Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedül hagynátok a 7 éves,...

Egyedül hagynátok a 7 éves, elsős gyermeketeket a lakásban egy fél órára?

Figyelt kérdés

Agyalok, hogy mit tegyek.

Lepkehimlő-gyanú miatt hazaküldték ma a suliból, 2 óra óta itthon vagyok vele, viszont a kicsiért el kéne menni az oviba, ráadásul szakad az eső...

Ti mit tennétek?

Bevinnétek a valószínűleg beteg gyereket az oviba? Vagy fél órára otthon mernétek hagyni? Nincs rosszul, nem lázas, meg ilyenek, csak fertőz.


2014. márc. 3. 15:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
miert ne hagynad engem is mindig itthon hagytak nem ertem a mai szuloket hogy miert kell az ilyeneket tul agyalni...
2014. márc. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Nekem elsős koromban már lakáskulcsom volt, és egyedül mentem reggel suliba (meg vittem húgomat oviba), délután meg egyedül mentem haza. És egyedül voltam nem fél órára, hanem este 5-6-ig.
2014. márc. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
11%
Én nem hagynám otthon, nem tudsz megkérni valakit hogy vigyázon rá addig vagy hogy az oviból hozza haza valamelyik másik szülő a kisebbiket?
2014. márc. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
98%
Ennyi idősen már engem is hagytak egyedül otthon rövidebb időkre. Át volt beszélve, hogy nem nyitok ajtót SENKINEK, nem főzök, nem nyúlok késekhez stb..., ha gond van, akkor pedig ott voltak a telefonszámok, amin elértem édesanyámat, édesapámat. Én otthon hagynám, de átbeszélném vele, hogy mit szabad és mit nem.
2014. márc. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
7 évesen már nem olyan kicsi, hogy ne lehetne otthonhagyni egy fél akár egy órára. Lefekteted, betakarod, bekapcsolod neki a tv-t, töltessz inni neki és bezárod az ajtót. Ha beteg valószínű elalszik. :) Ne aggódj.
2014. márc. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%
Hát engem ennyi idősen egész napra is itthon hagytak, ha beteg voltam. Nem csináltam semmi rosszat, gondolom a te gyermekednek sincs Denisz a komisz - szindrómája, hogy 5 perc alatt magára gyújtsa a lakást, és remélhetőleg a környék sem olyan, hogy betörjenek fél óra alatt. :D De ha mégis félsz, akkor hívd át a szomszédasszonyt, vagy valaki megbízhatót, de az oviba semmiképp se vidd be a beteg gyereket. :)
2014. márc. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
11%
Valakit megkérnék, hogy addig felügyelje a nagyot, vagy hozza el a kicsit.
2014. márc. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%
engem 6 évesen is otthon hagyott anya már,sőt a mellettünk lévő kisboltba 5 éves koromtól elmehettem egyedül,nem forgalmas környéken laktunk csak körül kellett nézni,6,5 évesen az első hét után egyedül jártam suliba két úton kellett átmenni,8 évesen én vigyáztam az akkor 6 éves öcsémre,én vittem suliba
2014. márc. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Végül itthon hagytam, nem volt semmi gond és már meg is jártam az ovit. Legózott a szobájában addig és nagyon örült, hogy végre egyedül lehet és nem kell megosztoznia a kicsivel :)

Anno ennyi idősen már én is egyedül jártam suliba és persze voltam otthon egyedül is, de szerintem ez a világ már nem ugyanaz, mint 20-30 évvel ezelőtt volt, így teljesen jogosan féltjük a gyerekeinket...

2014. márc. 3. 16:43
 10/11 anonim ***** válasza:
pontosítok én speciel 17 éve voltam 6 éves :)
2014. márc. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!