Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kell e fizetni a református...

Kell e fizetni a református keresztelőért?

Figyelt kérdés

Szeretnénk megkeresztelni a lányunkat. A református pap azt mondta, h mivel én nem vagyok egyház tag,ezért 5.000 ftot kell befizetnünk. Ma telefonált a lelkész,h párom se tag, így akkor 10.000 ftot fizessünk be. Rengeteg helyen olvasom,h ingyenes a keresztelő.

Tényleg jogos,amit a pap kér tőlünk? Az esküvőnkkor is kellett fizetni 22.000 ftot tavaly.


2014. aug. 4. 12:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mi tavasszal kereszteltettük meg a fiamat.

Én református vagyok, de kb 15 éve nem fizetek semmit, párom katolikus.

Semmit nem kellett fizetnünk!

Adatainkat / keresztszülők adatait kérte el és ennyi.

Teljesen ingyen volt, még meg is kérdeztük a papot amikor szóba jött a keresztelés, már akkor azt mondta, h ingyenes.

2014. aug. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A keresztelo ingyenes. Ilyenkor a perselybe dobsz, amennyit szansz boritekba vagy anelkul. Mi most kereszteltettuk a kislanyunkat es a parom 5000 et dobott be, en egy ezrest. Amit a tiszteletesek ker 5000 ft, az az egyhazfenntartoi jarululek, ami minden egyhaztagnak evente egyszer kell fizetni. Ezt illik fizetni, ha kereszteltetni szeretnel es anelkul is... a keresztelonek megegyszer mondom, nincs kulon dija, annyit adomanyozol amennyit gondolsz.
2014. aug. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
2- es vagyok. Szoval igen, jogos, ami ker es nem papnak nevezik, hanem lelkesznek, ill. Tiszteletesnek.
2014. aug. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
32%

én is református vagyok, gyerekkoromban évekig a templomban énekeltem...

na gondoltam szép emlékek, bár már nem járok templomba, de ott kereszteljék meg a fiamat.

tőlünk nem csak pénzt kértek, hanem 2 évet kellett volna várnunk a keresztelőre! merthogy a férjemet át kell keresztelni rómairól (???), aztán házas oktatáson kell részt vennünk és mivel nem volt egyházi esküvőnk, így az is kell, majd a gyerekkel, mármint babával fél évig hittanra kellett volna járnunk.

ennyit arról, hogy a reformátusok milyen lazák :D


bementünk a római katolikus templomba megérdeklődni náluk hogy van, még aznap tettünk egy ígéretet és 2 hét múlva meg is volt a keresztelő, teljesen ingyen!

2014. aug. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
3as vagyok. 2es, azért az más, hogy bedobsz, mi is betettünk 10E-t, ez természetes, de ne kérje az ingyenes keresztelés címen.
2014. aug. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

Elmagyaráztam világosan és érthetően, hogy amit a lelkész kért azt nem a keresztelőért kérte, hanem az egyházfenntartói járulékként. Nem tudom nálatok milyen lelkész szolgál, hogy ilyen b...romságokkal jön elő, hogy férj keresztelkedjen át stb. Férjem is római katolikus és semmi ilyesmiről nem volt szó, hogy keresztelkedjen át. Valóban nem sokat jelenthet neked református mivoltod, ha simán bevitted a gyereket egy katolikus templomba. Nem, hogy nem sokat jelent, de úgy alapjában véve fogalmad sincs róla, hogy a református vallást, egyházat hová tedd az agyadban, ahogy a kérdezőnek sincs sok fogalma.

A mi lelkészünknek annyi kikötése, hogy a keresztszülők megkereszteltek legyenek.

2014. aug. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

"Valóban nem sokat jelenthet neked református mivoltod, ha simán bevitted a gyereket egy katolikus templomba. Nem, hogy nem sokat jelent, de úgy alapjában véve fogalmad sincs róla, hogy a református vallást, egyházat hová tedd az agyadban, ahogy a kérdezőnek sincs sok fogalma."


komolyan megnevettettél :) tudod nem az a baj, hogy én nem tudom hova tenni az agyamba a vallásomat, hanem az, hogy neked már elvette a vallásod az agyadat :D

2014. aug. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Megkérdeztük a szomszéd városban lévő lelkészt,és ő azt mondta,h tejesen ingyenes.. csak ott az a kifogás, h nem abban a városban lakunk.. Akkor valószínű, hogy egyház fenntartói jogot kell kifizetnünk.
2014. aug. 4. 16:57
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyházfenntartói jog, hanem járulék. Igen, ez, az, amit kér a lelkész és jogosan. Ezt mindenkinek évente egyszer be kell fizetni, ha gyülekezeti tagnak érzi magát, aki meg nem érzi magát annak, az ugye nem viszi oda keresztelni a gyerekét és nem is esküszik ott. Ezenkívül a Tiszteletes nem csak a szülőkhöz és keresztszülőkhöz intéz majd olyan kérdést, hogy Akarjátok-e, hogy gyermeketek a gyülekezethez tartozzon? Ígéritek és fogadjátok-e, hogy vallásos nevelésben részesül? Mindezt a gyülekezetnek is felteszi, aminek ugye Ti és és immáron gyermeketek is tagja lesz.
2014. aug. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát! Meg volt a keresztelő is! :)
2014. aug. 12. 09:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!