Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináltak a halott csecsem...

Mit csináltak a halott csecsemőkkel?

Figyelt kérdés

A nagymamámnak annak idején (édesapám születése előtt) hármasikrei születtek, de egyikőjük sem maradt életben. Az első a szülés napján, a másik kettő pár nappal később halt meg.

Tudom, hogy régen (ennek kb 60 éve) ez gyakori volt, hisz nem volt inkubátor, és a kicsik amúgy is korábban születtek 1-2 hónappal.

Ami viszont furcsa, hogy kérdeztem a nagymamámat, hogy mi lett a gyerekekkel, és azt mondta, hogy nem tudja, nem temettették el. Miután meghaltak, nem látta őket többé.

Számomra furcsa, hogy nem is kérdezte meg, mi lesz velük.

Sajnos életem során már 2x is voltam olyan temetésen, ahol szülők újszülöttet temettek, de ez régen nem így működött?

A kórház hogy hogy nem "adta oda" hogy eltemessék őket?


2014. aug. 14. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:

sztem az lett velük,mint az eltávolított fél vesékkel,májdaganatokkal,stb. veszélyes hulladékként elégetteti őket a kórház,ha jól tudom.

de ilyenkor,mikor korán születik egy baba,sztem lehet választani,h. temetik-e vagy a kórház "gondoskodjon" róla. de lehet rosszul gondolom.

2014. aug. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gondolom patológiára kerültek. Aztán lehet, felhasználták a holttesteket tanulmányi célokra és az orvosi egyetem temette őket.
2014. aug. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ma, amennyiben élve születik meg a baba! akkor kötelesek kiadni a szülőnek a hallott csecsemőt, amennyiben később bármilyen okból meghal a gyerek.

Viszont, ha az anya méhében elhal a baba, akkor "kórházi - hulladékként végzi!"


Iszonyatos dolgok ezek! Főleg mivel volt olyan eset ahol az ikerpár egyik tagja élve született - később meghalt (1 nap múlva) - a másik viszont halva született - az utóbbi gyereket nem kapták meg a szülők!

Borzasztó és gyomorforgató is!

2014. aug. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sok évvel ezelőtt egy rokonom a terhessége 7. hónapjában halt meg, váratlanul, pár óra leforgása alatt.

Délben még semmi baj nem volt, aztán történt valami, este már kómában volt. A kisbaba kora este meghalt, és pár óra múlva az anyuka is :( Őket úgy temették, hogy a ravatalon ott volt a hasán a kisbaba is, szépen felöltöztetve.

A látvány örökre belém égett, de igazából ez így volt jól. Mármint, hogy őket együtt temetik.

2014. aug. 14. 20:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Amit írtál, kedves kérdező... :( Jézus. Én is nemrég szültem halott nagy babát. :(
2014. aug. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A bátyám születése után pár óra múlva halt meg, ez 36 éve volt, de az én anyukám sem tudja, hogy mi lett vele, nem mutatták meg neki és nem is mondták meg, hogy mi lett vele.
2014. aug. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs, hogy régen mit csináltak a halott csecsemőkkel, itt a temetőben elég sok pici sír van...


Úgy tudom, hogy most úgy működik, hogy kérheted a kórháztól, hogy adják ki a testet, de csak bizonyos terhességi kor után. Fura dolog ez, mert van, hogy meg sem akarják mutatni. Rengeteget gondolkoztam rajta, hogy ha velem ilyen történne, én előre aláíratnék mindenkivel egy papírt, hogy adják ki, mutassák meg. Mégse egy kórházi szemétégetőben végezze, daganatokkal együtt.

2014. aug. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!