Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért érzem lemaradva magam...

Miért érzem lemaradva magam baba ügyben 20 évesen?

Figyelt kérdés

Egyre több volt osztálytársam esik teherbe, és csomó helyen azt látom, hogy velem egykorú lányok, sőt vannak fiatalabbak is, akiknek már van babájuk, vagy nagy pocakkal mászkálnak.

Annyira furcsa érzés. Egyre jobban érzem azt, hogy nagyon szeretnék már én is babát. És a párom sem könnyíti meg a helyzetet, mert ő is azt mondta, hogy ha már nem járnék suliba, simán lehetne.

Külföldi jól kereső állása van, és már csak az kell, hogy jövő nyáron befejezzem a sulit, és mennék én is ki hozzá munkát keresni.


Dolgoznom kéne előtte valamennyi időt? Nem tudom mi lenne a jó döntés..


2014. júl. 26. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Én 20 éves vagyok és 5 hónapos a lányom!


Én mindenképp azt ajánlom h dolgozz előtte!!! Ha mindenképp szeretnétek babát akkor legalább annyit h azokat az ellátásokat megkapd ami munkaviszonyhoz van kötve!


Én ha tehetném kicsit visszaforgatnám az időt és dolgoznék előtte!!! Vagyis hát én 2,5 évet dolgoztam előtte de csak diákmunkán így az semminek számít! Nincs semmiben hiányunk, de azért a saját kis házra jól jönne az a plussz amit gyedre kapnék!

2014. júl. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%

Én 26 éves vagyok, és azért érzem úgy, mert kívülről jön a nyomás. Az egész család, hogy jó lenne, meg lehet nem is jön össze rögtön, hát hány évesek leszünk már. Bezzeg az én anyám mennyi idős volt. De milyen jó lesz. meg stb. stb. stb. Hogy anyámnak mikor ennyi idős volt 7 éves gyerek volt (én). Én mondtam, hogy hát én rohadtul nem tudom elképzelni, hogy nekem legyen egy hét éves gyerekem. Én az elmúlt hét évben olyan rohadt jól elvoltam gyerek nélkül. És most is jól vagyok. Tulajdonképpen nem is nagyon akarok. Ha akarok, akkor szerintem sok esetben azért, mert telebeszélték a fejemet, hogy kéne, meg már annyi idős vagyok, illik, itt az ideje, milyen jó lesz, majd örülni fogok neki stb. De aztán mindig rájövök, hogy de én NEM akarok! És kész.


Szóval csendben jól gondold át a dolgot, nehogy becsapd magad azzal, hogy csak a külső nyomás, meg a "lemaradás" érzés miatt vállalj gyereket! Ezektől függetlenül kell, hogy megérjen benned a gondolat!

2014. júl. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Bennem már megért a gondolat, és nagyon szeretném is, csak egy biztonságos és biztos hátteret szeretnék megteremteni mindenképpen, hogy ha belevágunk akkor ne legyen az, hogy valamire nem jut elég. Meg főként, hogy legyen hol laknunk, mert kint a munkatársaival lakik együtt egy házban amire nekik semmit nem kell fizetniük, itthon, meg én is a szüleimmel élek még, meg ő is. Úgyhogy ha végzek a sulival, ki szeretnék költözni én is külföldre, keresünk egy kis házat, és utána. De nagyon türelmetlen vagyok.

Kívülről csak olyan hatások érnek, amiket leírtam, az anyukám nagyon negatívan áll a dolgokhoz.. mindig mondja is, hogy "remélem még nem mostanában leszek nagymama" meg a szigorú szemek... Úgyhogy belém nem sulykolják, én csak egyszerűen szeretném :)

2014. júl. 26. 14:09
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
20 éves vagyok. 9 hós a babàm. Legjobb kor s szüléshez :)
2014. júl. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
Érdekes, én 25 vagyok és sem külső nyomást, sem belső késztetést nem érzek még. A középiskolai osztálytársaimmal nagyjából tudom, mi van, nekik sincs még gyerekük (az általános iskolásokkal fogalmam sincs, mi a helyzet), meg úgy általában akik közt én mozgok, velem egykorúaknak sincs még. Gondolom attól is függ, hol élsz. Meg persze hogy TE mit szeretnél, mert nekem aztán mondhatnák mások, amíg tudom magamról, hogy sem türelem, sem gondoskodási vágy nincs bennem elég, addig minek...
2014. júl. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
Amúgy második vagyok, a 40 fős középiskolai osztályunkból 3 embernek van gyereke. Az egyetemi csoportunkból (2x20 fő) meg senkinek nincs még.
2014. júl. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
Van, aki 20 évesen vágyik gyerekre és érett is hozzá. Más meg 40 évesen sem vágyik rá,vagy mire igen,akkor meg nem jön össze. Nem vagyunk egyformák. Ezt neked ,meg a párodnak kell eldönteni,de az nem rossz,ha előtte dolgozol kicsit.
2014. júl. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
83%
én is 20 éves vagyok, de engem inkább a bulik érdekelnek meg a főiskola :D
2014. júl. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!