Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerek kedvezményt szeretnénk...

Noi333 kérdése:

Gyerek kedvezményt szeretnénk igénybe venni a párom dolgozik. Magzatra kérheti a párom a kedvezményt ha nem vagyunk összeházasodva? (26hetes vagyok)

Figyelt kérdés
mert valahol azt olvastam, hogy magzatra a várandós nővel egy háztartásban élő házastársa veheti igénybe a kedvezményt. de nem vagyunk összeházasodva így igénybe vehető lenne? előre is köszi a válaszokat!

2014. aug. 12. 12:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem.csak akkor igényelheti ha házasok vagytok.Viszont ha megszületik a baba,akkor visszamenőleg megigényelheti.Csak házasok esetében jár a magzati adókedvezmény a baba születése előtt.De ha van munkád,te tudod igényelni.
2014. aug. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az élettársak a nem közös gyermekek tekintetében nem jogosultak családi pótlékra, ebből következően a családi kedvezményre csak a saját és közös gyermekeik után jogosultak. Élettársi kapcsolatban a magzat után csak a várandós anya számít jogosultnak. Emiatt a kedvezmény mértéke is különböző lehet.)
2014. aug. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Gyakori kérdés, hogy élettársak esetében a közös háztartásban nevelt kedvezményezett eltartottak után melyikük milyen összegű családi kedvezményre jogosult. Ezt is a családi pótlékra való jogosultság határozza meg: ők külön-külön csak az előbbiekben felsorolt saját és közös gyermekek, személyek lélekszáma szerint jogosultak családi pótlékra, így a családi kedvezményre is. Ez azt jelenti például, hogy


egy közös és további egy-egy nem közös (összesen három) gyermek esetén az élettársak mindegyikénél két-két,

egy közös gyermek és az egyik fél további nem közös gyermeke esetén az utóbbinál három, míg a másiknál egy


eltartott vehető figyelembe.

2014. aug. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Majd az év végi bevallásban utolag érvényesítheti ő is az apasági papír után.
2014. aug. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
értem köszönöm mindenkinek a választ! :) közös gyermekről van szó egyébként. az apasági papírt sem fogadják el? azzal sem kaphatná a kedvezményt? én nem dolgozom mert gyesen vagyok az első kislányunkkal. :)
2014. aug. 12. 23:37
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem.A magzati adókedvezményt csak a férj veheti igénybe.Ha nem vagytok házasok,a baba születése után tudjátok visszamenőleg igényelni.
2014. aug. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
rendben van köszönöm! :)
2014. aug. 13. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!