Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kulfoldon elo szulok, hogyan...

Kulfoldon elo szulok, hogyan tanitjatok gyermeketeket magyarul?

Figyelt kérdés
Angol nelvu orszagban elek, a parom anyanyelve angol. Nem tul sok a magyar korulottunk, de nagyon fontos nekem, hogy a gyermekem folyekonyan beszeljen magyarul. Most 10 honapos. Szoktam neki enekelni es olvasni magyarul, es en magyarul beszelek vele. Viszont ha a parom ott van sokszor angolra valtok. A TVbol is angol jon, itt meg nagyon nehez magyar nyelvu konyvekhez, DVDkhez jutni. Barmilyen javaslatot szivesen veszek, mert attol felek, hogy nem fog rendesen beszelni magyarul. Elore is koszonom a valaszokat.
2014. aug. 12. 00:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mesek: youtube!!! Bogyo es Baboca, Mazsola es Tade....

Konyveket tudsz rendelni Mo-rol ha nem jon latogatoba a Mama.

Mi magyarul beszelunk itthon, jarunk magyar kozossegbe - pl most hetvegen a Magyar Tanyan voltunk Pennsylvaniaban.

2014. aug. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Te kitartóan beszélj hozzá magyarul. Akkor is, ha később lesz némi ellenállás, vagy pl. a magyarul feltett kérdéseidre angolul válaszol.


Nálunk fordított a helyzet, az apa külföldi, de nem foglalkozott a gyerekekkel, amikor később akarta őket tanítgatni akkor már késő volt, mert nem tudott velük beszélgetni csak magyarul.

Más ismerős családokban ahol a szülők ragaszkodtak a saját anyanyelvükhöz, ott a gyerek azért megtanulta mind a kettőt - vagy hármat, ha épp harmadik országban éltek.


Elég sok vegyes családot ismerek még magunkon kívül, azt tapasztaltam, hogy ahol az anya a külföldi (pl Magyarországon élő francia, lengyel, arab, dél-amerikai) ott a gyerek beszéli mind a két nyelvet és az anyával is folyamatosan tudnak kommunikálni.

Ahol az apa a külföldi mint pl. nálunk is, ott sokszor a gyerek nem beszéli a nyelvét, csak akkor, ha az apa szinte egyáltalán nem tud magyarul. Eleinte még tanítgatnak egy-egy szót, de amikor a gyerek folyamatos kommunikációra képes már inkább magyarra váltanak.

2014. aug. 12. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi valaszokat! Youtubeon szoktunk nezni hupikek torpikeket es Pumuklit. Rakeresek a Bogyo es Babocara is!


Igyekszem nagyon, majd helyesen irni es olvasni is meg szeretnem tanitani. Meg nem igazan mond szavakat csak mama meg dada. De azt hallottam a tobbnyelvu gyerekek kesobb kezdenek beszelni.

2014. aug. 12. 06:18
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Lázár Ervintől kellene megszerezned a Hétfejű tündért. Nagyon aranyos mese 4 évesem egyik kedvence. (nincs benne hétfejű tündér egyébként) Nagyon gazdag nyelvezetű, direkt rámegy a szinonímákra, egyébként pedig humoros, fantáziadús. Hangoskönyvként van meg nekünnk, de írott verzióban is jók a Lázár Ervin mesék.
2014. aug. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mindketten magyarul kell, hogy beszéljetek a gyerekhez. Egy szülővel nem fog működni vagy sokk vagy sokkal nehezebben. Pl nagynénéméknél csak ő beszél magyarul a gyerekekhez, az apjuk hollandul beszél, a kicsit se tudják valami jól a magyart. Én pedig 3 és fél éves voltam, mikor Hollandiából ide költöztünk, több, mint 10 év telt el azóta, itthon kötelezően hollandul beszélgetünk, a barátomat tanítgatom hollandul és ahol lakok rengeteg holland van, így meglepődnek általában, hogy ennyi év után elég jól beszélem a nyelvet. Az öcsém mégjobban beszéli, pedig ő 1-2 hónapos volt, mikor átjöttünk. Nagyon szereti a képregényeket, ezért küldenek ki hozzánk pl holland Donald kacsát, ilyesmiket. Ha viszed oviba a gyereket, ne aggódj, hogy nem tud angolul. Én 3 évesen az oviban 1-2 hónap alatt megtanultam magyarul egy másik holland kislánnyal, pedig eleinte egy szót sem tudtunk.
2014. aug. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi is külföldön élünk, de szerencsére a férjem megtanult magyarul, így itthon csak magyarul beszélünk. Ha társaságban vagyunk, akkor persze mindannyian nyelvet váltunk, de a gyerekekkel négyesben csak magyarul. Nálatok ez nem opció? Mármint hogy a párod is megtanuljon magyarul?
2014. aug. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Lazar Ervinnek utana fogok nezni mindenkepp. :) Parom csak nehany szot beszel magyarul es az allando munka mellett + tanfolyam mellett nem sok energiaja van tanulni a magyart pedig szeretne.
2014. aug. 13. 00:27
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolso a te ferjednek hogy sikerult megtanulni magyarul? Te tanitottad vagy tanfolyam?
2014. aug. 13. 00:31
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Mi Magyarországon éltünk először, ott tanult meg tanfolyam nélkül, és már a picikkel jöttünk ki. Így neki egyszerűbb volt, mint a te párodnak lenne ott.
2014. aug. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!