Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki már dolgozott életében!...

Aki már dolgozott életében! Mi a fárasztóbb? A napi 8 óra munka vagy a gyereknevelés?

Figyelt kérdés

Tudom munkája és a gyerkőc vérmérséklete is befolyásolja,így kérlek írjátok meg,hogy milyen munka és milyen virgonc gyerek mellett.

Azért a kérdés,mert a napokban volt a 15 éves érettségi találkozóm és rám lett sütve a bélyeg,hogy nekem bezzeg milyen könnyű.

Gimnáziumba jártam,rajtam kívül mindenki tovább tanult,mi nem engedhettük meg magunknak,ezt most nem részletezném.

Többször összejöttünk volt osztálytársakkal az évek során és éreztették,hogy nekem milyen jó,hogy csak napi 8 óra munka és vége,bezzeg ők mennyit tanulnak.

Aztán érettségi után 3 évvel megszületett a kislányunk és újra jött,hogy nekem milyen jó,otthon vagyok babázok,ők bezzeg mennyit tanulnak.

Aztán én is visszamentem dolgozni,háztartás,gyereknevelés,de nekem milyen könnyű,mert ők pályakezdők és én el sem tudom képzelni,hogy mi mindent várnak el tőlük.

Azóta 3 gyermekünk van,van egy főállásom,amivel alig kell foglalkoznom és mellette egy tisztességes bért hozó vállalkozásom.

Sose szégyenkeztem,hogy nincsen diplomám.

Alig vártam az osztálytalálkozót.24ből 7nél már család van,2nél most jön a baba.

Persze milyen jó,hogy az én gyerekeim már nagyok!!!Meg se lepődtem,persze hogy jó!

Viszont a decemberre kiírt egyik ex osztálytársam,kritikán alulian leszólt,amiért megjegyeztem neki,hogy higgye el nekem milyen jó lesz majd otthon.Elmeséltem neki,hogy engem szabályosan feltöltött,hogy megvan mindennek a maga ideje,rendszere,munkahelyi idegeskedés nélkül ésatöbbi.

Fel volt háborodva,hogy az nem úgy van.Mennyi munka és fáradtság van a kisbabával és még a háztartást is vezetnie kell és csak mondta,mondta és mondta.Teljesen kitért magából.

Nekem itt befejeződött az este,nem állok le veszekedni egy terhes nővel,minden egyes szavam belém fojtotta.

Egy osztálytársam volt,2 kicsi anyukája,aki megpróbálta mellém állni,hogy igazam van,a többiek kukán hallgattak (már aki persze eljött).

Egy ex osztálytársam eljött velem,mondván végre van indoka lelépni.

Szóval nekem megint könnyű 3 gyerkőc,munka,vállalkozás,háztartás mellett,de aki most fog gyereket szülni,annak mennyivel nehezebb.

Mindig is le voltam nézve és butának tartottak,bár a logika persze tényleg nem áll össze nekem.

Ti hogy tapasztaltátok meg?


2014. aug. 1. 09:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
én ugy gondolom, dolgozni napi 8 orát sokkal könnyebb. le van tudva a melo, tied a világ :D egy gyereknél nincs igy.
2014. aug. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

13 évig dolgoztam, mielőtt szülni jöttem. Érettségi után egyből dolgozni kezdtem, közben adódott lehetőségem a munkahelyem támogatásával fősulit elvégezni, így éltem ezzel. 32 évesen született a nagyobbik fiam, a kicsi két évvel később. Mindkettő koraszülött volt, nem részletezem, mit éltünk át az elején velük. Én mondjuk úgy jöttem el a munkahelyemről, hogy már elegem volt az egészből, a hangulat egyre rosszabb lett, főnökváltás, stb. Ja, és azt gondoltam, hogy pihenni jövök, mert a babázás tulajdonképpen az. Aztán a pihenésben csalódnom kellett, pláne a koraszülöttem mellett, két óránként szoptattam, a rutint mondjuk a kórházban megszereztem, nem költözött hozzánk egyik nagymama sem, nem kellett. Néha egy kis kajával kisegítettek, vagy kivasaltak, ennek rendkívül örültem. Én igazából a bezártságot éltem meg a legnehezebben, a mindennapi pörgésből belekerültem egy másmilyen világba, a baba világába, ahol minden róla szólt. A második gyerekkel már könnyebb volt, hiába volt ott a nagyobbik, aki tulajdonképpen még kicsi volt. Úgy érzem, hogy a háztartásba, az ésszerű főzésbe csak a második gyerkőc után rázódtam bele normálisan. Amikor még csak egy gyerekem volt, úgy éreztem, hogy mindig minden úszik, nincs időm semmire sem, most kettő mellett is meg tudok oldani mindent. Ősszel megyek vissza dolgozni, úgy érzem, hogy ennyi pont elég volt az itthon töltött időből, a kicsi is már két és fél éves. Attól kicsit tartok, hogy reggel hogyan fog mindenki elkészülni időre, mivel - ahogy Te is írtad - eddig nem kellett kapkodnom, néhány kivételtől eltekintve nem kellett időre mennem, a gyerekeknek megvan a napirendje. Szóval szerintem a kettőt nem lehet összehasonlítani, teljesen másképp szívja le az energiákat a gyerek és másképp a munkatársak. Egyébként meg mindig mindenki azt gondolja, hogy éppen neki a legnehezebb. Ha dolgozik azért, ha gyereket nevel azért. Szerintem nem kell velük foglalkoznod. Te már megtapasztaltad az érem mindkét oldalát, majd ők is rájönnek idővel. Amúgy majdnem egyidősek vagyunk, nekem két éve volt a 15 éves érettségi találkozóm.

További szép napot!

2014. aug. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Azért, akinek nincs gyereke csak dolgozik, annak is ott a háztartás, a főzni-mosni való (általában :) ). Akkor most mondok valamit:

Elvégeztem az egyetemet és felvettek egy nagy vállalathoz dolgozni, a pénzügyi csoportba. Gondoltam milyen jó lesz, el se fogok fáradni hisz irodai munka. Hát tévedtem agyilag zokni voltam a nap végére. Igen 8 órás a munka, na de egy kellemes év végi pénzügyi zárás, amikor akkora a hajtás, hogy este 8ig-9ig bent van az ember (reggel 8-tól), az sem kellemes. Aztán másik melóhely, középvezető hr-es, tipikus karierista hajtás... innen jöttem babázni, nem azt mondom, hogy könnyű (bár áldott nyugis a kisbabám), de nekem feltöltődés. Azért az ember nem csak vakarózik itthon, amikor babázik. A diploma meg nem minden! Nem tudom miért kéne szégyellned magad. A leírtak alapján normálisan éltek. Talán egy csepp féltékenység nincs a dologban?

2014. aug. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%
Nekem gyereknevelés fárasztóbb idegileg,nekem egy 3 éves nagyon eleven fiam van.
2014. aug. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig tanultam egyetemen, dolgoztam két helyen és egy éve van babám, szóval ezekről tudok nyilatkozni:


Egyetem és meló kb egy szinten van. A vizsgaidőszak baromi nehéz nyilván, de a köztes részek lazábbak és nincs kötött nyolc óra meló... A meló - főként eleinte - elég fárasztó, ráadásul én olyan melót végeztem, hogy gyakran egész nap elérhetőnek kell lenni, tehát nincs az, hogy délután teljesen "leteszem" és megyek haza... de összességében nekem így is nagy könnyebbség volt, hogy nem kell a vizsgák miatt izgulni. Szóval egy pont ide, egy oda...


No aztán jött a szülés és (eddig) egy év a babával.


Az eddigiek alapján én azt mondom, hogy az első pár hónap a babával teljesen egyértelműen a lehető legfárasztóbb minden közül amit valaha csináltam!

Kialvatlanság, stressz, mert még gőzöd sincs, mit hogyan kell igazán csinálni, egyik napról a másikra iszonyatosan leszűkül az élettered és a leg"rosszabb", hogy NINCS megállás. Nincsen "Vége a vizsgának", nincs "kicsit bekapcsolom a tévét és döglök, nincs "elmegyünk este egy moziba"... nem, nincs pihi több hónapon keresztül...


Nagyobb babával már más... úgy gondolom ez is fárasztóbb kicsit, mint a baba nélküli meló, még mindig hiányzik, hogy délután ledögöljek a kanapéra egy könyvvel... de azért már sokkal-sokkal lazább, mint az elején. És persze nincsenek határidők, project leadás, utazás, táryalás, stb, ami a melót azért stresszessé teszi...


Szóval most kb azt mondom hasonló.

2014. aug. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
Nekem a napi 8-10 órás irodai munka (multinál) könnyebb volt, mint most a "babázás". Ott ha elegem volt, ittam egy kávét, tartottam pár perc szünetet. Most ilyen nincs. Akkor volt hétvégém, most nincs. Ráadásul most mindenkitől megkapom, hogy nekem milyen jó, nincs semmi dolgom. Lehet, hogy sokan így gondolják, de engem a gyerek ezerszer jobban kikészít, mintanno egy kőkemény munkanap. Plusz akkor utána lazíthattam, amire most évekig esélyem nincs.
2014. aug. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

nekem van egy ovisom, dolgozom, most itthon töltjük a szabinkat kettesben ovi hiányában :)

eddig 2 hete "ülünk itthon" és megmondom őszintén, nagyon kimerültnek érzem magam :D mikor dolgozom ezernyi fele szakadok, mindent megoldok, most meg belassultam...

pedig ritka jó gyerekem van, képes elmolyolni egész délelőtt egyedül, nem igényli, hogy játsszak vele, nem hisztis, nem követelőzik, neki az is jó ha csak a kertben vagyunk, nem kell minden nap drága helyre mennünk, szóval tényleg nem panaszkodom de fárasztóbb :)


egyébként nem lehet, hogy azért oltanak le mert dicsekedsz? nem bántani akarlak, csak annyira vágysz elismerésre és persze jogosan, csak sokat nem szeretik ha kérkednek

2014. aug. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is nehezebb a gyerekneveles. Pedig előtte, sőt terhesen is 12-13 óra fizikai munkát végeztem naponta.
2014. aug. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Idei nyaralásunk jelmondata férjemtől egy éves babával:

"Nem gondoltam, hogy ilyen fárasztó a pihenés".


Pedig nem egy lazsálós ember melóban, sőt, szerintem a cégénél a 2-3 legtöbbet dolgozóban egyértelműen benne van... de a gyerekkel töltött egy hét (pedig ketten voltunk rá), teljesen kimerítette... :)


(Amúgy 5-ös voltam)

2014. aug. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 25 hós kisfiam és 4,5 hetes kislányom van. Előtte egyetemre jártam, 2,5 évig dolgoztam + újabb egyetemre jártam mellette, heti egyszer éjszakáztam is. Nem volt könnyű, de most nehezebb. Most 2,5 éve éjszakázok a hét minden napján :D A házimunka+a gyerekek kitöltik a napomat, nincs időm kikapcsolódni, mert váltják egymást alvásidőben. Imádom őket, de este 10 körül, mire a kicsit is le tudom tenni, elfáradok nagyon. Az igazi nehézség nekem a bezártság, nehezen tudunk elindulni itthonról. A kisfiam 1 éves korától a pici születéséig volt egy nagyon ó időszak, ami kevésbé volt fárasztó, sokfelé elmentünk együtt, jól haladtam a házimunkával és nem voltam igazán kialvatlan, így igaza van annak, aki azt írta, hogy nagyobb gyerekkel könnyebb.
2014. aug. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!