?

2014. júl. 23. 13:59
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk jó volt a TSMT torna. Itt mielőtt összeállítják a gyakorlatsort csinálnak egy felmérést. Az ideggyógyász ajánlotta.

A Dévény tornáról is jókat hallottam.

2014. júl. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
47%

Ha mindkét irányba forog akkor még nem nagyon kell mást csinálnia. Max támaszkodnia, de azt sem mindenképpen. ha fejét nem tudná tartani akkor forogni sem tudna, meg lógna a kezedben.


7 hósan kezdenek el a teljesen átlagos gyerekek kúszni, majd kb 1 hónap után mászni.

Az, hogy csak 8 hósan kezd le kúszni és 10 hósan mászni, és 15 hósan járni, attól nincsen vissza mardva, söt teljesen átlagosok között van úgy is.


Dévényeshez ne menjél addig amíg szakorvos nem látta. A dévényesek 99%-a rögtön lát valamit, és rögtön kiír egy jópár fizetös terápiát.

Szerintem minden gyerek fejlödjön a maga módján, a státuszvizsgálatok azért vannak, hogy ott kiderüljön, ha nincsen minden rendben.

Ha nem vagy biztos, akkor is inkább ortopédiára menjél, mint csak úgy kiírjanak egy adag terápiát, amivel elveszed a lehetöséget a gyerekedtöl, hogy szabadon fejlödjön.

2014. júl. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
47%
Keresd fel a konduktort, akihez tartoztok. Ő ingyen megnézi, s megmutatja mit hogy kell otthon gyakoroltatni a babával. A TSMT torna, a Débényes nagyon drága. Heti 5000ft
2014. júl. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%
Szerintem még nincs lekésve semmiről, de nem vagyok szakember. Védőnő és gyerekorvos mit mond? Az én fiam napra pontosan fél évesen fordult át először hátról hasra, de azt mondták nincsen gond, csak lusta. Arra nem emlékszem, hogy kúszni mikor kezdett, de azzal sem sietett. A fő gond az volt, hogy utált hason lenni. Úgy ösztönöztem, hogy messzebbre érdekes tárgyakat pakoltam, amiket megpróbálhatott elérni. Most már nagyfiú és semmi baja. Szerintem ne aggódj, de hívd fel a védőnőt és kérdezz rá, hogy mi a teendő ilyenkor!
2014. júl. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Kúszni 9 hónapos korig, mászni 11 hónapos korig kell. Egy 7 hónapos baba, ha tud mindkét irányba forogni, akkor egyáltalán nincs elmaradva és semmi ok arra, hogy bármilyen kezelésre vidd. Azt nem egészen értem, hogy gondoltad, hogy nem támaszkodik a kezére. Ha hason fekvésből meg tud fordulni hátra, akkor biztos leteszi a kezét és emeli a fejét, vagy nem? Egyébként ha bármi aggaszt beszéld meg a gyerekorvossal és a védőnővel. Az orvos majd megmondja, hogy kell-e tovább vinned és milyen szakemberhez.
2014. júl. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én is a gyerekorvostól kérdezném meg, ha ő mondja, hogy érdemes tornázni vinni akkor vinném.
2014. júl. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
kérdeztem a gyermekorvost. de sajnos elég szétszórt (sok anyuka panaszkodik erre) és egymásnak ellentmondó dolgokat mond. egyszer azt mondja, hogy ez 6 hóig elfogadható (mármint a támaszkodás hiánya), később meg azt, hogy jöjjünk vissza 2 hét múlva.szóval nyugodt lennék, ha egy hozzáértő ránézne, akinek nem érdeke, hogy felesleges fejlesztéseket írjon ki.
2014. júl. 23. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!