Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idő szülés után míg...

Mennyi idő szülés után míg "visszarendeződik" az ember? Értem ez alatt pl. a csípőcsontot vagy a hajhullás abbamaradását, májfoltok halványodását és persze a plussz kilók eltűnését?

Figyelt kérdés
6 hónapja szültem már egész reményvesztett lettem...de tegnap azt mondta valaki eltarthat egy évig is! Lehetséges ez? Tarthat még nálam hormonális változás ami miatt még van hajhullásom, plusz 7-8 kiló (tornázom is) stb...pedig már sajna nem szoptatok 3 hónapja.
2010. jan. 28. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem a hajam a szülés után ég egy évvel is hullott.Igaz már nem annyira.
2010. jan. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! A hajhullás kb 9 hónap, a csípő kb 1 év míg vissza áll a régi állapotára.

Háát, a felszedett kilók pedig, ha nem szopiztatsz, akkor csak a táplálkozásodon múlik. De, ha letelik az 1 év utána biztos könnyebb a fogyi is.

2010. jan. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A várandósság 9 hónapig tart, ez alatt készül fel a tested a szülésre. Ugyanennyi idő kell ahhoz, hogy visszanyerd önmagad. Nem szabad siettetni, a hajhullás sokáig eltart, a kilók valakinek gyorsan lemennek, valakinek lassan.

Persze figyelembe kell venni a genetikát is!

2010. jan. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A barátnőm ksibabája márciusban lesz 1éves és mostanra nyerte vissza az alakját,még szoptat is és most kezd majd el tornázni!

Az én babám 3hós és mostanra érzem azt,h kicsit egyenesbe jöttem testileg-könnyebben feljönnek a rucik,lassan ugyanolyan a hasam,mint rég,bár még van rajtam 5-7kg,de amíg csak szoptatok,addig nem vetem bele magam a kemény tornába,pedig szívesen mennék már :O) itthon reggel a tv-vel tornázom 5percet és attól is izomlázam van!Mindenkitől azt hallom,h nagyon lassan megy le az a plusz kiló,ami szülés után maradt-együttérzek veled,mert engem is zavar,de a párom így elfogad addig,míg szoptatok :O) és hát a baba a mindenünk,így rá koncentrálunk jobban,nem egymásra,mint azelott!

2010. jan. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez nagyon változó lehet. Csak hogy két eltérő példát említsek... Én a terhességem alatt 12 kg-t híztam, a tesóm 25-öt. Én ahogy megszültem már csak pár kg felesleg volt rajtam, a tesóm 18 kg plusszal jött ki. Nekem két hónap alatt visszarendeződött a bőröm, a tesóm kislánya másfél éves, az ő bőre még mindig olyan, mint volt szülés után. Pedig tesók vagyunk. Hogy mikor kerülsz vissza a régi passzba, az nagyon eltérő lehet még családon belül is. Szóval, nincs okod aggódni. Ha tornázol és egészségesen táplálkozol, akkor vissza fogsz "igazodni magadhoz". Úgy néz ki, nálad ez lassabb folyamat, de a pontos időt nem lehet megmondani.
2010. jan. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek! Ezek szerint van még remény ...de azért ne fogjak mindent a szülésre meg a hormonokra:) "dundi" családból származom (talán számít, talán nem) de azért szeretnék visszafogyni a terhesség előtti súlyomra. A hajam szép hosszú volt és levágattam vállig érőre mert nagyon hullot sajna még most is. Nyáron lesz a kisfiam 1 éves addig adtam magamnak határidőt...bár hogy mit csinálnék azon túl ? Nem tudom. Szeretném visszakapni régi önmagam. Irigylem azokat akik pár hónap alatt visszanyerik eredeti formájukat.

Persze a gyerekem kárpótól mindenért :):) nem cserélném vissza:)

Köszi még egyszer a válaszokat!

2010. jan. 28. 14:33
 7/7 anonim ***** válasza:
Én emlékszem rá, amikor a fiam első szülinapja előtt pont egy nappal mentem új fodrászhoz, és a hölgy meg volt lepődve, hogy mennyire hullik a hajam :S Pedig a terhességem előtt, egész kicsi gyerek korom óta olyan dús és vastag szálú hajam volt, hogy ha összefogtam, hajókötélnek is beillett volna. Már nem is tudom, mikor maradt abba a hajhullásom, de most 2 éves múlt a fiam, és pont olyan a hajam, mint régen volt (kivéve, hogy most rövid), nem hullik egyáltalán, ismét dús és vastag szálú.
2010. jan. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!