Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mivel lehet segíteni egy...

Mivel lehet segíteni egy anyának, aki most tudta meg, hogy egyetlen gyermeke homoszexuális?

Figyelt kérdés
Mit lehet ilyenkor barátként tenni, mondani, hogy könnyebben elfogadja a (huszonéves) lányát?

2014. máj. 25. 07:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Beszéltetni, vagyis inkább csak meghallgatni



Nagyon rosszul éli meg?


Arra ravenni, hogy arra törkedjen, hogy a lánya boldog egyen, ha egy másik nő mellett, akkor úgy, és tudatosítani, hogy ez nem betegség, nem múlik el, nem hibás senki, a legkevésbé ő mint anya.

Nem rontott el semmit.

Sok szülő önostorozza magát, azt hiszik valamit ők hibáztak.

Persze előtte jő lenen udni, hogy mi jár a fejében..

Mert eciel én sem örülnék, ha a gyekemről kiderülne, ennek ellenére nem hibáztatnám magam.

Én azért nem örülnék, mert tudom milyen nehéz élet vár rá, nem egyszerű a melegeknek, plusz szeretném, ha lennenek unokáim, és ogy ő is megtapasztalja milyen szülőnek lenni

2014. máj. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Semmit. Mi a baj a homoszexualitással???
2014. máj. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Semmiképpen sem szabad sajnálni, még ha ő igényelné is ezt. Akkor sokkal nehezebb az elfogadás. Úgy kell beszélgetni vele, hogy valójában semmi egetrengető nem történt.
2014. máj. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Bence_ ***** válasza:
88%

Ugyan az a gyerek aki eddig volt. Kiderült, hogy nem a Palit hanem Jankát szereti.

Anyuka gondoljon arra, hogy milyen nehéz lehetett a gyereknek ezen egyedül átmennie. Mert a szüleivel sem tudta megbeszélni.

2014. máj. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

Azt mondják, az idő minden sebet begyógyít.

Tehát hagyni kell, hogy feldolgozza magában, amit megtudott most.

És minden attól függ, milyen személyiség ez az anya. Ha toleráns, megbocsájtó, akkor nyit idővel az egyetlen gyermeke felé.

Ha konzervatív, fontos neki a külvilág megítélése, akkor távolságtartó marad: pl azt mondja, egyedül jöhetsz, de a barátnődet nem hozhatod magaddal.

Barátként esetleg annyit lehet mondani: míg nem tudtad, hogy milyen a nemi érdeklődése, szeretted, kedvelted, fontos volt neked? Ő most sem változott, ugyanaz a személy...

Nem csodálkoznék, ha évek is eltelnének az elfogadásig. Esetleg egy betegség, tragédia ébreszti rá, hogy nem dobhatja el azt, aki hozzá legközelebb áll.

Addig is, a lánya a közelében ne tüntessen a nemi identitásával, csak mint gyermeke legyen jelen!Ha most kezdi győzködni a másság mibenlétével, az olaj a tűzre.

Nehéz helyzet.

2014. máj. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Pl. nem katasztrófaként kezelni a dolgot. Megértetni vele, hogy egyáltalán nincs miben "segíteni", mert semmi borzalmas dolog nem történt, hála Istennek.
2014. máj. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mind hasznos volt.

Igen, rosszul éli meg, bár még csak néhány nap telt el azóta, hogy kiderült (persze a gyanú korábban is megvolt, de szembesülni a dologgal más), ezért remélhetőleg az idő majd tényleg segít. Csak attól tartok, hosszú idő lesz és addig szegény kislány szenved nap mint nap a hisztériájától (együtt élnek még).

2014. máj. 25. 07:59
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, ezt neki magának kell feldolgozni, majd eldönteni, hogy szereti-e annyira a lányát, hogy elfogadja a dolgot.
2014. máj. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Az eset teljesen a sajátomra emlékeztet. Egyetlen lánya vagyok a szüleimnek, akik homofóbok. Mikor felvállaltam, hónapokig hisztirohamai voltak anyukámnak, apukám csendben volt. Nagyon rossz volt, mert ocsmány módon sértegetett, tényleg nagyon undorító dolgokat mondott nekem. Lassan egy éve, hogy elmondtam, mostmár viszonylag nyugodt a helyzet, anyukám azt mondta, hogy azért zavarja csak, hogy leszbikus vagyok, hogy nem élem meg így az anyaságot. Idővel rá fog jönni a barátod is arra, hogy fontosabb a lánya, mint más véleménye. Főleg, ha a lány elköltözik. Mond neki, hogy fogadja el, mert a gyermeke. Sok sikert.

2014. máj. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
95%
Örüljenek neki, hogy nem rákos baszus.
2014. máj. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!