Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 4 hónapja nem küldik a táppénz...

4 hónapja nem küldik a táppénzt! Írhatok meghatalmazást a páromnak hogy intézkedjen a nevemben?

Figyelt kérdés
Jelenleg 40+3 hetes terhes vagyok,már kb járni alig tudok! 4 hónapja egy fizetésből élünk és a héten érkezik a kisbaba. Előző hónapban küldtek kemény 11 Ft táppénzt de ebben a hónapban megint semmi. A párom meghatalmazással reklamálhat a nevemben? Hol kéne reklamálni ha igen? Mert az OEP-et már hívtuk de ők nem foglalkoznak vele. A MÁK-hoz kéne akkor menni? Illetve valaki tudna nekem mintát küldeni egy ilyen meghatalmazáshoz (nem tudom hogyan kéne megfogalmazni)?

2014. aug. 11. 20:30
 1/4 anonim ***** válasza:
A táppénzt az oep utalja, kivéve, ha a a munkahelyed Tb kifizető hely. Te adod le a táppénzes papírt, vagy a munkahelyed küldi be?
2014. aug. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 zabmester ***** válasza:

Mintát nem tudok küldeni, de az teljesen jó, ha leírod, hogy alulírott xy (születési hely, idő, személyi igazolvány szám) meghatalmazom yz-t (születési hely, idő, személyi igazolvány szám), hogy helyettem és nevemben eljárjon. Aláírod, aztán alatta két tanúval még aláíratjátok (náluk is kell születési hely, idő, személyi igazolvány szám), ez így már érvényes, kivéve persze az olyan helyeken, ahol szabályzat van rá, hogy csak és kizárólag személyesen lehet ügyet intézni, de szerintem ez nem ilyen.


Amúgy, ha az OEP-nél nem tudnak mit mondani, akkor a munkahelyeden, a munkaügyi osztályt kell megkeresni, feltéve, hogy te nekik viszed a táppénzes papírt, és ők továbbítják, mert lehet, hogy ott van valami galiba, és nem is az OEP-nél.

2014. aug. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én ugyan úgy jártam mint te,nekem azt mondták hogy a szabadságolások miatt lassabban megy az utalás,már megszültem utána jött egyben a pénz,az oep nagyon lassan utal,azoknak jó akiknek van kifizetőhely a munkahelyén.
2014. aug. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem nem kifizetőhely a munkahelyem, de én egyszerre 4 heti igazolást adtam meg, és kb. 2 hét múlva utaltak.
2014. aug. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!