Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt még valaki nyaralni...

Volt még valaki nyaralni kisgyerekekkel olyan rokonnal, vagy baráttal, akinek nincs gyereke? Hogy viszonyultak ők a gyerekekhez?

Figyelt kérdés

Barátokkal voltunk egy hetet nyaralni, olyanokkal, akik egyébként nagyon szeretnek a gyerekeinkkel lenni (kb két hetente egy délutánt találkoznak). Most viszont nagyon látszott rajtuk, hogy fárasztóak nekik a gyerekek, egy idő után rendesen kerülték, és mindig lerázták őket valamivel. Két alapvetően nyugis kislányról van szó.

Ti hogy vettétek észre, hogy mások, akiknek nincs gyerekük, hogy viselkednek, ha napokra összekerülnek gyerekekkel?


2014. aug. 14. 15:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mi voltunk így, többször is, nálunk mindenki élvezte, mi is, gyerek is, barátok is.
2014. aug. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy :) Fárasztották őket a kicsik, pedig amúgy alapvetően mi foglalkoztunk velük.
2014. aug. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A szüleim mesélték hogy egyszer kisgyerekesekkel összeállva mentek el nyaralni, ismerték őket, a gyerekeket is szerették. Viszont besokalltak amikor a szülők azt hitték hogy a szüleim pesztrának mentek velük és már 3. napja folyamatosan átpasszolták az 50+os szüleimre a 3 égetnivalóan eleven gyereküket, hogy ők egész nap pihenhessenek.

Szóval nem biztos hogy ellenetek voltak, csak egyszerűen nekik ez már túl sok volt a megszokott életükhöz képest, még akkor is ha 2 tündéri, nyugis kislányról volt csak szó és nem 3 kisördögről.

2014. aug. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Más gyereke téged is jobban lefáraszt mint a sajátod, és egy nyaralás alatt azért pihenni akar az ember nem jobban lefáradni.
2014. aug. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Öcsémékkel és szüleimmel voltunk nyaralni egy hetet, 15 hós kisfiúnkkal. Mindenki imádja a gyerkőcünket de 2-3 nap után már látszott rajtuk hogy unják a szitut, nem anyuék, inkább öcsémék. Pedig én egyiknek sem passzoltam le a kisfiúnkat, a gyerek ment oda mindig hozzájuk.

Akinek nincs gyereke, nem tudja milyen, annak furcsa egy hetet gyerekkel tölteni.

2014. aug. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ket hetente egy délután az nem ugyanaz, mint egy het nonstop.... Hogyne fáraszt anya őket a gyerekek állando jelenléte. Ezen nem kell se csodálkozni, se megsértődni.
2014. aug. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Mi már kétszer, tavaly és idén nyáron is együtt nyaraltunk a sógorommal és a sógornőmmel. Egy kisfiunk van, 2 és fél éves volt a legutóbbi nyaraláskor.

Ők szerencsére nagyon jól viszonyultak hozzá, bár többnyire külön programjaink voltak, vagy megbeszéltük, hogy hol találkozunk, szóval nekik nem kellett abszolút hozzá alkalmazkodni (délutáni alvás, stb.).

Viszont előtte mindig mondtuk nekik (mindkétszer ők hívtak minket magukkal nyaralni), hogy nem szeretnénk zavarni őket, stb., de ők mondták, hogy menjünk csak nyugodtan, nem zavarja őket a gyerek (én abszolút megértettem volna, ha igen).

Mondjuk nem kellett nagyon "foglalkozniuk" a gyerekkel, ha láttuk, hogy nagyon unatkozik, gyorsan elmentünk fagyizni, játszótérre, sétálni, vagy valahova, szóval igazán nem akart rajtuk "lógni".

Szóval szerintem nagyon jól viselték, le a kalappal előttük. Bár a sógorom néha beszólt egy-két "okosságot" a gyerekneveléssel kapcsolatban, de ettől eltekintve teljesen jól ment a dolog.

2014. aug. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Huhhh, akkor megbecsülöm a mi barátainkat. :) Ők azóta is mindig vágyják a velünk nyaralást, abszolút nem zavar be a kislányunk.
2014. aug. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
35%

Ez ilyen. Egy délutánt mindenki elvisel kisgyerekekkel, de több nap már sok olyanoknak, akiknek nincs gyerekük.

Ez várható viselkedés gyerektelenektől.

Szórakozni, jól érezni akarják magukat és persze, semmit sem csinálni.

Tesóm és barátja is ilyenek, mondjuk őket alapból irritálják a kisgyerekek. Ők néha még 1 órát sem tudnak a gyerekeimmel elleni, pedig nem rosszalkodnak a gyerekek, csak irritálja őket, hogy nem tudnak csendben csak ülni a kaja felett és cigizni, mert esetleg 3 gyerek fogócskázik. Pedig ők a 20-as éveik elején vannak.

Voltak Balatonon 1 hetet, egy kisgyerekes pár is velük ment és az is irritálta őket, ha egy kicsit halkabban kellett lenniük, mert az 5 éves gyerek aludt.

Én mindig azt mondom, nekik is lesz majd gyerekük és de jó lesz, mert az én gyerekem addigra már valószínűleg iskolások lesznek és nem lesz annyi kötöttség és akkor visszaadhatom majd nekik.

2014. aug. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Húgom bentlakó babay sitter a egy családnál külföldön, kétszer voltam eddig 1 hétre meglátogatni. A gyerek nagyon aranyos, de fárasztó. Játszottam persze vele, de nem tudom, hogy a sajátomat majd hogy fogom bírni, hogy nem lehet az embernek mellette igazán nyugalma, mert folyton nyüzsögnek. Persze tudom, hogy egy gyereknél ez normális, de megértem, hogy valaki akkor is elfárad, ha nem kell aktívan a gyerekre vigyáznia, csak ott van a közelében.
2014. aug. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!