Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések

A kérdés
Noi333 nevű felhasználó kérdése:

Gyerek kedvezményt szeretnénk igénybe venni a párom dolgozik. Magzatra kérheti a párom a kedvezményt ha nem vagyunk összeházasodva? (26hetes vagyok)

mert valahol azt olvastam, hogy magzatra a várandós nővel egy háztartásban élő házastársa veheti igénybe a kedvezményt. de nem vagyunk összeházasodva így igénybe vehető lenne? előre is köszi a válaszokat!

Keress kérdéseket hasonló témákban: gyermekkedvezmény, magzat

2014. aug. 12. 12:06  Privát üzenet  

A válaszok
Nem.csak akkor igényelheti ha házasok vagytok.Viszont ha megszületik a baba,akkor visszamenőleg megigényelheti.Csak házasok esetében jár a magzati adókedvezmény a baba születése előtt.De ha van munkád,te tudod igényelni.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont 2014. aug. 12. 12:10 Privát üzenet
Az élettársak a nem közös gyermekek tekintetében nem jogosultak családi pótlékra, ebből következően a családi kedvezményre csak a saját és közös gyermekeik után jogosultak. Élettársi kapcsolatban a magzat után csak a várandós anya számít jogosultnak. Emiatt a kedvezmény mértéke is különböző lehet.)

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont 2014. aug. 12. 12:15 Privát üzenet

Gyakori kérdés, hogy élettársak esetében a közös háztartásban nevelt kedvezményezett eltartottak után melyikük milyen összegű családi kedvezményre jogosult. Ezt is a családi pótlékra való jogosultság határozza meg: ők külön-külön csak az előbbiekben felsorolt saját és közös gyermekek, személyek lélekszáma szerint jogosultak családi pótlékra, így a családi kedvezményre is. Ez azt jelenti például, hogy

egy közös és további egy-egy nem közös (összesen három) gyermek esetén az élettársak mindegyikénél két-két,

egy közös gyermek és az egyik fél további nem közös gyermeke esetén az utóbbinál három, míg a másiknál egy

eltartott vehető figyelembe.

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont 2014. aug. 12. 12:16 Privát üzenet
Majd az év végi bevallásban utolag érvényesítheti ő is az apasági papír után.

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont 2014. aug. 12. 15:02 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

értem köszönöm mindenkinek a választ! :) közös gyermekről van szó egyébként. az apasági papírt sem fogadják el? azzal sem kaphatná a kedvezményt? én nem dolgozom mert gyesen vagyok az első kislányunkkal. :)

# 5/7Időpont 2014. aug. 12. 23:37 Privát üzenet
Nem.A magzati adókedvezményt csak a férj veheti igénybe.Ha nem vagytok házasok,a baba születése után tudjátok visszamenőleg igényelni.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont 2014. aug. 13. 08:07 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

rendben van köszönöm! :)

# 7/7Időpont 2014. aug. 13. 11:51 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
13 hetes terhes vagyok. Németországban dolgozom, így ott is fogok szülni. Ha az apuka magyar állampolgár és nem vagyunk összeházasodva kinek a vezetéknevét fogja kapni a baba?...
A családi adó kedvezményt vissza tarthatják tb. tartozás miatt?
Anyukák, megkapta már valaki a családiadó kedvezményt? Vagy mikortól kezdik a kiutalásokat?
Leendő apaként igényelhetem-e a szülési szabadságot és az egyéb kedvezményt ha az anyához csak ideiglenessen vagyok bejelentkezve?
Rendkívüli gyermekvédelmi kedvezményt megkaphatjuk az alábbi esetben? Ez elég indok?
Most várjuk a harmadik gyermeket, (13-hetes). Az én bruttó fizetésem 180000 Ft körül van, a feleségem jelenleg táppénzen és gyesen egyidőben. Csak én vehetem igénybe a...

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!