Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elfeküdt/ellaposodott/elaludt...

Elfeküdt/ellaposodott/elaludt Babák feje kikerekedett, változott? Tapasztalatok (esetleg régi topikosok közül)?

Figyelt kérdés
7 hónaposak vagyunk. 2 hónapos kora óta küzdünk vele (kitámasztó párna, babymoov párna, matrac megemelése, játék áthelyezés, sok hasra fektetés). A Babónak más szervi elváltozása nincs (védőnő, gyerekorvos, gyógytornász vélemény). Valamennyit javult, de nem az igazi...
2011. ápr. 7. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Szió!

Nekem nincs tapasztalatom, de most voltunk ortopédián, és ott az egyik babának is ilyen volt a buksija. A doki leszúrta őket, hogy miért nem teszik a gyereket hasra, mert ezt nem nagyon lehet korrigálni...sajnálom.

De mondjuk ezt csak a doki mondja, hátha ír vki, akinek máshogy volt. Meg különben is, a haja majd eltakarja, nem nagy vész szerintem. :-)


Minden jót!

2011. ápr. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is elfeküdte a fejét, mert csak háton volt hajlandó aludni, és a fejét mindig csak a jobb oldalra fordította. Engem is "lecseszett" az ortopédián a doki, hogy miért nem forgattuk. Pedig próbáltuk forgatni, kitámasztani, és mindent a bal oldalához raktunk, de hiába. A mi gyerekorvosunk szerint egy ortopéd orvos nem "cseszheti le" a szülőt emiatt, hisz van olyan baba, akinél semmilyen "trükk" nem válik be (ahogy nálunk se), és ezt ők is tudják.

Nekem a gyerekorvos mindig azt mondta (többször is kérdeztem ezzel kapcsolatban, mert nagyon aggasztott), hogy mikor elkezd forgolódni, ülni, állni, járni, akkor majd kikerekedik.

A babám már 14 hónapos, sokat javult neki, de még mindig látszik, hogy jobb oldalt laposabb. De a jó hír az, hogy még most is alakul neki, vagyis én úgy vettem észre.

2011. ápr. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
az én kislányom feje is nagyon lapos volt az egyik oldalt,de szerencsére 2éves korára sokat javult.most meg,hogy rengeteg haja van már senki nem mondaná meg,hogy milyen csúnya volt neki..!néha szoktam még tapogatni,hogy mennyire érezhető még,még egy talán egy nagyon kicsit érezhető,de mindenki szerint helyre jött.
2011. ápr. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A nagyobbik fiam teljesen elfeküdte a jobb oldalát, most 3 és fél évesen már csak picit laposabb, pedig neki tényleg nagyon lapos volt hátul a buksija. Szerintem javul idővel a helyzet, de teljesen nem korrigálható, főleg ha nagyon elfeküdte.
2011. ápr. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Annyira már nem vészes, az egyik ismerősünk észre sem vette, amíg nem mondtuk neki. És a mi Babónk is az a típus volt, akinél bármivel próbálkozhattunk, semmire nem mentünk. Most, h már szinte egész nap csak hason van, sokat javult. Engem csak az bánt, h erre nagyon odafigyeltünk, és tessék... :( Ha 100%-ig nem jönne rendbe, remélem soha nem fogják csúfolni... :(
2011. ápr. 7. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!