Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Angliai anyukak! Ti hogyan...

Angliai anyukak! Ti hogyan tanitjatok gyermeketeket angolul?

Figyelt kérdés
Mindkettem magyarok vagyunk a parommal, itthon szeretek magyarul beszelni, mert beszelek eleg angolt munkahelyen, de ha nem fog nagyon nurserybe jarni, akkor allitolag nem fog konnyen megtanulni angolul, legalabbis ezt mondtak nekem! Ti mit csinaltatok??
2011. márc. 30. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:
bár nálunk más a helyzet de nekem azt mondták hogy a szülő midig csak az anyanyelvén beszéljen a gyerekhez. tehát ti beszéljetek vele magyarul, viszont nézhet angol meséket meg lehetnek angol barátai. és később az oviban úgyis angolul fognak hozzá beszélni.
2011. márc. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség.Milyen idős a babád?mi is kint lakunk de mi járunk klubba meg uszni meg nagyon sok nem magyar barátunk van és ott mindig angolul beszélünk.és már most észre veszem a babámon aki 7 hónapos ha angolul szol hozzá valaki akkor mosolyog meg ha angolt hall a tv-be akkor felkapja a fejét.meg én pl angol dalokat énekelek neki:)
2011. márc. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is azt javaslom, hogy ti magyarul beszéljetek hozzá. A mesékből meg tényleg pikk-pakk felszedi az angolt. Az a lényeg, hogy olyan programot is nézzen, ahol nem csak animáció, hanem élőszereplők is vannak, mert akkor a szájmozgást is ellesi.

Egyébként egyszer találkoztam egy három nyelven (angol, magyar, német) beszélő 3 éves ikerpárral és mikor angolul beszéltem hozzájuk, akkor kinevettek a kiejtésem miatt. :) A gyerekek könnyebben megtanulják ám.

2011. márc. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hat, koszi szepen! Azt hiszem, maradok a magyar beszednel. Egyebkent meg csak 6,5 honapos, azert hall angol beszedet is, majd kesobb nezhet meset is, meg felesleges, ugysem koti le!! Ugyhogy azt hiszem, majd hagyom, hogy alakuljon, ahogy akar, ugyis felszedi akkor!!
2011. márc. 30. 17:58
 5/5 anonim ***** válasza:

ez hülyeség, meg fog tanulni az oviban angolul.

ti beszéljetek hozzá magyarul, az az anyanyelvetek, az angolt majd felszedi útközben.

2011. nov. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!