Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan közölhetném a családdal...

Hogyan közölhetném a családdal, hogy nem igazán akarok gyereket?

Figyelt kérdés

Lassan egy éves házasok vagyunk. Nem is védekezünk azóta. Valószínű, nekem nincs is peteérésem, mert nagyon ritkán menstruálok. Amit nem is bánok. Nem igazán akarok gyereket. A férjem szeretne, de maholnap 50 éves, van egy huszonéves nevelt fia. Rajta már kiélhette, és kiélheti a vágyait. Ilyen korban már senki nem babázik...

És persze egyre többen kezdenek faggatni, hogy na mikor lesz gyerek? Kezd naqyon elegem lenni ezekből a kérdésekből. Ma anyum mondta, hogy őt is kérdezik az ismerősei, hogy mikor lesz unokája.

Én nem akarok gyereket! (persze, ha véletlenül mégis teherbe esnék, biztos rákapnék az anyaság ízére, és megszeretném, felnevelném. De nem vágyom rá.)

Kérlek ne ilyeneket írjatok, hogy: "anyu-apu-drágám, nem akarok gyereket" Ez rajtam nem segít.

Különben is, mi ez a veszett szaporodási kényszer, hogy mindenki gyereket akar? Én nem akarom reprodukálni magamat.


2014. júl. 31. 18:09
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
70%
Pontosan így.
2014. júl. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
42%
Hány éves vagy?
2014. júl. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 alanis ***** válasza:
58%
Egyszerüen mondd el nekik hogy érzel ezzel kapcsolatban, az őszinteség a legjobb. Én is hasonló cipőben jártam, 14 éven keresztül senkivel nem kellett védekeznem, nőgyógyász szerint ciszták voltak a petefészkemen azért lehet nincs peteérés. De nem is bántam mert nem akartam gyereket, idegesítettek is. Aztán 1x csak egy futó kapcsolat, 9 évvel fiatalabb sráccal és bumm terhes lettem. Persze először undorodtam a témától, már az abortuszra is jelentkeztem, de 1ik nap elkezdtem szeretni a gyereket, azóta sem bántam meg:) 37 vagyok és most várom a kistesóját.
2014. júl. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
18%

"Különben is, mi ez a veszett szaporodási kényszer, hogy mindenki gyereket akar? Én nem akarom reprodukálni magamat."


Veled valami nagyon nem stimmel, de gondolom ezt érzed te magad is... Nem ártana visszanyúlni a probléma gyökeréhez, hogy miért lettél, vagy miért vagy ilyen. Ennek oka van.

2014. júl. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

33 vagyok.

Először tizen évesen mondtam ki, hogy nem akarok gyereket, akkor azt mondták, hogy majd huszon évesen fogok vágyni a gyerekre. Vártam az érzést. Azóta is várom, de szinte semmi. Amikor összeházasodtunk, és megbeszéltük, hogy nem védekezünk, hogy jöjjön az utód, az első pár hónapban remegve vártam, hogy mikor esek teherbe. A terhességre vágytam. Hogy legalább tudjam, hogy képes vagyok rá.

Aztán elkezdtem kivizsgálásokra járni és elegem lett az egészből. Most a terhességre sem vágyom.


OK, ezt így mondjam el. Értem. De hogy vágjak bele? Azért nem olyan egyszerű ez a téma. Jó lenne kibeszélni magamból, mert nagyon nyomja a lelkemet. Alig várom, hogy az uram felhozza a témát, de nem teszi.

2014. júl. 31. 18:28
 6/27 anonim ***** válasza:
78%
Én sem akarok. És nem gondolom, hogy ehhez bárkinek bármi köze van. Nem magyarázkodom senkinek, magánügy.
2014. júl. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
73%

nem kell mondani semmit.nem jön és kész.nehogy már az ember kiteregesse mi folyik a hálószobába

nem tudom hányas válaszoló szerint van baj veled,szerintem vele van baj.igen is vannak olyan nők akik nem szeretnének gyereket.ezzel semmi baj nincs.miért is kéne mindenkinek gyereket gyártani?családonként focicsapat?erre pályáznak a mai nők?

2014. júl. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 alanis ***** válasza:
32%
Igen, ha nem jön össze a baba, könnyebb beburkolózni a 'nem tök mindegy úgyse akarok'-ba. Így nem fáj annyira. Én is átéltem az akarok, és nem akarok-ot és pont azzal jött össze és akkor akivel amikor nem kellett volna:P Ha tényleg sosem fog összejönni, talán még szerencse is hogy így állsz hozzá, mások fél életüket átdepizik emiatt. Azt ajánlom maradj a nem akarok-nál, és annál jobban fogsz örülni ha mégis összejön egyszer.
2014. júl. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
6. válaszoló: de téged nem bosszant, hogy ezzel "zaklatnak"? Hogy kezeled? Nekem lelkiismeret-furdalást okoz. Útálom ezt az érzést.
2014. júl. 31. 18:41
 10/27 anonim ***** válasza:
16%
4. vagyok. Akkor már jobban értelek. Akkor te akartál gyereket korábban, csak mivel nem jött össze akkor, most átmentél "tagadás" fázisba, és kicsit ellentámadásba lendülsz saját magad ellen. Én 35 évesen szültem, és előtte ilyen voltam mint Te. Utáltam a gyerekes barátainkhoz járni... Utáltam mindenkit aki terhes, vagy akit gyerekkel láttam az utcán. Szerintem te most ugyanebben a fázisban lehetsz... :(
2014. júl. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!