Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más gyereke is mese függő? 2...

Más gyereke is mese függő? 2 éves lányom ha engedném egész nap Dora a felfedezőt nézne, mellette eljátszik, de a tv-nek mennie kell. Hogy tudom erről leszoktatni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 14. 21:09
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Az enyém szerencsére nem az. 2 éves, fiú, és nem is nagyon érdekli a tévé, maximum aminek zenéje van. Zenét hallgatni nagyon szeret, a mese nem köti le igazán, inkább a mesekönyvek. Razfilm nálunk maximum a Kisvakond vagy a Süsü.

Szerintem egyszerűen kapcsold ki a tévét, és játsz vele, foglald le valahogy, tereld el a figyelmét, mondd neki, hogy a tévé pihen, nem lehet egész nap nézni. Az enyém amúgy porszívózni akar mindig, ott bejött, hogy a porszívó megy aludni, megsimogatta, megpuszilta, aztán hagyta "aludni" :)

2010. jan. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Próbáld meg úgy, hogy miközben játszik, inkább mesekazettákat hallgasson vagy gyerek zenéket.
2010. jan. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 bucibabuci ***** válasza:
67%
az én 3 éves lányon is ilyen. persze ha elkapcsolom éészreveszi, kiveri a dilit. Visszakapcsolom, akkor átszik tovább de közben mégiscsak figyelhet a mesére, mert tudja miről szól.
2010. jan. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Az én lányaim is imádják a Dora a felfedezőt,és egyáltalán nem bánom,mert nagyon jó oktató,fejlesztő mese. Sőt,ha meglátom hogy megy,még én szólok nekik.Természetesen ez mellett foglalkozok velük,mesélek,játszunk :)
2010. jan. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Úgy tudod leszoktatni, hogy mondjuk játszol vele. Nem tudom elképzelni, hogy ha felajánlod a társaságodat, hogy játszol vele, hogy olvasol neki, vagy hogy menjetek egyet sétálni, játszótérre, hogy inkább nézné a tévét. Próbáld meg.
2010. jan. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ha hívom játszani jön ő, ha hívom a konyhába főzőcskézni oda is jön.De a tv-nek akkor is mennie kell, ha észre veszi,hogy kikapcsolom, földhöz veri magát.

Sétálni imád, de akkor is úgy kell visszalépnem,hogy bent maradt valami, és így kikapcsolni a tv-t mert különben megy a hiszti:(((

2010. jan. 14. 21:42
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Első vagyok, most csak külön az én válaszom vajon kinek fájt?

Amúgy meg ha hiszti van, hát hiszti van, majd leszokik róla. Kitartás kell és következetesség. Leszoktatni csak úgy tudod, hogy kikapcsolod a tévét, vagyis már eleve be se kapcsolod reggel, és következetesen kikapcsolva hagyod. Ha földhöz csapja magát, akkor vagy nem figyelsz rá, és látja, hogy nem éri el vele a célját, akkor leszokik róla. Vagy pedig az öledbe veszed, és nem hagyod neki, hogy csapkodja magát, és ha lenyugodott akkor elengeded. Tudom milyen, az én fiam is verte magát a földhöz, de leszokott róla. Leszoktatni viszont nem lehet egyik napról a másikra, el kell határozni, hogy valami így lesz, és következetesen tartani magadat hozzá. Végülis te vagy a szülő és ő a gyerek, nem fordítva.

2010. jan. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem tetszett az első válasz...

Bennem rögtön az merült fel, hogy miért megy a TV egyáltalán? Be se kell kapcsolni. Néha kapcsolj be mese hangkazettát, gyerekdalokat. De ne szóljon egész nap. Max 1-2 óra egy teljes nap alatt.

A hisztivel meg ne foglalkozz. Ha azért megy a TV, mert ő kiköveteli, akkor nagyon nem jó felé megy ez a gyereknevelés...

Következetesen nem engedni a hisztinek! Ez az egyik legfőbb alapelv! Próbáld betartani, bár most lehet, hogy nehéznek tűnik, de ha nem teszed, később SOKKAL nehezebb dolgod lesz, bármit szeretnél elérni nála!

3 gyerekes anyuka

2010. jan. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem sértésnek szánom, de ezt Te rontottad el!

Szerintem kezd el azzal, hogy cd-n hallgasson mesét vagy zenét, aztán szépen azt is szüntesd meg.

Ha hisztizik, hagyd, rá fog jönni, hogy nem érdemes.

Az elején nehéz lesz, de később megtérül.

Így megoszlik a figyelme, nm tud rendesen odafigyelni semmire.

2010. jan. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi a válaszokat.

Apa volt nem én:)))))

Még ünnep előtt,mindent rám hagyott,intézzem én ő vigyázz a kicsire...ami abból állt,hogy apa gépelt, a lány meg órákig nézte a mesét.pár nap után teljesen bele"szeretett"....

Már haladunk, csökkentettem napi pár órával:)Akkor nincs áram:)Még jó,hogy elhiszi, ilyenkor eljátszik.))

2010. jan. 17. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!