Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy az kapjon normális nyugdíjat, aki 2-3 gyereket szül?

Figyelt kérdés
Elkeserít, hogy az emberre akarják erőltetni, és úgy, hogy nem érdekel senkit, hogy van, aki keményen dolgozik; 1 gyereket nevel és úgy teljes az élete..
2014. aug. 2. 13:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem is felháborító baromság. És azokkal mi lesz,akik szülnének,de de nem jön össze a baba? És igen,egy gyerekesek és gyermektelenek is dolgoznak keményen,és ugyanolyan értékes emberek.
2014. aug. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Tanultam, dolgozom keményen, és ez majd nem számít? Most olvastam a cikket, és elgondolkoztam, hogy akkor minden eddig, amit tettem, felesleges volt, de azért vonják az adót, végül meg olyan kevés lesz a nyugdíj, hogy éhen is halhatok.
2014. aug. 2. 13:17
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez a most 30 év alattiakra vonatkozna. Az hogy amire ök nyugdíjba mehetnek kb 40 év múlva mi lesz senki nem tudja aki ez miatt szül az alapból nem normális.
2014. aug. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Itt a cikk...


[link]

2014. aug. 2. 13:42
 5/21 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező a két gyerekes még nem kapna plusz mert az csak a szülök újra termelése, három gyerektől felfelé járna a plusz szorzó.
2014. aug. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Nincs ennél undorítóbb. Remélem, ez is csak olyan sóhintés, mint a választások előtt oda dobott csont, a magas, egyszeri anyasági..
2014. aug. 2. 13:44
 7/21 A kérdező kommentje:
Máshol meg azt olvastam, hogy aki már a 2.-at is bevállalja, az is kedvezőbb nyugdíjra számíthat, mint az egy gyermekes családok.
2014. aug. 2. 13:46
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Ezen nem kell elkeseredni, mert nyugdíjat senki sem fog kapni, mire odakerülünk. És ha nem szülsz, akkor több marad neked, szóval jobban jársz majd, mint aki szül 3-at.


Ezért hülyeség az egész:) Bár, biztosan az a cél, hogy a magasan képzett, szingli értelmiség elvigye a tudását nyugatra, itt meg senki se maradjon, aki tudna segíteni az országon, de ez a terv már eddig is sikeres volt.:D

2014. aug. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Én eszméletlern diszkriminációnak tartom. Nem azokra gondolok, akiknek igazolhatóan egészségügyi okokból nem lehet gyereke, mert őket a jogyszabály biztos megvédi. Azokat sajnálom, akik el sem mennek az orvoshoz, mert minden babavágyuk ellenére, várják hónapról hónapra a csodát. Sajnálom azokat, akik nagyon-nagyon vágynak kisbabára, valószínüleg jó szülők is lennének, de nem jött össze nekik a párkeresés. lCsak úgy meg, akárkitől nem akarnak gyereket. Hány ilyen ember van!? És sajnálom azokat is, akik önakaratukból nem szeretnének gyereket, és ezt merik vállalni, kimondani. Soha nem ítéltem el az ilyen embereket, mert sokkal jobb így, mint inkább egy rossz szülővel. Nem törvényszerűség a gyerekvállalás. Ez saját döntés. De attól, hogy valakinek nincs, még lehet remek ember.

Borzasztóan igazságtalannak tartom.

Mondom ezt egy gyermekesként. És, hogy ez sem elég a nyugdíjhoz? Nem érdekel, mert nekem ő a legfontosabb a világon, a boldogságom forrása, ezt pedig senki nem veheti el tőlem. Ha pedig sikerülne még hozzá testvérke, akkor még boldogabb lennék.

2014. aug. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

pont ezt akartam volna írni, hogy ha ez tényleg így lesz, költözünk külföldre :)

tudom, hogy nem lesz nyugdíjam, de azért szépen hangzik, hogy öreg koromra, amit most vonnak, az alapján lesz miből tengődni. :)

2014. aug. 2. 14:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!