Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti látjátok, hogy más lenne...

Ti látjátok, hogy más lenne egy okos, értelmes 2-4 éves gyerek tekintete, mint azé a kisgyereké, aki butuskább, vagy épp tudatlanabb (pl. nem beszélgetnek vele eleget, nem játszanak vele rendszeresen stb. )?

Figyelt kérdés
2014. jún. 21. 16:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%
Igen látszik a kisgyerekeken,a szemén az arc kifejezésein.
2014. jún. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sok mindenben kitűnik. De nem azért meg okosabb vagy butább, csak az hogy elhanyagolt. Gondoskodnak róla de nem nevelik.
2014. jún. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
32%
Nem, szerintem ezt egy tekintetből nem lehet látni.
2014. jún. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
60%
Abszolùt! Lehet látni. Tekintetèn az arc kifejezèsèn, az èrdeklödèsèn, a beszèdkèzsègèn stb..az utcàban van 2 gyerek akik egyidösek, 3 èvesek. Az egyikkel èdesanyja otthon van ès rengeteget van vele foglalkozva. Az a gyermek szàmolni tud, ès narmàlis pàrbeszèdet lehet folytatni vele, hibàtlanul beszèl. A màsik kisfiù pedig szinte mèg mindig 2 èves szinten van, pedig nincs semmi baja egèszsègileg, szellemileg. Igaz az ö anyja dolgozik ès a gyerek dadussal van napközben.Nem tudom hogy mitöl lehet ekkora különbsèg kètvegykorù gyerek közt? Gyerktöl is függ, nem születnek egyformán okosnak èrdeklödönek talan?
2014. jún. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
36%

Eszem megáll, hogy lehet egy kisgyerekre azt mondani, hogy "butuska" meg pláne "tudatlan"? Nyilván vannak elhanyagolt gyerekek, de az szerintem nem a tekintetből látszik, hanem a kinézetből és a viselkedésből (pl. csúnyán beszél)

Őszintén kíváncsi vagyok, mit kell tennie egy 2 évesnek ahhoz, hogy butuskának lehessen kikiáltani.

2014. jún. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet,hogy sokan az én 2 éves fiamat is "butának" néznék. Nehezen nyílik meg,beszélni pedig nem mer,vagy nem akar mások előtt. Sokszor bátortalan,úgy tűnik,mintha nem tudna mit kezdeni magával,pedig csak idő kell neki,de ez ugyebár pár perc-fél óra alatt nem látszik. Itthon sokat mondogat,értelmes kisgyerek,de emberek közt teljesen máshogy viselkedik.
2014. jún. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

5-ös válaszoló, rossz napod van?


Semmi bántó nincs abban, hogy butus, sőt még a butában sem lenne - nem azt írtam, hogy hülye, csökött, ostoba, és cifrázhatnám... Hozzáteszem, van a szótövön két kicsinyítő képző, ami tovább finomítja, szépíti a szó alapjelentését.


Azzal, hogy tudatlan, főleg nem lehet problémád: ha tetszik, ha nem, a kicsi gyerekek még tudatlanok - tehát életkorukból adódóan még nem sajátították el a tudnivalókat, ezt így szokták nevezni. Valamelyik gyerek még annyit sem, amennyit egy átlagos X évesnek már kellett volna, tehát ő tudatlanabb.

2014. jún. 21. 21:20
 8/17 A kérdező kommentje:

Most semmiképp nem a fizikai rlhanyagolásra gondolok, persze az is társulhat hozzá - vagy fordítva.


Kifejezetten arra gondoltam, amikor próbálsz kapcsolatot teremteni egy kisgyerekkel, és az egyiknek látszik az élet, érdeklődés, kíváncsiság stb. a szemében, a másik meg rendszeresen olyan értetlenül, érdektelenül, üresen néz.

2014. jún. 21. 21:30
 9/17 anonim ***** válasza:
Szerintem változó. Van olyan gyerek az oviban, akit eléggé elhanyagolnak a szülei, és látszik is rajta, hogy butuska, de nem csak a szemén, hanem úgy összességében. A lányomék osztályában viszont van olyan kislány is, aki nagyon érdeklődő tekintetű, ha nem ismerném, azt gondolnám, hogy egy okos, talpraesett kislány, akit minden érdekel, közben pedig már az első osztályt ismételnie kellett. Ha pedig a lányomat kérdezné bármiről egy vadidegen ember, akkor sok érdeklődést nem tudna leolvasni a tekintetéből, mert utál idegenekkel kapcsolatot teremteni, nem is néz a szemükbe (még most sem, 8 évesen, 2-4 évesen meg aztán főleg nem kommunikált másokkal), pedig szerencsére okos lány nagyon. :)
2014. jún. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
38%

5. vagyok.

Továbbra sem értem. Én még nem találkoztam buta 2 évessel. A lányomat lehet, hogy annak tartanátok, mert akivel nem akar, azzal nem barátkozik, de attól még elég messze van attól, hogy butának lehessen nevezni.

2014. jún. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!