Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után mennyi idővel...

Szülés után mennyi idővel lettél a régi? Mennyi idő amíg a hasban a szalagok, illetve a bőr nagyjából a régi méretre állnak vissza? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
5 hete szültem, és +7 kg maradt rajtam (víz is). 66kg-val kezdtem, normál súllyal indultam. Várom hogy leteljen a 6 hét és újra tornázhassak, mert nagyon rosszul érzem magam a bőrömben, szeretném a régi ruháimat hordani. Tejcsim sajnos nincs, így erre nem kell külön figyelnem. Tudom, miért nem a babára figyelek,stb. Rá figyelek, ő az első, de nem fogom magam előtt pajzsként tartani, hogy ha már szültem akkor van indokom így maradni. Tapasztalatok?
2014. júl. 24. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Sok idő. 9 hónap alatt nőtt meg, nyúlt ki, nem fog egyből visszahúzódni. Ha nem szoptatsz, nincs bajod, akkor óvatosan tornázhatsz már.
2014. júl. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én mindkét babámat szoptattam (a kisebbiket még most is, 4 hónapos), mindkét alkalommal kb 4 hónap után voltam újra a régi, valahogy addig vastagabb volt a derekam, még ha a súlyomon nem is látszik. 46 kg-mal kezdtem a terhességet (alacsony vagyok), 59-cel zártam, 50-nel jöttem haza mindkétszer, most vagyok 48, hát én látom a tükörben hogy nem olyan mint előtte, de ruhában, kívülálló nem mondja meg hogy van már (2) gyerekem, szerintem alkati kérdés, de nálam 4 hónap a vízválasztó, utána kényelmesek a régi nadrágjaim. Sport nélkül. Én is elkezdek sportolni, az előző szoptatásom alatt is sportoltam és nem lett kevesebb vagy rosszabb a tejem. Adj időt a testednek, idő kell hogy visszarendeződjenek a dolgok, és sportolj nyugodtan, senki sem ítél el érte, jobb egy kiegyensúlyozott sportos anyuka mint egy depressziós :) Ja a bőröm nem a régi, azzal még kezdeni kell valamit, vagy majd az idő azt is megoldja, de nem vészes.
2014. júl. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnos én 9 hónap után tudtam elkezdeni fogyózni és több, mint 25 kiló plusz volt rajtam, szülés után kábé 20-25 plusz. Sokan mondják, hogy fogyózhattam volna, vagy legalább kevesebbet ehettem volna, de sajnos ha nem ettem, nem volt tejem. Ezt persze senki nem hiszi el. De nem foglalkozok velük. 9.5 hónappal a szülés után kezdtem a fogyót, mikor teljesen elválasztottam a lányom, mert elfogyott a tejem. 1 éves szülinapi buliján már csak 5 kiló plusz volt rajtam. Igaz, azt már nem sikerült leadnom:D

Most rettegek, mert megint terhes vagyok, 18 hetes és félek megint elhízok. Borzasztóan éreztem magam a bőrömben a terhesség végén és a szülés után 9 hónapig. Mint egy hatalmas tehén. Tudom azonban, ha megint megtörténik, képes leszek megint megcsinálni,de remélem nem lesz rá szükség:S Próbálok jobban kitartani.

+7kiló nem olyan sok, jóformán letagadható:D Alig látszik. Próbálj meg nagyon lájtosan indítani.

2014. júl. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A 4 hónap azért barátságos, sport nélkül főleg :) Nekem azt hiszem kelleni fog a mozgás, mert egyrészt hiányzik, másrészt meg ez a sok plusz nem fog ez már magától lecsorogni :) A bőröm szerintem később is lógós lesz, bár ez engem annyira nem zavar, inkább az, hogy a régi ruhák mind kicsik :-/ Has és derék vonalban + 10 cm-rel vagyok nagyobb, mint a terhesség kezdetekor... :-/ Szeretek mozogni, de annyira félek, hogy "így maradok".

3-asnak üzenem, hogy a teresség alatti kilóktól ne félj, amíg egészséges vagy Te és a baba is!!Én 18 kg-t szedtem fel, de végig jó volt minden értékem nekem és a kicsinek is. Mindenki össze-vissza dicsért (a doki is aki elég szigorú), hogy húú csak a pocak van, semmit nem hízhattam., nagyon jó ez így. Bár figyeltem a kajára, mégis megmaradt ez a plusz 7 kg. Terhesség előtt 15 kg-t fogytam életmódváltással, most kezdhetem majdnem elölről..

2014. júl. 24. 15:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Soha nem lettem a régi,a bőr nem húzódott vissza,a mellem kisebb lett.(7 éves a nagylányom) Most szedtem fel, 45-47 kg-ról 52-re ettem fel magam,hát a melleim most a régiek,a belem meg nagyobb mint a mellem :-( szóval én elég szerencsétlenül jártam.
2014. júl. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!