Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van-e Magyarországon "kvázi"...

Van-e Magyarországon "kvázi" vagy "megtűrt" bigámia?

Figyelt kérdés
A kérdésemben lévő kifejezés nem kifejezetten a bigámiára utal, mert az törvénysértő lenne. Egy példát mondanék. Egyikben a feleség egészségügyi problémái miatt örökbe fogadnak egy 6 esztendős kislányt. A férj nem nyugszik bele, hogy nem lehet saját gyermeke, ezért teherbe ejt egy hölgyet. Nyíltan vállalja ezt, fizeti a gyermektartást. Egyik hetet az egyik hölgynél tölti, a másik hetét meg a másik hölgynél, de csak a másik hölggyel él szexuális életet. Hogy legyen férfi a háznál a feleség és a kedves anyós viszont megtűri ezt. Az én ismerőseim között legalább három ilyen eset is adódott a az elmúlt években. Ki minek nevezi ezt az esetet?

2014. aug. 17. 17:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
En pofátlanságnak
2014. aug. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
Ha nekik ez megfelel, miért ne. Addig míg nem vesz el két ember nem bigámia tehát élettársként 10-100 nővel is élhet.
2014. aug. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Van igen,az én ismerőseim között is, sőt az ismerősöm édesapja, egyszerre több házastársával él együtt,jó nagy a család,de állítólag jól elvannak :)
2014. aug. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Sok mnden van. Az együttélő pár nőtagja elvált, 1 gyerek a hét egyik felében nála van. A pár férfitagja nem vált el, a törvényes feleségével együtt örökbe fogadott 2 fiúgyerek heti 1-2 napot náluk van. Közös gyerek nincs és remélhetőleg nem is terveznek.
2014. aug. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%

Én is ismerek három ilyen hármas párt, ahol a hapsinak két nője van. Mindhárom esetben tudnak egymásról a hölgyek és mindhárom eset közel 30 éve tart.

Egyiknél gyermek is született mindkét oldalról.

2014. aug. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%

előző

Ha nekik ez így megfelel, akkor másnak semmi köze hozzá.

Engem spec nem zavar egyik sem.

2014. aug. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
34%
Én is ilyenben élek, kisbabánk is van.
2014. aug. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Utolsó: és nem zavar ez a felállás?


Mert ugye van anyitott házasság, de az általában szigorúan fizikai hűtlenségre ad lehetőséget, érzelmire nem. Viszont a kérdésben leírt jelenség tulajdonképpen két család párhuzamos fenntartását jelenti.

Ez utóbbiba én személy szerint nem mennék bele, akkor már tisztább elválni - a gyereket akkor is korlátlanul láthatja az apa, de a felnőttek kapcsolati viszonyai tisztázottabbak.

2014. aug. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Volt egy ilyen sorozat itt belenézhetsz.

[link]


Igaz az amerikai emberekről szólt de volt egy férfi akinek 4 felesége és vagy 20 gyerek volt. Volt egy rész amikor a második feleségnek visszakellet menni szülés után dolgozni és az első feleség ugye az a hivatalos feleség meg otthon maradt pusztán azért ő mert adó szempontjából így érte meg. Nézve a műsort nem tudtam eldönteni melyik volt rosszabb, hogy egy nő kvázi más gyereke miatt kell elmenni dolgozni gyerek mellől, vagy az első feleségnek aki otthon volt hat 3.év alatti gyerekkel.

Én biztos nem tudnék így élni.

Ja és nem bigámia, mivel hivatalosan csak az elsőt veszi el, a többit csak a saját egyházi esküvővel, hanem poligámia a neve.

2014. aug. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Na ėn biztos nem tudnék így ėlni, az ėn férjem csak az enyėm. :) De ha ez jó azoknak akik így élnek, nekem aztán olyan mindegy.
2014. aug. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!