Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért az anyu egyik legnagyobb...

Miért az anyu egyik legnagyobb félelme, hogy valamelyik gyereke homoszexuális lesz?

Figyelt kérdés
2014. aug. 10. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát, nyilván nem örül ennek az ember. Ugyanakkor nekem nem ez lenne a legnagyobb félelmem, sokkal jobban félek attól, hogy beteg babát szülök, vagy valami baj történik a gyerekemmel, testi/lelki sérülést szenved, vagy ilyesmi. Nem a homoszexualitás a legrosszabb, ami történhet szerintem.
2014. aug. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Örülhet neki, hogy ez a legnagyobb parája, mert ezek szerint még nem érte igazi tragédia az életében.

Ha így látatlanban, „anyu” társadalmi helyzetét, iskolázottságát stb. egyáltalán nem ismerve kell tippelnem, akkor:

– anyu katolikus, és azért,

– anyu nagyon ad arra, hogy mit szólnak az emberek (kis településen él?), azért,

– anyunak nincs túl nagy rálátása a dolgokra, talán kevés barátja van, és azt feltételezi, hogy minden homoszexuális szivárványszín ruhákban rázza a seggét a parádén,

– anyu egyedül neveli a gyerekeit, és azt gondolja, nem jó, hogy nincs előttük férfi minta…


Kérdezd meg tőle, mit gondol: a homoszexualitás függ-e a neveléstől? Ha azt mondja, igen, akkor felmerül a kérdés, miért nem attól fél leginkább, hogy a gyereke gyilkos/tolvaj/jellemtelen gazember lesz mondjuk – hiszen elvileg ez is függ a neveléstől. És szerintem normális ember szemében sokkalta nagyobb rossz.

Ha azt mondja, azt hiszi, a homoszexualitás született hajlam, akkor viszont azért nem kell félnie tőle, mert nem ő nem tehet róla – tehát a félelme csak azért áll fenn, mert „cikinek” tartaná. Node vajon a szemében ugyanilyen ciki lenne-e az is, ha az egyik gyereke mondjuk valami betegséggel született volna?

2014. aug. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért is félhet tőle, mert tudja, akkor a gyermekének sok tekintetben sokkal több nehézséggel, előítélettel kell megküzdenie ebben a világban. Ez is lehet egy opció.
2014. aug. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
lehet,hogy van a családban egy-kettő és ezért tart tőle
2014. aug. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért vannak itt gondok. A XXI. században félelem, hogy meleg lesz a gyerekem. "Nyilván nem örülni neki az ember", úristen, ti hol éltek? Mitől rosszabb a homoszexualitást, mint a heteroszexualitás?

Elkeserítő 25 éves LMBTQ fiatalként ezt látni. Azt gondoltam, hogy régen születtem, sötétek voltak az emberek, ez van. De a mostaniaknak már könnyebb lesz.

Hát azért lesznek még bőven lelkileg megnyomorított gyerekek...

2014. aug. 11. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
23%

jól van utolsó,látom az ifjabb generációban működik az agymosoda.

Én is ilyen voltam huszonévesen,aztán észhez tértem.

2014. aug. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mit jelen, hogy "észhez tértél"?

Elnyomsz magadban minden nem hetero-normatív érzést?

Jó lehet neked...

2014. aug. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!