Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudtatok megegyezni a...

Hogyan tudtatok megegyezni a névválasztásban?

Figyelt kérdés
Még van időnk, de nem igazán jutunk közös nevezőre a férjemmel a babánk nevét illetőleg. Gondolom máshol is volt már ilyen probléma. hogyan oldottátok meg? ki engedjen? általában ráhagyom a dolgokat, de ez elég fontos kérdés, szeretném, ha a lányunk olyan nevet viselne amit én is szívből adok neki.

2014. aug. 10. 20:47
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

meggugliztam az mta hivatalos oldalát,ott az összes ma anyakönyvezhető név fel van tüntetve. eléültem (rengeteg van!),egy fél óra alatt kiírtam az összes szóbajöhetőt,majd eléültettem az uracskámat is (nála kisebb volt a lelkesedés,mikor meglátta az átnézendő listát). majd listát cseréltünk,kihúzogattuk egymáséiról a borzalmasakat, bekarikáztuk a közöseket és ezen a ponton már közös nevezőn is voltunk részben. végül választottunk egy mindkettőnk által felírtat (sára),de végül nem az lett,mert annyira megtetszett egy a férjem listáján lévő,de nem közös név (flóra),h. csak az lett. így végülis a férjem választotta a lányunk nevét.

most viszont bajban vagyunk,m,ert megint kislányunk lesz. nagynehezen sikerült is közös nevezőre jutni, ugyan úgy,mint az első lányunknál,de valahogy most sem áll igazán számra az első választás (villő). lehet megint eltérünk az eredeti tervtől,csak most még nincs vésznév :)

2014. aug. 11. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
En vagyom a Leventés valaszolo.:-)nekunk ha lany lett volna Tamara lett volna.persze ez mar megvolt az elejetol.:-)meg lanyban annyi jo nev van.fiunevet sztem irto nehez valasztani.
2014. aug. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
nem volt nehéz az első fiunk neveit én választotam férjem nevét és apukám nevét kapta ,kisebbik fiunk nevét aposom kérésére adtuk (imre) illetve ,kislányunk nevét a férjem kivénságára és az én választot lány nevem,viszont a lányomat a második keresztneve lett ami az igazi neve lett.
2014. aug. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Mi megegyeztünk, hogy ha lány, akkor ő választhatja az első nevét és én a másodikat, ha fiú pedig fordítva. Mindkét gyerekünket így kereszteltük el :) És a harmadik és negyedik úton lévő babákat is így fogjuk :)
2014. aug. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!