Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hós babám még nem ül és nem...

8 hós babám még nem ül és nem mászik. Igaz elég nagy baba 10,5 kg. szerintetek baj? A doktornő azt mondta nincs lemaradva, de én egy kicsit aggódom.

Figyelt kérdés
2012. febr. 7. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:
A mi babánk 9 hónapos kezdett el mászni, szinte napra pontosan. Rá egy hétre ült is.
2012. febr. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
10,5 hónaposan kezdett el mászni a babám, 8 hós korától addig csak kúszott. Ülni pedig azóta tud, hogy 10 hósan felállt kapaszkodva, és onnan huppan le a földre. Sem az orvosunk, sem a védőnőnk szerint nem vagyunk/voltunk lemaradva, én is aggódtam, pedig nem kellett volna, szépen megtanulta a mászást és az ülést is :-) ráadásul amint láthatod (nem elírás) előbb állt föl kapaszkodva, mint mászott vagy ült volna magától!
2012. febr. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ès kùszni tud màr? Àtfordulni ès vissza? Egèszsèges, vidàm baba? Ha igen ne aggòdj!!! Csinàlja amikor ùgy èrzi megèrett rà! Èn semmit nem erôltettem neki. Gondoltam mikor a gerince ùgy kívànja majd ül... Vèdônô kèrdezte mindig. Sokat foglalkozok vele, tanítom sokmindenre de semmit se erôltetek ès nem is aggòdtam pedig màs írja hogy 10 hòsan megy stb.

Nyugi! Egèszsèges babàd a sajàt tempòjàval haladva mindent csinàlni fog! Bízz benne! :)

2012. febr. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én nagyon gyanakvó vagyok, hamar bajt sejtek, de 8 hónapos babától nem várom el, hogy másszon és üljön. Ha eddig minden mozgásforma megvolt, a forgás, a kúszás, akkor még ráér. Amúgy 8-10 hónaposan kezdenek ülni, mászni.

A mászást a kutyázás szokta megelőzni. Négykézlábra áll, és hintáztatja magát. De még ezt sem kötelező ennyi idősen csinálnia.

2012. febr. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
igen, már kúszik, és forog oda vissza azt nagyon szereti. Vidám baba sokat gagyog és kiabál. köszi a válaszokat, megnyugtattatok!
2012. febr. 7. 11:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi most vagyunk 10 hnaposak egyik naprol a másikra felültünk és kutyázunk plusz felhuza magát a lábamnál.mindenek megvan a maga ideje.Nincs lemaradva.
2012. febr. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!