Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés utáni hajhullás meddig...

Szülés utáni hajhullás meddig tart azoknál akik nem szoptatnak? Mikor kezdődött? Meddig hullott? Levágattad a hajad? Ha igen jobb lett hullás szempontjából?

Figyelt kérdés
2010. jan. 13. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:
én ugyan szoptattam fél évig, de még utána is hullott 1-2 hónapig. szedtem a revalidot, de igazából még mai napig nem tökéletes, hullik kicsit, pedig már lassan 4 hónapja nem szoptatok. nem vágattam le, derékig érő hajam van. amúgy is vékonyszálú, tehát ez most nagyon nem jó, gondolkodtam a levágatásán, de 4 éve nem nyúlt hozzá fodrász, elég nehéz rávennem magam.
2010. jan. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem mindhárom gyereknél 3-4 hónapos koruk környékén kezdődött és bő 2 hónapig tartott, de nagyon durván. Azóta teljesen normális.
2010. jan. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A hajhulláson nem segít a vágatás. Csak azon, hogy kevésbé látványos, mert kisebbek a kihulló szálak. :)

A szülés után hajhullás teljesen természetes dolog. Ha belegondolsz, hogy napi 100 szál normálisnak mondható, és neked sacc 8-12 hónapig nem hullott a hajad, akkor nagyon sokat kell bepótolnia. :)

A terhességi vitaminokat a szoptatás alatt is ajánlott szedni, ezek állítólag segítenek valamit. Én nem szedtem.

2010. jan. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én nem vágattam le a hajam, mert attól még kihullik. 1 hónapig hullot mikor 6 hónapos volt a lányom. De még így is dúsabb mint volt, ez pedig tök jó.
2010. jan. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem 4-5 hónapig hullott, bár én szoptattam. Én levágattam kb állig érős tépettre. Utána már annyira nem hullott, mert nem volt nagy súlya, mint előtte, mikor nagyon hosszú volt.

Ha nagyon hullik, szerintem érdemes vágatni belőle, úgyis megnő, persze csak ha nem sajnálod. Engem idegesített, hogy az egész lakás, még a babám pelenkája is az én 40 centis hajaimmal van tele (utálom a copfot).

Esetleg szedjél valamilyen multivitamint, sokat segíthet.

Üdv

2010. jan. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Én még ugyanúgy szedem a Femibiont mint a terhesség alatt. Nemrég vágtam a hajamból, plusz kiritkítottam eléggé mert annyira dús volt a terhesség alatt hogy a csatok folyamatosan szó szerint beletörtek a hajamba és ez megmaradt egészen 1 héttel ezelőttig. Azóta hullik mint a záporeső.
2010. jan. 13. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!