Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem találok nevet a fiamnak!...

Nem találok nevet a fiamnak! Más is van ezzel így?

Figyelt kérdés
Vannak nevek amik tetszenek, de nem èrzem úgy, hogy az lenne az èn fiam neve. Lassan megszületik, mi meg csak nèzünk majd ott, s nem tudunk nevet mondani?
2014. aug. 5. 07:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%

Fiúknak sokkal nehezebb a névadás. Amik nekem tetszenek: Bálint, Marcell, Márton, Kristóf, András, Péter.

Talán ebből csak a Bálintot tudnám elképzelni a kisfiamnak, ha lenne (eddig 3 lány sikerült :D)

2014. aug. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
41%
Az első nekünk lány lett már a fogantatása előtt meg volt a neve :D A kisfiunknak viszont nagyon nehéz volt nevet találni.Szerintem fiúnak sokkal nehezebb.(Ezek közül választottunk:Balázs,Zétény,Dávid,Levente)Végül Balázs lett.
2014. aug. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem is nehezebb fiunak nevet talalni.Az utolso uh-n fiut mondtak nekunk,2 hettel elotte pedig lanyt.Lany nevet rengeteget talaltunk,fiu nevet csak kettot:) Most ugy gondolom,ha valoban kisfiu lesz akkor talan a szuletese pillanataban dontom el,hogy a ketto kozul melyik nev illik hozza leginkabb.
2014. aug. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
40%
Én is így vagyok vele, pedig már hamarosan dönteni kéne.
2014. aug. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
37%

Nekünk még csak tippelték, hogy fiú, de mi is gondba vagyunk a nevekkel.

Lánynevet rengeteget tudunk, de fiút alig. Igazából nekem több tetszene, de a páromnak szinte semmi.

Nekem ezek tetszenek: Patrik, Bálint, Olivér, Ákos, Erik.

Eddig 2 név van, ami szóba jöhet: Szabolcs és Barnabás.

Tetszenek, de nem vagyok még benne biztos, hogy ezek közt van a megfelelő név. :)

2014. aug. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
40%

Beállok a sorba, nekem is a Bálint az egyik kedvenc fiúnevem :)

Ha fiam lesz, akkor az alábbi nevek is szóbajöhetnek: Ádám, Zoltán, Áron, Gergely, Sebestyén

2014. aug. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41%

A 3. lányunknál voltunk bajban :-) volt pár név,azokat leírtam egy lapra,munka előtt a párom orra elé tettem, válasszon!

A naptárban meglátta a Kírát, az megtetszett neki, de mert a két nagylánynak nem ilyen rövid neve van, így kibacás lett volna velük ha a huguk ilyen rövidet kap, így választotta az Alexandra nevet.

Őszintén tetszett a név,de nem éreztem a Pocaklakóénak.

Aztán mikor megszületett sem,sőt a számra sem jött a neve a karomban tartva,csak annyit tudtam kinyögni, hogy Szandra.

Ennek lassan 3 éve, már egy ideje nincs ilyen gondom :-D


A fiú név nálunk nem volt kérdés, mindegyik gyerkőcnek úgy indultunk neki, ha fiú, akkor Apa nevét kapja.

4-eske lett az a szerencsés :-)


Boldog babavárást és egészséges lurkót!

2014. aug. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
40%
Hát igen, fiúnevet tényleg nehéz találni. Nálunk végül a Szabolcs lett a befutó. Szerencsére nagyon illik a fiamhoz, de ha lenne még egy fiunk, nem igazán tudom milyen nevet kapna.
2014. aug. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
37%

Ugyanígy voltunk, mint az utolsónál.

Lányra készültünk, meg is volt a neve. Aztán 24 hetes ultrahangon mondták, hogy fiú. Egyedül a Szabolcs jött számításba, úgyhogy az lett a neve.

Ha lenne még egy fiúnk, nem tudom, mi lenne a neve (nálunk a Balázs, Bálint, Bence, Csaba, Zoltán, Tamás, Péter, Dávid már foglalt, van olyan a szűk családban).

A páromnak a Nimród tetszik, engem a hideg kiráz tőle.

A Zétény, Zsombor, Áron, Ábel, Ármin, Gellért, Kende, Ákos nevű gyerekekkel Dunát lehet felénk rekeszteni.

Bajba leszünk mi is... :D

2014. aug. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Tényleg nehezebb valamiért a fiúknak nevet adni :). Amikor kiderült, hogy babát várok a lánynévben kb. 5 perc alatt megegyeztünk a férjemmel, a fiúnévben nem sikerült... aztán kiderült, hogy fiunk lesz, és még utána is hetekig variáltunk, nem is tudom mikorra állapodtunk meg végül... :).. de sokára. Nehéz, mert a legszebb, meg legjobb nevet szeretné mindenki adni a gyerekének :).

Amúgy én úgy tapasztaltam, hogy miután már eldöntöttük, és elkezdtük úgy hívni, a nevén szólítottuk a pocakban, stb.. már egyértelművé vált, hogy az lesz a legjobb név Neki.

2014. aug. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!