Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudtatok megegyezni a...

Hogyan tudtatok megegyezni a névválasztásban?

Figyelt kérdés
Még van időnk, de nem igazán jutunk közös nevezőre a férjemmel a babánk nevét illetőleg. Gondolom máshol is volt már ilyen probléma. hogyan oldottátok meg? ki engedjen? általában ráhagyom a dolgokat, de ez elég fontos kérdés, szeretném, ha a lányunk olyan nevet viselne amit én is szívből adok neki.

2014. aug. 10. 20:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%
Fogtok egy lapot és sorrendben felírtok 5-10 nevet, külön külön. aztán összeolvassátok és az első egyező név lesz a nyerő.
2014. aug. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
a gond az, hogy eddig nincs olyan név, ami mindkettőnknek tetszik :/ :) de próbálom minden nap elmondogatni az én favoritomat, hátha megszereti, ha sokat hallja :)
2014. aug. 10. 20:52
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Fu mi szilveszterig adtunk idot magunknak es februarban szultem.engem zavart h nem volt meg a neve.aztan mi is osszeirtunk 5-5 nevet es ugy egyeztunk meg.:-)vegul Levente lett.egyikunknek sem ez volt az elso neve:-)es pont ejfel elott par perccel meg is egyeztunk.
2014. aug. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Az első babónk nekünk is Levente :) a férjem választotta, mert én nem találtam olyan fiú nevet, amibe beleszerettem volna...most már persze imádom!
2014. aug. 10. 20:56
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha a fiúnevet akkor a párod választotta, akkor a lánynevet most válaszd te. Ez is egy megoldás. (egyébként is neked megvan a név, amit rábeszélnél az apukára)

Persze nem árt, ha olyan név, amitől nem idegenkedik, mégha nem is az ő favoritja, de legalább ne utálja a nevet

2014. aug. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
88%
És mennyi idős Levente? Mert választhatna akár ő is nevet. És akkor nem ti küzdetek egymás ellen a férjeddel. Nálunk én voltam az első, akit megkérdeztek, hogy mi legyen a húgom neve. 4 éves voltam. Szerencse, h olyat mondtam, ami tetszett a szüleimnek is :)
2014. aug. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
85%
És abban is megegyezhetnétek mondjuk, hogy milyen kezdőbetűjű név legyen. Ha megvan a kezdőbetű, akkor azzal a betűvel írtok 5-5 nevet. Így már tuti lenne a listán olyan, amit mindketten felírtatok.
2014. aug. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
76%

Hát, ha nagyon nem egyeztek, valakinek úgyis engednie kell a végén - még ha két nevet is adnátok neki, valahogyan muszáj lenne szólítani. Némileg talán igazságosabb, ha az általa választott Levente után most a te akaratod érvényesül. Egy olyan név sincs a javaslataid között, ami az "elmegy" kategóriába esik nála?

[link] ---> Gondolom, az ehhez hasonló listák átfürkészésén már túl vagytok...

2014. aug. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Levente még alig beszél, a saját nevén kívül nem sokat tud még :) :) :)

a kezdőbetűs ötlet teszik!

na meg az is, hogy most én választok...csak szeretném, hogy legalább picit szeresse az általam választott nevet.

köszi az ötleteket. remélem sikerrel járok :)

2014. aug. 10. 21:13
 10/24 A kérdező kommentje:
szerencsére van, amit nem utasított el egyből. szóval van remény, hogy majd megszereti mire születik a pici :)
2014. aug. 10. 21:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!