Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló édesanyákkal...

Egyedülálló édesanyákkal beszélgetnék, kellene egy kis bátorítás, és pár jó szó?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki egyedülálló édesanya leszek,bár az én döntésemtől függ a dolog,a férjem elég világosan a tudtomra adta,hogy nem bánja,hogy megcsalt többször,nem tud semmit garantálni,és nem is igazán bánja.Szerinte én vagyok a hülye mert nem bírok tovább lépni,és akkor minek szültem neki,mikor mindig is link alak volt.Egyébként igaza van,mindenképpen kellett a gyerek,mindenáron.Csak azt hittem volt benne megbánás,nem gondoltam hogy egyszer "bolond hisztis libának" leszek titulálva.Kicsit ki vagyok lelkileg...van saját lakásom,2 éves a kisfiúnk,a cég már a tgyás alatt felszámolásra került,nem lesz hova vissza mennem dolgozni.Akár tanulnék is,ha az adna lehetőséget hogy utána el tudjak helyezkedni de nem tudom mit.Sajnos rossz szakmát választottam annak idején.Kevés megtakarításom van,de rendszeres bevételi forrásom most csak a gyes meg a csp.A férjem jó keres.Mi lesz így velünk?Annyira kétségbe vagyok esve.

2014. aug. 15. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

a férjed fizet gyerektartást, te maradsz a lakásodban, a fiad elég nagy, a munkakeresés nem egyszerű, de azért hamarosan lehet munkád, aztán ismerkedhetsz is. ne aggódj, ennél ezerszer rosszabb helyzetben válnak nők egyedülálló anyává.


tényleg rossz párt választottál. a "kellett a gyerek mindenáron" pedig vörös posztó a szemeben, így téged is és magamat is megkímélem attól, h kifejtsem a véleményem :)


ezt a 2 dolgot (párválasztás, mindenáron terhesség) nagyon elszúrtad, e téren magadba kell nézned és ebből okulva tudatosan másképp kellene csinálnod legközelebb, h ezeket a hibákat ne kövesd el még egyszer.

2014. aug. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.A kell a gyerek mindenáron elég sarkalatos megfogalmazás részemről,inkább mondjuk úgy hogy reméltem,a családi élet megváltoztatja,és emellett nagyon szerettem is volna gyereket.Tudom ez sem hangzik sokkal jobban,elég naiv voltam.Nem tudom mit hittem,de ebben én is hibás vagyok kétségtelen,viszont nekem soha nem tálalta így a dolgokat mint 3 napja az omniózus beszélgetésen.Azóta sem térek magamhoz,hogy ismerhettem valakit ennyire félre.
2014. aug. 15. 13:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Gondolom a gyerekről azért hajlandó gondoskodni.

Ha nem 1 szobás a lakásotok, akkor fogadhatsz egy albérlőt, pl. egy fiatal egyetemistát, vagy munkába álló fiatalt, akinek jól jön egy szoba kedvező áron.

Így jutsz egy kis plusz pénzhez.

Vagy kiadhatod a lakást és kereshetsz egy albérletet olcsóbban, kisebbet, így a különbözet a tiéd és mégis külön laktok.

A többiről én sem írnék, az nem könnyű ügy,de erre már magad is rájöttél.

BIztos sikerül talpra állnod és új életet kezdened a kisfiaddal.

2014. aug. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szerintem is válni kell, mert ő nem is akar változni és ez így minden, csak nem harmonikus család. ne aggódj, lehet még szép kapcsolatod, normális életed, csak egy kicsit jobban kell választani (én is ismerek olyat, aki hasonló szenyákkal kezdett mindig, aztán nem győzött panaszkodni, h mennyivel különb ember azoknál a férfiaknál, akik mellette vannak. na de hát mindet ő választotta, az is jelent vmit, ha vki 4x-5x lép uabba a folyóba...)


sajnálom, és sok kitartást kívánok! így kívülről nézve nem "vesztes helyzet" ez egyáltalán szépen helyre tudsz majd jönni, ha okulsz a dologból :)


1.

2014. aug. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,most osztok-szorzok nincsenek vészesen nagy kiadásaim,csak egy biztos munka az ami nagyon kellene.
2014. aug. 15. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!