Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves korig lehet gyerekvá...

Hány éves korig lehet gyerekvállaláson gondolkozni?

Figyelt kérdés
Egy bizonyos kor felett már kiszúrás a gyerekkel szemben, hogy egész életében azért piszkálják a többiek, mert öregek a szülei. Mi lehet az ésszerű határ?
2014. aug. 10. 19:02
 1/7 anonim válasza:
0%

szerintem 40 fellett mar semmi képp ne vállaljatok gyereket a pároddal!!!!

szerintem 30 az ideális

2014. aug. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem ha nem egészségügyi probléma miatt csúszik akkor max 35 éves korig,de az első érdemes 30 éves korig bevállalni.
2014. aug. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is 35-öt mondanék, de úgy, hogy addig legyen meg az összes tervezett. Aztán van, hogy nem így hozza az élet, mert nem találja meg a nő időben a párját, vagy megtalálja, de nehezen sikerül a baba stb. Ilyen esetekben 40 éves korig a mai világban elfogadható szerintem, afölött már nem a legjobb. Én 26 vagyok, épp az elsőt próbáljuk összehozni :)
2014. aug. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én negyvenet mondanám felső korhatárnak mindkét szülő esetén. Mármint hogy az ideális kor végének.
2014. aug. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én inkább egészségügyi szempontból mondanám a 40-42 évet. Már nagyon fáradt lenne az ember így is 50 évesen egy 10 éves mikrokamasszal. Ha első gyerkőc -egyre nehezebb az addigi életet átszervezni mentálisan.

Az ne izgasson, hogy mit fognak hozzászólni a többiek az osztályban, mert kb.tízből hét gyerkőc születik 35 feletti szülők gyermekeként. Inkább az lesz a furi,hogy Pistikének milyen fiatal szülei vannak...

Viszont egy 20 éves is lehet türelmetlen, fásult és egy 50 éves is életvidám, mozgékony.

2014. aug. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem ovodájában a szülük zöme 40 éves vagy afölötti! (és ovisokról beszélek). Szóval csodálkozni vagy piszkálódni nem nagyon fognak, mert nem lesz kirívó eset....
2014. aug. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Az örökbefogadásoknál az a szabály, hogy a gyerek és a szülők között maximum 45 év korkülönbség lehet – én ezzel egyetértek vér szerinti gyerek esetében is. Persze nyilván hülyeség azt mondani, hogy 45 és 1/4 évesen már ne szüljön az ember lánya… de kb. ilyesmit gondolnék én is „ésszerű” felső határnak.


Egyébként a környezetemben (ovi, suli, barátok) kb. 30 évesen szültek a nők átlagosan, egyetlen olyan lányt ismertem, aki 25 alatt volt, mikor a gyereke az ovit kezdte. Ismerek olyanokat is, akik, akiknek pár évvel 40 felett született a gyerekük, és nem érte őket semmilyen hátrány emiatt (mármint a többi szülő részéről). Persze ez nyilván nagyon függ az adott emberek fizikumától, a szubkultrától, amiben él, mert az én ismerőseim nagyon „jól tartják magukat”, de láttam már pár korombeli nőt, aki mintha az anyám lett volna…

2014. aug. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!