Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anikó mennyire szokványos név...

Anikó mennyire szokványos név mostanság?

Figyelt kérdés
Kislányom lesz és felmerült ez a név is olyat szeretnénk ami ne annyira gyakori!
2010. jan. 14. 12:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez abszolút nem divatnév,szóval nem hiném,hogy sok Anikó szaladgál most az ovikban.Jó választás:)
2010. jan. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Most azok a nevek a divatok, amikből "kevés" van, de mivel mindenki olyat ad, amiből kevés van, ezért sok van belőlük. :) Ha általános nevet választasz, mint az Anikó, akkor tuti, hogy olyat választasz, amiből tényleg kevés van. Szóval érted? :) Röviden: nem gyakori, mert általánosan ismert. :)
2010. jan. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
nem igazán értettem, mit akart mondani a 2. válaszoló. Én is Anikó vagyok és bizony nem sokan szaladgálunk a világon! Nekem tetszik a nevem, ha lányom lenne, és engem nem így hívnának, felmerülne, mint lehetőség. Így azonban nem akarom, hogy az anyja nevét viselje.
2010. jan. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Szerintem 2. azt akarta mondani,hogy az Anikó egy "szokványos név.Ma pedig az a divat,hogy minél ritkább és kacifántosabb nevet adjunk a gyereknek.Így viszont minden gyereknek nem szokványos neve van,tehát hagyományos nevek,mint az Anikó is,nem divatosak.Jobban én sem tudom megfogalmazni.
2010. jan. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A 2. vagyok. Megpróbálom újra: az emberek a ritka, nem ismert neveket szeretik adni gyerekeiknek, de mivel mindenki ilyet ad, ezért azok lesznek az általános nevek, míg amik általános nevek voltak, mint mondjuk a Mária, azokat nem adják, így azok lesznek a ritkák. :) Tehát ha azt akarod, hogy ne legyen belőle sok, akkor válasz régi általános nevet. Az Anikó ide tartozik. :)
2010. jan. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Első érti. :)
2010. jan. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én Ildikó vagyok a férjem András így a férjem kitalálta k,hogy a lányunk legyen Anikó. Mindkét névből van benne! :)
2010. jan. 14. 13:48
 8/12 anonim ***** válasza:
:) Ez nagyon jó ötlet. :D
2010. jan. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ma már tényleg ritka az Anikó, nagyon szép név.
2010. jan. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia!A barátnőmet Anikónak hívják a kislány 2 éves és Ő is azt a nevet kapta. Szerintem szép név.
2010. jan. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!