Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A testvéreimmel együtt hárman...

A testvéreimmel együtt hárman örököltük elhunyt édesapám autóját. A törzskönyvben is így szerepel ez. A forgalmi, illetve a biztosítás az én nevemre lett kötve. Kérhetek meghatalmazást a testvéreimtől?

Figyelt kérdés

Megbeszéltük, hogy eladjuk az autót, mert egyikünknek se kell. Az egyik testvérem külföldön él, ő nem tud hazajönni egy adás-vételi szerződés miatt, a másikat pedig nem érdekli a dolog. Megtehetem azt, hogy meghatalmazást íratok velük, hogy a nevükben eladhassam az autót? Illetve ilyenkor az adás-vételi szerződésen kinek a neve és adatai szerepelnek majd, mint tulajdonos - gondolok itt arra, hogy mindhármunké biztosan nem fér el egy rubrikában vagy külön kell mindhármunk nevében írni egyet?


Köszönöm a válaszokat!


2014. aug. 5. 17:38
 1/3 A kérdező kommentje:
vagy esetleg megbízói szerződés?
2014. aug. 5. 17:41
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez megint valami újdonság, én még eddig nem találkoztam olyan törzskönyvvel, amiben több tulajdonos szerepelt. Régebben ugyanis ha több tulajdonos volt, akkor egybehangzó nyilatkozatokat kellett kitölteni arról, hogy melyik tulajdonos szerepeljen a törzskönyvön!


Ha tényleg több tulajdonos szerepel a törzskönyvön (és a forgalmiban is), akkor mindenkinek szerepelnie kell az adásvételin.


Nem egy rubrikába kell írni a neveket, és nem kötelező a papírboltban kapható adásvételi szerződést használni, de a tartalmi feltételeknek meg kell felelnie!


Aki nem tud jelen lenni az eladásnál, attól meghatalmazást kell kérni, de szerepeltetni kell a szerződésen.

2014. aug. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ!
2014. aug. 5. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!